I Havenplein moet niet al te groen Theater bij Campus Cultura vergt wat tijd VERHUIZEN De nieuwbouw van Borrendamme in Zierikzee is klaar. De bewoners verhuizen deze week. 24 SCHOUWEN-DUIVELAND Supervoordelig bellen, sms'en en internetten met de LG Optimus L9. hollands nieuwe. Uniek: 'eltegoed waanden Voor maar maand LG Optimus L9 Voordeel voor lezers van de PZC lg optimus L-9j ten worden, overdag gewoon dienst als aula voor de leerlingen. „Daar moeten we dus een oplos sing voor vinden als daar 's mid dags al een voorstelling wordt op gebouwd." Verder vindt Lommen dat de zaken goed geregeld die nen te zijn voordat het publiek van buitenaf het theater komt be zoeken. Zo .moet er natuurlijk voor gezorgd worden dat mensen koffie en thee kunnen verkrijgen. De jeugddansvoorstelling Kippen vel betreft een verplaatsing van Po dium De Weverij, dat te klein bleek voor deze productie. Daar blijft het dan nu nog even bij. Al zit er al wel wat in de pijplijn. Pro grammeur Peter de Neef van Theaters aan Zee heeft hier voor 4 februari de percussionist Martin Verdonk gepland: een dubbelslag met een workshop voor leerlin gen en 's avonds een voorstelling. Inmiddels staat de eerste voorstel ling wel gepland - zaterdag 23 no vember: Kippenvel door de Little Doll Dance Company - maar ver dere professionele optredens la ten nog even op zich wachten. „Dat vereist nou eenmaal een ge degen voorbereiding, zoals een goede afstemming met de docen ten van de kunstvakken", zegt di recteur Sjef Lommen van Pontes Pieter Zeeman. Volgens hem komt er ook organisatorisch best wat bij kijken. Zo doet de ruimte waar voorstellingen gegeven moe Het plein is nu sinds de drasti sche vernieuwing een half jaar in gebruik door horeca en week markt. Het plein moet vooral dienst doen als ruimte waar men sen elkaar kunnen ontmoeten, waar gehandeld kan worden en waar evenementen gehouden kunnen worden. Daarnaast moet de toevoeging van het groen ook passen bij het oorspronkelijke ont werp, vinden B en W. Het college gaat dan ook voorzichtig te werk door eerst maar eens drie bloem bakken te plaatsen op het terras van het thans gesloten hotel/res taurant 'Het Poorthuys'. Het is de bedoeling die bakken te laten staan tot het moment dat een nieuwe exploitant het betreffen de terras gaat uitbaten. Daarna volgt een 'proefplaatsing'. Dat wil zeggen dat de drie bloem bakken dan in de lijn van het straatmeubilair op de loopstroken aan de noordkant van het plein worden geplaatst. Afhankelijk van hoe de praktijker varingen zullen zijn met deze proef, zal het gemeentebestuur dan later bezien of ook de zuidzij de van het Havenplein van drie bloembakken kan worden voor zien. De bakken zullen begin 2014 worden'geplaatst. Verder worden de lichtmasten op het Havenplein voorzien van zoge heten hanging baskets. De totale kosten van deze groen- aankleding bedragen 14.800 euro. Here We Are doet matinee-concert fïZi Herman in een bakje geitenkwark verzet Fitnesscentrum Take Care verkocht Het trio Here We Are verzorgt zondag 17 november een mati nee-concert in podium De We verij aan het Kerkhof Noordzij de in Zierikzee. Here we Are - contrabassist Peter den Beste, pianist Eddy ten Wolde en zan geres Yvonne van Casand - spe len jazz, soul en latin. Het con cert begint om 15.00 uur. De voorstelling van cabaretgroep Herman in een bakje geiten kwark, die geprogrammeerd stond voor zaterdagavond 16 no vember in het Dorpshuis Renes- se, is verplaatst naar dinsdag 17 de cember in De Weverij in Zierik zee. Stichting Theaters aan Zee geeft dan ook een preview van het verdere seizoenprogramma. Benefietfeest voor Serious Request Filmhuis vertoont 'Jagten' van Vinterberg Fitnesscentrum Take Care in Zierikzee is verkocht aan Laco, de exploitant van het nieuwe sportcentrum. Voorlopig blijft Take Care in het huidige pand. Op termijn zal de fitness ver huizen naar het nieuwe sport centrum. Laco neemt de inven taris, het klantenbestand en het personeel over. 