Expositie Down's Upside naar Goes Boonman gesteund door Nieuwe gezichten op verkiezingslijst CDA I II I Supervoordelig bellen, sms'en en internetten met de LG Optimus L9 hollands nieuwe. PODIUM REIMERSWAAL 24 BEVELANDEN en THOLEN De tentoonstelling, die momen teel in Eindhoven staat, bestaat uit veertig portretten van kinde ren met Downsyndroom uit het boek De Upside van Down uit 2008 van fotografe Eva Snoijink. Het zijn grote foto's op een betonnen voet, die als het even kan op een rij achter elkaar komen te staan. Het doel van de expositie is om voorbijgangers en bezoekers de eenvoud en schoonheid van kin deren met het Downsyndroom te laten zien. Het Fonds verstande lijk gehandicapten, sinds 2011 or ganisator van het project, hoopt en denkt dat de expositie bij draagt aan een positieve beeldvor ming en de acceptatie van kinde ren en mensen met Downsyn droom. De buitenexpositie was op 7 mei 2009 voor het eerst te zien in Am sterdam en heeft sindsdien al tal loze steden aangedaan, zoals on der meer Alkmaar, Breda, Doe- tinchem, Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Utrecht, Haarlem en Nijmegen. Gemeen ten kunnen de expositie aanvra gen. In april volgend jaar komt hij dus naar Goes, een exacte datum is nog niet bekend. Gezien de om vang van de tentoonstelling moet ook nog een geschikte plek wor den gevonden. Volgens de ge meente zou de Singelstraat een mogelijke locatie kunnen zijn. Donatie Reimerswaal voor Filipijnen De gemeente Reimerswaal schenkt vijfduizend euro voor de slachtoffers van de natuur ramp in de Filipijnen. Dat maakte burgemeester Huis man dinsdagavond bekend. Eer der doneerde de gemeente ook bij grote rampen. In 2010 werd ruim twintigduizend euro ge schonken voor Haïti. Leger des Heils houdt rommelmarkt Het Leger des Heils houdt op 16 november een rommel markt aan de Leliestraat 24 in Goes. De opbrengst is voor de zang en muziekgroepen van het Leger des Heils te Goes. De rommelmarkt is van 10.00 tot 13.00 uur. De markt is over dekt en gaat dus ook door bij slecht weer. Informatiebijeenkomst over nieuw peilbesluit Voor de Zak van Zuid-Beveland moet een nieuw peilbesluit wor den genomen. Voorafgaand aan de procedure wil waterschap Scheldestromen met belangheb benden uit de streek praten over knelpunten en oplossingen. Dat gebeurt woensdag 20 november in De Jeugdhoeve in 's-Heeren- hoek. Aanvang: 19.30 uur. Benefietfëest Zeeuws Rode Kruis De Studentendesk van de Rode Kruisafdeling Zeeland houdt za terdag een benefietfeest voor 3FM Serious Request Het feest begint om 22.00 uur in De Spot in Mid delburg. De opbrengst wordt ge bruikt om kindersterfte door diar ree tegen te gaan. Kaartjes kosten 6,50 euro en zijn te koop bij café Seventy-Seven aan de Markt. Cursus verzorgen hoogstamfruitbomen De Stichting Landschapsbe heer Zeeland houdt op de dins dagen 3 en 10 december en op zaterdag 14 december een cur sus hoogstamfruitbomen. Cur sisten leren er tijdens theorie- en praktijklessen snoeien. De theorie wordt gegeven in het Fruitteeltmuseum in Kapelle. Opgave: 0113-230936. Oecumenische 'bieeênkomst' In 't Kerkje van Ellesdiek is zon dag om 14.30 uur een 'oecume nische bieeênkomst' in een Zeeuwse streektaal. Ook de lie deren worden in het Zeeuws gezongen. De overdenking Wordt dit keer verzorgd door Marinus Bierens. Het thema is 'Martelaers van den Twintig sten Eeuw". Voordeel voor lezers van de PZC LG optimus Voor maar per maand LG Optimus L9 Sterkte! En anders komen we v( zondagochtend optreden! Pieter Derks m-ff' m v "r*« X ft "T3GU __i ergens mee van diénst kan zijn, hoor ik Katinka Polderman rilland - 'Zoiets moois waar zo veel mensen van kunnen genie ten mag toch niet verloren gaan?' 'Een écht leefbaar Reimerswaal bestaat niet zonder podium.' 'Ge noeg animo voor ACTIE lees, hoor, zie en voel ik. Zo makkelijk komen ze niet van ONS Podium Reimerswaal af!' Het is een greep uit de stroom van honderden reacties op Face- book, tientallen steunbetuigingen via e-mail en tal van telefoontjes van artiesten, theaterdirecteuren, impresariaten en bezoekers die de afgelopen weken op Jacques Boon man afkwamen. Veel mensen laten weten dat ze Nadat eerder al huidig wethouder Jo-Annes de Bat tot lijsttrekker (en wethouderskandidaat) was verkozen, keert van de zittende fractie alleen raadslid Derk Als- sema (27, plaats twee) zeker terug in de raad. Mocht het CDA op nieuw zes zetels halen, dan zullen ook Ad de Wit (44, plaats vijf) en Jan Hut (61, plaats zes) opnieuw deel uitmaken van de fractie. Die laatste is op dit moment fractie voorzitter, als waarnemend opvol ger van Ellemijn van Waveren, die die functie vorig jaar neerleg de om meer tijd te hebben voor haar gezin. Zij keert na 19 maart niet meer terug in de gemeente raad, evenals huidige fractieleden Joop Polfliet en Hester van Rees. Van Waveren en Polfliet staan op onverkiesbare plekken, Van Rees staat er helemaal niet meer op. De eerste nieuwkomer staat op plek drie. Het gaat om Frans van der Knaap (59) uit Kloetinge, rec tor van de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren in Middel burg. Volgens het CDA 'een erva ren bestuurder die zijn kennis en kunde nu graag voor de Goese ge meenschap wil inzetten'. Op plek vier staat Susan van Aver- maete-Nieuwelink (52), voor wie de politiek helemaal nieuw is. De medewerkster van het ADRZ heeft als drijfveer om 'niet vanaf de zijlijn aan te geven wat beter kan, maar zelf actief mee te wer ken aan een goede leefomgeving'. EP door Luc Oggel GOES - De reizende openluchtexpo sitie 'Down's Upside' komt komend voorjaar naar Goes. KRUININGEN GOES 'S-HEERENHOEK MIDDELBURG KAPELLE ELLEWOUTSDIJK en iedere maand: 275 belminuten, sms'jes of MB Bezorgkosten eenmalig €30.- hollandsnieuwe.nl/pzc F»njsw*zigngen. zet- er. drukfouten voorbehouden. jr 'J door Luc Oggel GOES - Behalve de PvdA gaat ook het CDA in Goes de verkiezingen in met een aantal nieuwe gezich ten, blijkt uit de deze week vastge stelde kandidatenlijst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60