2013 hoort Fractie steigert bij top 10 warmste jaren leider Samsom na breken belofte Johan CruijfFal veertien jaar schoolmeester 66 Topsporters zijn mensen die erg gedisciplineerd en doelgericht te werk gaan BINNENLAND 5 's Nachts stemmen 66 We konden er nu mee leven omdat tientallen illegalen beter af waren T van Front National) werden door Wilders weggewuifd. Dat Le Pen senior de concentratiekampen ooit 'een detail' van de geschiede nis noemde, betekent niet dat zijn dochter die woorden onder schrijft. „Ik heb met het Front National van Marine te maken. En daar zit geen millimeter racisme of antise mitisme in." Marine Le Pen: „We zijn hier toch niet om oude koeien uit de sloot te halen?" Wie het werk voor de PW en Front National in Brussel gaan op knappen, is nog onduidelijk. „Hoe de fractie eruit gaat zien, zal nog blijken", zei Wilders. Dat het lastig wordt om met een club van tientallen zetels het ein de van de EU te realiseren, deert Marine Le Pen in ieder geval niet. Ze heeft rotsvast vertrouwen in het slagen van de missie: „Patriot tisme is van alle tijden. En net als andere grote rijken zal ook de Eu ropese Unie ooit ineenstorten." GENEVE - Het jaar 2013 is hard op weg naar een plek in de top 10 van de warmste, jaren wereldwijd, sinds de metingen in 1850 begon nen. De eerste 9 maanden van dit jaar waren warmer dan dezelfde periode in 2011 en 2012, aldus de meteorologische dienst van de Verenigde Naties (WMO) woens dag. In een voorlopige ranglijst komt 2013 op plek 7. De WMO wijst op het verkoelen de La Nina-effect in 2011 en 2012. La Nina (het kleine meisje) heeft een verkoelende werking en is de benaming voor kouder zeewater bij de evenaar. Ondanks het La Nina-effect is 2012 in de top 10 van warmste landen terechtgeko men. In de eerste 9 maanden van 2013 is er geen La Nina-werking ge weest. De WMO denkt niet dat dit in de laatste 3 maanden van het jaar wel het geval zal zijn. „De temperaturen van dit jaar tot nu toe zijn ongeveer hetzelfde als het gemiddelde van de periode 2001-2010, en dat is het warmste decennium dat tot dusver is vast gelegd", stelt secretaris-generaal Michel larraud van de WMO. „De koudste jaren van nu zijn warmer dan de heetste jaren van voor 1998." De gegevens bewijzen vol gens larraud dat het klimaat écht verandert. Dat komt volgens hem door de grote hoeveelheid broei kasgassen die de mens uitstoot door het verbranden van fossiele brandstoffen. TILBURG - Kiezers in Tilburg kun nen op 19 maart 2014 al in de nacht stemmen voor de gemeente raad. In het horecagebied komt een mobiel stembureau dat open gaat na een verkiezingsnacht en de allerlaatste campagnemomen ten. Burgemeester Peter Noorda- nus heeft dat woensdag aangekon digd na een initiatief uit de ge meenteraad. Tilburg heeft traditioneel een erg lage opkomst bij verkiezingen. Fractievoorzitter Diederik Sam som beloofde in april de strafbaar stelling van illegalen te schrap pen. In ruil daarvoor moesten zes kritische PvdA-Kamerleden dan tegen de motie van wantrouwen stemmen die was ingediend te gen staatssecretaris Fred Teeven (WD). Volgens verschillende- nauw betrokkenen was dit de deal, en werd daags erna door Samsom beweerd dat hij dat nooit had beloofd. De zes PvdA'ers wilden in het Ka merdebat over de zelfmoord van de Russische asielzoeker Dolma- tov op 18 april het vertrouwen in Teeven opzeggen. Maar omdat de bewindsman in het debat aangaf minimaal 'het volle vertrouwen' van coalitiepartner PvdA te wil len, moest Samsom zijn hele frac tie meekrijgen. Dat was een flinke klus: in eerste instantie overwogen zelfs veer tien of vijftien Kamerleden het vertrouwen in de staatssecretaris op te zeggen, zo bleek tijdens de extra fractievergadering geduren de de schorsing van het debat. De PvdA'ers achtten Teeven verant woordelijk voor de manco's in het asielsysteem, die tot de dood van de Rus Dolmatov leidde. Na een verhitte discussie bleef het zestal over: Lea Bouwmeester, Myrthe Hilkens, "Rrnahan Kuzu, Selcuk Öztürk, Mei Li Vos en Loes Ypma. Zij werden op de ka mer van Samsom ontboden. Om hen toch over de streep te trek