'De Uitvreter' ook in het Diekhuus Theaterproductiehuis Zeelan- dia heeft in de speellijst van de theatrale vertelling De Uitvreter naar het boek van Nescio, ook het Diekhuus in Middelharnis opgenomen. De voorstelling van Han Kerckhoffs en muzi kant Keimpe de Jonge vindt plaats op vrijdag 22 november om 20.00 uur. ZIERIKZEE - De een is wat van slag, de ander laat alles gelaten over zich heen komen. De verhuizing van de bewoners van zorgcen trum Borrendamme in Zierikzee heeft veel impact. Want het gaat niet alleen om een verhuizing naar een nieuwe woning. Voor een deel van de bewoners bete kent dit ook na jaren van intensie ve verzorging terug naar zelfstan dig wonen. „We zullen wel moe ten hé?", zegt Ali Aalbregtse-Ha- gesteijn. Samen met haar man Jo zit ze in de recreatieruimte van het oude Borrendamme. De ver huizers versjouwen ondertussen de spullen. „Vanavond om vijf uur, als mijn dochter komt, gaan we daar naar toe", wijst ze naar de nieuwbouw. Ze is wat van slag door de situatie. „Maar we krijgen De Studentendesk van het Ro de Kruis houdt zaterdag een benefietfeest voor 3FM Serious Request om 22.00 uur in De Spot in Middelburg. De op brengst wordt gebruikt om kin dersterfte door diarree tegen te gaan. Kaartjes kosten 6,50 euro en zijn te koop bij café Seven ty-Seven aan de Markt. Filmhuis Middelharnis vertoont donderdag 21 november de film Jagten van Thomas Vinterberg. Het verhaal gaat over Lucas, die ten onrechte beschuldigd wordt van misbruik van een vijfjarige kleuter. Als het verhaal zich door het dorp verspreidt, begint de klei ne gemeenschap uiteen te vallen. De film begint om 20.00 uur. wel een mooi appartement", zegt ze. Ze hebben nu twee kamers, en straks een ruim appartement met twee slaapkamers en een eigen keuken. Weer zelf koken zal ze niet doen. „Dat kan ik niet meer. We gaan in het Grand Café eten." De verhuizing betekent voor veel bewoners van alles aanschaffen. Van een stofzuiger en stofdoeken tot een wasmachine en wasdro ger. „En veel bewoners grijpen dit aan om nieuwe meubels te ko pen", zegt manager Dick Deceu- ninck van Allévo. „Dan willen ze de oudé spullen niet meer." Hij heeft met twee winkeliers in Zie rikzee afspraken gemaakt over korting voor de bewoners. Over de stoffering hoeven de be woners zich geen zorgen te ma ken. Dat regelde Allévo, alleen de kleur moesten ze zelf bepalen. Om de verhuizing en de gewen- onfocfc Kfessëgmg A^cs en iedere maand: 275 belminuten, sms'jes of MB i Terug op est-..-: nu hollandsnieuwe.nl/pzc Ali en Jo Aalbregtse verhuizen naar een appartement. Ze gaan weer zelf standig wonen, maar ze houden wel de zorg van Allévo. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Campus Cultura bij Pon tes Pieter Zeeman werd half sep tember al officieel geopend. Het aanbod van professioneel theater daar blijkt echter wat meer tijd te vergen dan verwacht. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt, komt er maar weinig groenaan- kleding op het heringerichte Haven plein in Zierikzee. ZIERIKZEE RENESSE ZIERIKZEE MIDDELBURG MIDDELHARNIS MIDDELHARNIS door Melita Lanting Bezorgkosten eenmalig €30.- Prijswijzigingen. zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54