Satudarah: 'Geen bewijs fout gedrag' Serviceclubs draaien films voor de Voedselbank Feestje bij doorbraak boor tunnel Sluiskil Nieuwbouw Albert Heijn in Yerseke laat nog een poosje op zich wachten 26 BEVELANDEN en THOLEN Dinkelberg stelt dat de politie 'toch ook niet zwart wordt ge maakt omdat sommige agenten wel eens de wet hebben overtre den'. En hij kent voetbalclubs waarvan leden zijn veroordeeld. „Maar de andere leden worden ook niet verdacht gemaakt." Hij wijst er met nadruk op dat tot nu toe geen enkele Nederlandse rech ter Satudarah aangemerkt heeft als criminele organisatie. In september schreef de burge meester dat de minister van Bin nenlandse zaken bepaald had dat het gedrag van leden van Satuda rah en andere motorclubs op zo wel landelijk als lokaal niveau moest worden aangepakt. Om die reden mocht augustus dit jaar een motorrit voor de Molukken niet vanaf de Markt starten omdat le den van Satudarah een actieve rol speelden bij de organisatie. De mi nister schreef begin 2012 al dat le den van Satudarah beschouwd moeten worden als outlawbikers'. In een rapport van de Nationale Recherche over de zogenoemde i%-motorclubs, een term die ge bruikt wordt voor clubs waarvan de leden zichzelf buiten de wet stellen, worden Satudarah en het chapter Seaside een aantal malen genoemd. Niet met concrete cri minele activiteiten. Wel over de contacten over en weer met ande re i%-motorclubs in he* buiten land. Volgens dat rapport zijn le den van die i%-MC 'met recht als outlaw' te betitelen. Dinkelberg op zijn beurt zegt dat dat mis schien opgaat voor sommige bui tenlandse motorclubs. „Niet voor ons." Rob Strating van Kiwanis legt uit dat van alle regionale goede doe len de Voedselbank het meeste aanspreekt. „Steeds meer mensen zijn erop aangewezen, subsidies zijn er nauwelijks en de toevoer van spullen vanuit de levensmid delensector wordt door de crisis ook steeds minder. Het is een uit gelezen doel voor de eindejaarsac ties en daar moeten we als service clubs niet om gaan vechten. We doen het dus samen." „De Voed selbank heeft heel hard een koel auto nodig", zegt Peter Geysen van de Lions, „Het bakkie wat ze nu hebben, is niet gekoeld en ook nog totaal versleten. Zonder koe ling is het eigenlijk niet verant woord om met levensmiddelen te gaan slepen. Wij gaan met z'n allen voor een goede tweede hands koelwagen zorgen." „En dat kost een paar centen", weet Rob Strating. „We hebben geïnformeerd en voor een goede bestelwagen met koeling ben je al minstens 15.000 euro kwijt. Het moet er eentje zijn waarvoor je geen groot rijbewijs nodig hebt, want de chauffeurs bij de voedsel bank zijn, net als iedereen daar trouwens, vrijwilligers." Het moet dus een grote actie wor den, want het gaat niet om een kleinigheidje. Strating en Geysen schoven aan tafel met René Van Donschot van de Rotary en een eerste deel van de actie was al snel bedacht: chocoladeletters. „We kopen ze hier in Goes, bij Ca- ringe Chocoladewerken. Die zijn bijzonder goed en we gaan ze voor vijf euro verkopen." Van Donschot schat met drieduizend letters bijna 7500 euro te verdie nen. Maar dat is lang niet genoeg. De rest van de centen moet binnenkomen met een filmavond op dinsdag 26 november. Film for Food staat er op de affiche en alle zalen van de Da Vinei Cinema in Goes zullen worden gebruik. Een kaartje kost 25 euro, maar daar voor mogen de gasten kiezen uit drie zeer recente films: Diana, over de prinses van Wales, Het Di ner, naar het boek van Herman Koch en Captain Phillips, over een gijzeling door wanhopige Somali sche piraten. Van Donschot: „Alle drie de films hebben met voedsel te maken, of in ieder geval met overvloed of schaarste. Geysen: „We gaan natuurlijk niet decadent lopen doen, maar het wordt wel een bijzondere film avond met een hapje en een drankje in de pauze en achteraf. We houden namelijk ook nog een loterij met hele behoorlijke prij zen." Doordat alles gesponsord wordt, van de zalen tot aan het druk werk, denken de serviceclubs per verkocht kaartje meer dan twin tig euro over te kunnen houden. „Hoe