ken, zegde de PvdA-leider vol gens verschillende bronnen toe de strafbaarstelling van illegaliteit (een VVD-wens) 'uit het akkoord te slopen' als zij de staatssecreta ris in het zadel zouden houden. Een betrokkene: „Die toezegging van Samsom over de strafbaarstel ling illegaliteit was voor ons de verlossing." Een andere bron: „Hoewel we eigenlijk voor de mo tie tegen Teeven waren, konden we er nu mee leven omdat tien duizenden illegalen zo beter af waren." Even later stemde de com plete PvdA-fractie tegen de mo tie, Teeven was gered. Enkele van de kritische fractiele den hopen of verwachten dat de wet nu alsnog van tafel gaat of flink uitgekleed wordt. Als dat niet gebeurt, overweegt een aan tal tegen het voorstel te stemmen als het plan begin volgend jaar be handeld wordt. Zo'n tegenstem zet de verhoudingen in de coalitie flink op scherp, de WD gaat er van uit dat de afspraak uit het re geerakkoord gewoon staat. Een woordvoerder van Samsom zegt in een reactie dat er nooit een belofte is gedaan om het plan te schrappen. Wel heeft de PvdA-leider gezegd dat in het wetsvoorstel een kleine wijziging zou worden aangebracht: illegali teit zou een overtreding worden, geen misdrijf. Die wijziging is ook doorgevoerd. AMSTERDAM - Het klinkt opmerke lijk over de man die overal een ei gengereide mening over heeft: „Jo han Cruijff laat het lesgeven graag aan anderen over. Hij zegt dat hij daar geen verstand van heeft." Woordvoerder Dick Scholten wil ermee aangeven dat veertien jaar na de oprichting 'de meester' zelf geen enkele bemoeienis heeft met de dagelijkse leiding van de twaalf institutes (master-oplei- ding), university's (hbo) en colleges (mbo) die in zes landen zijn (ver engelste) naam Cruyff dragen. De signatuur van Neerlands beste en briljantste voetballer ooit is echter onmiskenbaar aanwezig bij alle opleidingen. De lijnen die Cruijff in 1999 uitzette, bieden he den ten dage houvast aan driedui- zend studenten. Het zijn stuk voor stuk topsporters, die volgens de oud-voetballer behoefte heb ben aan een goede opleiding, die aansluit op hun sportcarrière. Cruijff zag hoe lastig het voor ve len was om na hun sportloop- baan een bestaan op te bouwen en besloot dat er meer moest zijn dan een sigarenzaak of sportwin- kel. Daarnaast meent Cruijff dat de sportsector vooral geleid moet worden door oud-sporters. Van wege hun passie, mentaliteit en kennis van zaken. De opleidingen spitsen zich dan ook toe op dat segment van de markt: sportma- nagement, commercie en coaching. „Het idee dat wij diplo ma's bij wijze van spreken wegge ven, spreken wij met kracht te gen. Het tegendeel geldt. Het is heel knap om naast je reguliere opleiding ook nog eens aan top sport te doen", zegt Scholten. Geen pretpakketten, maar onder wijs dat sporters de mogelijkheid biedt om studie en training te combineren. „Wij benadrukken altijd dat voor ons dezelfde kwali teitseisen gelden als voor andere mbo- en hbo-opleidingen", aldus Scholten. De Nederlandse scho len van Cruijff maken deel uit van bestaande hbo- en mbo-scho- len. „En ze worden ook net zo ge financierd", aldus Scholten. Al leen in Nederland wordt een com plete lijn aangeboden: van mbo en hbo tot master. De buitenland se vestigingen richten zich op de masteropleiding. SCHOLEN VAN CRUIJFF DONDERDAG 14 NOVEMBER 2013 'Brussel' Geert Wilders begroet Marine Le Pen op het Binnenhof, omringd door bodyguards. foto Roger Dohmen door Niels Klaassen DEN HAAG - Een aantal PvdA- Kamerleden dreigt tegen de straf baarstelling van illegaliteit te stem men. Ze zijn boos dat partijleider Diederik Samsom zijn belofte niet is nagekomen om dit coalitieplan te torpederen. PvdA-leider Diederik Samsom foto ANP Betrokkene in de PvdA door Ad Pertijs Johan Cruijff De opleidingen van oud-stervoet baller Johan Cruijff bestaan uit in stitutes, university's en colleges. Er zijn scholen in Amsterdam, Til burg, Enschede, Groningen, Nijme gen en Roosendaal (Goes). In vijf landen buiten Nederland zijn er Johan Cruyff-institutes: in Spanje, Zweden, Peru, Mexico en Maleisië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5