t Sensueel culinair schouwspel en artistiek paaldansen in Muzeeum f UIT 11 _ÉL dat vorig jaar in het Muzeeum werd gehou den. Ditmaal staat de Museumnacht, een sa menwerkingsproject met HZ Cult, in het te- ken van 'Verleiding'. Het cultuurprogramma van de hogeschool heeft dit jaar hetzelfde thema. Behalve het sensueel-culinaire onderdeel is het mogelijk te paaldansen in de Pronkzaal van het museum. Marieke Maas, die tot de top in het genre behoort, geeft met enkele van haar danseressen demonstraties. Ook zal zij belangstellenden inwijden in 'de gehei men van het artistiek paaldansen'. Naakte lichamen die worden versierd met culinaire traktaties. Het ge beurt donderdag 21 november in het Muzeeum in Vlissingen. In het kader van de Museumnacht presenteren beel dend kunstenaar Rem van den Bosch en top- chef Tim Sinke The Sensual Food Factory. Zij verzorgen een culinair schouwspel, waar bij bezoekers hun huid kunnen laten bedek ken met etenswaren. De lekkernijen mogen vervolgens door anderen worden geconsu meerd. Het geheel wordt begeleid door op zwepende beats. Van den Bosch maakt een fotografisch portret, dat de deelnemers na af loop gratis ontvangen. The Sensual Food Factory is een vervolg op het succesvolle evenement Fish Fetish Photo, Zaterdag wordt voor de eerste keer Kunstsym posium Tholen georganiseerd. Elf kunstenaars presenteren werk rond het thema vuur. Bezoe kers krijgen een actieve rol toebedeeld. De twee organisatoren,. Ste ven Bouwens en Jeroen van Hoek, hebben bewust niet voor de naam expositie, maar symposium gekozen. „Het zit er eigenlijk een beetje tussenin", aldus Bou wens. „We proberen een interactie te berei ken met de bezoekers. Wat het precies op gang brengt, dat gaan we meemaken. Het is ook voor ons de eerste keer dat we zoiets organiseren. Het concept is in ieder geval vernieuwend en uitdagend. Of we dit va ker gaan doen, op eventueel wisselende lo caties, dat zal afhangen of deze editie een succes wordt. De eerste reacties op ons ini tiatief zijn in ieder geval hartverwar mend." Kunstsymposium Tholen houdt meer in dan kunstenaars die passief hun werk to nen. In het concept is ruimte ingebouwd voor gesprekken met de kunstenaars, het ventileren van visies en andersoortige op tredens. Er is tijdens etenstijd een barbe cue voorzien, en er is een borrel achteraf. Dat alles om het contact tussen kunste naars en bezoekers in een informele sfeer nog meer uit te kunnen diepen. Het idee is afkomstig van Steven Bouwens (31). Hij wilde in Tholen iets terug doen voor de mensen die hem als kunstschilder in het zadel hielpen. Bouwens heeft een op leiding industriële vormgeving als achter grond. Hij runt vanuit Tholen het eigen be drijf Studio 09, waarmee hij zaken betref fende creatieve communicatie verzorgd voor ondernemers, scholen en de overheid. „Dat is mijn creatieve component. Daar naast wilde ik me artistiek ontwikkelen, KUNSTSYMPOSIUM THOLEN. ZATERDAG 16 NOVEMBER want dat zijn voor mij twee totaal verschil lende dingen. Ik ben nu tweedejaars stu dent op de kunstacademie St. Lucas in het Belgische Kapellen." In Jeroen van Hoek (33) uit Sint-Maartens dijk vond hij een compagnon om de kunst meeting op te zetten en vorm te geven. Van Hoek heeft een totaal andere achter grond. Hij maakte een metamorfose door van militair tot kunstenaar. Hij is zaterdag actief als storyteller. „Kunst is al lang ëen uitlaatklep en bovendien heb ik altijd al verhalen geschreven. Nieuw is de vorm waarin ik die giet." Van Hoek is een rustig persoon. Als verha lenverteller kruipt hij uit zijn schulp. „Ik ben niet iemand die snel op de voorgrond treedt. Zo ben ik geen moppenverteller. Ik heb jaren het avontuur gezocht als militair, tijdens missies in onder meer Afghanistan. Ook als leidinggevende in het leger merkte ik dat met verhalen mensen makkelijker be reikte. Maar ik kwam er ook achter dat ik heel hard een ander soort uitlaatklep nodig had. Dat evenwicht vond ik nu. Niet vernie tigend als militair, maar creërend als kun stenaar." De organisatoren hebben hun netwerken benut om interregionale kunstenaars te be naderen hun werk te komen tonen. Veel deelnemers komen van het eiland Tholen zelf, enkele kunstenaars ook uit Bergen op Zoom en De Heen. Samen bestrijken ze een breed gamma aan disciplines. In alle kunstuitingen zal het thema 'vuur' centraal staal. Alle deelnemers is gevraagd werk rond dat thema te selecteren of spe ciaal te vervaardigen. Zo is ook het verhaal dat Jeroen van Hoek zal voordragen spe ciaal geschreven. „Het is een mengvorm van fictie en waargebeurde gebeurtenissen met historische data. Het speelt zich daad werkelijk af rond de plaats waar het Kunst symposium wordt gehouden, die schitte rende, uit de 14e eeuw stammende Gast huiskapel in Tholen. Ook kunstenaars en vuur zijn vooraanstaande thema's. Vuur is echter meer dat alleen een van de vijf ele menten. Vuur staat ook voor passie." DONDERDAG 14 NOVEMBER 2013 Museumnacht, donderdag 21 november in het Zeeuws Maritiem Muzeeum, Nieuwendijk 11, Vlissingen, 20.00-24.00 uur. Rem van den Bosch maakte onlangs een fotoserie van naakte HZ-studenten die zich lieten bedekken met chocola. Uit een enquête was gebleken dat voor studenten chocola de ultieme verleiding is. foto Rem van den Bosch Kunstenaars in gesprek met publiek door Willem Jongeneelen Jeroen van Hoek (I) en Steven Bouwens zijn de initiatiefnemers van het Kunstsymposium, foto Willem Jongeneelen Kunstsymposium Tholen wordt op zaterdag 16 november vanaf 15.30 uur gehouden in de Gasthuiskapel, Kerkstraat 15 in Tholen. Programma: 15.30 uur. inloop; 16.30 uur welkomstwoord; 18.00 uur: gezamenlijke barbecue; 20.00 uur storytelling; 20.30 uur. borrel 22.00 uur einde Deelnemende kunstenaars Iwaz - kunstschilder Andrea Cook (met band) - kunstschilder/ muzikant Celeste Ortelee - bloemsierkunst Francesco Antonietti - kunstschilder Adrienne Kusters - kunstschilder Tienke Huisman - fotografie Steven Bouwens - kunstschilder Jeroen van Hoek - presentator/storyteller Jan Kettelerij - beeldhouwer Margriet Fooien - productdesign Irene Weug - conceptuele kunst De toegang, inclusief deelname aan de barbe cue, is dankzij sponsoren gratis, al mag er wel een gift gedoneerd worden. Meer informatie is te vinden op de website kunstsymposiumtholen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51