ZEEUWS-VLAANDEREN OP DE GEHELE COLLECTIE Douchebarbier almanak Verf spuiten is wel heel leuk Aannemer werkt nu per dag langer door om achterstand in te halen. De brug over water is tijdelijk buiten gebruik gesteld. Nietig IJsland op de drempel van WK voetbal www.pzc.nl/zeelandgeboekt OOSTBURG - Het uitbaggeren van het Groote Gat bij Oostburg duurt enkele maanden langer dan eerder gehoopt. Aanloopproble men bij afvoer van het slib en een in de weg liggende elektriciteits kabel veroorzaakten vertraging. Om de vertraging een beetje in te lopen, heeft Waterschap Schelde- stromen met de aannemer afge sproken de werktijden vanaf mor gen te verlengen. In twee ploegen van 7.00 tot 19.00 uur kunnen me dewerkers veilig blijven werken. Door niet 's avonds en 's nachts te werken, kan de overlast voor de omgeving beperkt blijven en wordt de rustperiode voor de na tuur zo weinig mogelijk aange tast, hopen waterschap en aanne mer. Het schap heeft een brief klaar liggen om 150 direct omwo nenden van het Groote Gat in te lichten. „Die brief valt nog deze week bij hen in de bus", meldt een woordvoerster van het water schap. De aannemer hoopte, voor het werk begon, vóór Kerstmis klaar te zijn. Hij gaf toen al aan dat dan wel alles moest meezitten. Het duurde even voordat het trans port van de bagger door een lei dingstelsel vloeiend verliep. Het baggerplan moest worden bijge steld toen bleek dat een elektrici teitskabel (10.000 volt) van Delta Nuts toch niet op tijd kon worden omgeleid. Die kabel wordt nog door Delta verlegd, zodat hij niet langer door de kreek loopt. De ka bel ligt op het slib, op geringe diepte, waardoor het baggerpon- ton er niet overheen kan. Daarom moest eerst het oostelijk deel van de kreek worden uitgebaggerd. De vlonderbrug over het Groote Gat lag in de weg en een brugdeel is daarom verwijderd. Een 'rondje Oostburg' zit er dus even niet in voor wandelaars. Maar de aanne mer legt voor december een tijde lijk brugdek (ponton) neer om de oversteek over het Groote Gat voor voetgangers weer mogelijk te maken. Na het baggerkarwei wordt het oorspronkelijke brug deel teruggeplaatst. Nu de kinder ziektes overwonnen zijn en de aafiloopproblemen opgelost, ver loopt het baggeren gesmeerd. Sinds enkele weken wordt de ge plande hoeveelheid van 1300 ku bieke meter slib per dag afge voerd. Door transportleidingen, waardoor er dagelijks geen 65 vrachtwagens door Oostburg hoe ven te denderen. Dat er is gekozen voor munitievei- lig baggeren, is niet voor niets ge weest. Op de zeef van de schei dingsinstallatie bleven tot nu toe zeven ontstekers van geschutsmu- nitie, acht grote patroonhulzen en 32 stuks klein kaliber munitie achter. 1 DAG BIJ UW KRANT OPHEFFINGSUITVERKOOP zie folder in krant VET COOLE' CULTUURMIDDAG Meer nieuws zie www.pzc.nl Scheren onder de douche. Het is han dig, vindt die rijpe Goesenaar. Het overtollig baardhaar en anders zo klevende scheerschuim spoelt met een door het gootsteentje. Het be spaart water en - nog belangrijker - tijd. Die Goesenaar kan het inmid dels blindelings. Denkt hij, want de ze week ging het mis met de douche barbier. Met snelheid Mach III jaap te hij het mes in zijn onderlip. Met een dikke pleister op zijn waffel verscheen hij ten burele. 'Zo? Zo'n grote wond voor dat ene kinhaar tje?", schamperde zijn collega. Het slachtoffer meesmuilde: „Geluk kig dat dat mes bleef hangen, want anders was ik mijn neustopje kwijt geweest, 't Scheelde een haartje!" SPORT DONDERDAG 14 november 2013 Vertraging baggeren Groote Gat door René Hoonhorst ■65% Tip? redactie@pzc.nl HULST - Verf spuiten is wel heel leuk, vonden de bijna honderd jeugdige bezoekers van de 'vet coole middag' van Hulst in Beweging op buitencentrum 't Jagertje. Graffi ti-kunstenaar Ekrem Tastekin had alvast letters op de 'muur* gespoten, zodat de kinderen na een korte instruc tie met spuitbussen aan de slag konden om er een kleurig kunstwerk van de maken. Heel andere koek dan de teken les op school. De jeugd kreeg ook les in rappen en break dance. Mariska Sijs van Hulst in Beweging: „We willen de kinderen op deze manier laagdrempelig in contact breng en met kunst en cultuur." Kinderen die het gemist heb ben, krijgen 11 december een herkansing, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65