meer we hebben, hoe beter de koelwagen wordt. Misschien blijft er nog wat over voor het on derhoud", zegt Strating. Het moest haast wel zo zijn, op de dag dat de tweede doorbraak van tunnelboormachine Boorbara wordt gevierd. Dat lange wachten voor de brug over het kanaal kost miljoenen, benadrukt commissa ris van de koning Han Polman. Dus is het werk dat Boorbara heeft gedaan nu al reden voor een feestje. Dat niet alleen hoor, tun- nelbouwers hechten erg aan tradi ties. Het karwei is niet af als de be schermvrouw van de zuidelijke tunnelbuis, )erina Pladdet, hen niet uit de machine heeft gehaald. Natuurlijk is Jerina van de partij. Net als burgemeester Jan Lonink, Sluiskiltunneldirecteur Tin Buis en de voorzitter van bouwcombi natie B AM-TBI, voor mooie woor den, een 'boorkoek' en een non-al coholisch drankje. Want alcohol is op de bouwplaats uit den boze; de Sluiskiltunnel wil zich onder scheiden als een op-en-top-veilig project. Nog een dik jaar, dan is het wachten voor de brug écht voorbij. Albert Heijn heeft volgens Sinke al een tijdje het plan om een gro ter pand buiten het centrum te bouwen. De ontwikkeling heeft een poosje stil gelegen, omdat on dernemer Dirk van der Jagt het eerste recht had om een super markt met een vloeroppervlakte tot 1500 vierkante meter te bou wen op de plaats van zijn huidige pallethandel aan de Grintweg. Van der Jagt liet deze zomer de ge meente weten dat hij geen exploi tant kon vinden. Daarop is het recht voor het bouwen van een grote super overgegaan naar Al- bert Heijn. Als Van der Jagt wél een uitbater had kunnen vinden, moest AH de nieuwe winkel be perken tot maximaal 900 vierkan te meter. „Albert Heijn heeft de ontwikkelingen bij Van der Jagt eerst even afgewacht." Volgens Sinke is het erg belang rijk dat er een 'goed doordacht' plan komt dat door het dorp ge dragen wordt. Zo zou de wethou der het liefst een plan zien voor de invulling van de huidige win kel aan de Oude Torenstraat. Een ander aspect dat nader moet worden uitgewerkt is de bereik baarheid. Op de plek waar AH wil bouwen staat nu nog een lege var kensstal, die via een smalle weg ter bereiken is. „Als er een super markt wordt gebouwd, moet er extra aftakking komen bij de ro tonde aan de Welleweg. Dat is in grijpend, want daarvoor moet een coupure in de Molendijk worden gemaakt." Sinke laat alvast weten dat de gemeente dit in elk geval niet gaat betalen. MIDDELBURG - Al jaren reageren we niet op alle verdachtmakingen. Nu accepteren we het niet langer, zegt president Dion Dinkelberg van de afdeling Seaside (Zeeland/West- Brabant) van de motorclub Satuda rah. Om die reden heeft hij zijn ad vocaat opdracht gegeven excuses te eisen van de Middelburgse bur gemeester Harald Bergmann. Want de burgemeester meldde in ant woord op vragen van de LPM dat leden van Satudarah zich bezighou den met normoverschrijdend en cri mineel gedrag. Ill lil ui ui hi hi Jin hi m id 111 m Om het oude, versleten en ongekoelde busje van De Voedselbank te vervangen, voeren de Goese serviceclubs gezamenlijk actie, foto Marcelle Davidse door Mieke van der Jagt GOES - Erg vaak komt het niet voor. Serviceclubs als Rotary, Lions en Kiwanis hebben meestal genoeg goede doelen om uit te kiezen. Maar nu de Voedselbank De Beve- landen steeds meer klanten krijgt, slaan de drie Goese serviceclubs de handen ineen. Zonder koelwagen is het voor de Voedselbank onver antwoord om met levens middelen te slepen. Naomi Moerland van Boom Com municatie maakte het affiche. www.davincicinema.nl/ film-for-food SLUISKIL - Hoe ironisch. Het gros van de 350 gasten stond gisteren zojuist in bussen voor de brug van Sluiskil te wachten. En een aantal 'gelukkigen' zagen ook de hefbo men voor de spoorlijn nog eens voor hun snufferd dichtgaan. door Joeri Wisse YERSEKE - Het duurt nog minstens een halfjaar voordat er meer duide lijkheid komt over eventuele nieuw bouw van de Albert Heijn in de Mo lenpolder in Yerseke. Dat verwacht wethouder Jaap Sinke (SGP) van de gemeente Reimerswaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62