60 jaar als baby een overlegje overslaan Christenen krijgen ook een tegenpartij met Jezus Leeft ■4- IN HET NIEUWS 3 School ontruimd „Mensen die iets verdachts zien, bellen toch wel 112. Het is zaak dat er dan voldoende recher cheurs zijn die daar snel op kun nen reageren." Mediahoogleraar Henri Beunders van de Erasmus Universiteit in Rotterdam is het eens met Van Koppen. „Amber Alert is een pr-instrument voor de politie. Het is belangrijk dat burgers de politie steunen en een Amber Alert geeft bezorgde burgers het gevoel dat ze betrokken worden en invloed kunnen uitoefenen op het politiewerk. Dat is op zich mooi, maar het vergroot ook het gevoel van onveiligheid in de sa menleving. En dat is onterecht." Volgens Beunders heeft de politie Amber Alert overgenomen uit Amerika zonder zich af te vragen of het ook écht nodig was. Ook Henny Sackers, vermissings expert van de Radboud Universi teit Nijmegen, is kritisch over het Nederlandse Amber Alert. „Het heeft alleen zin als je het héél snel inzet, binnen drie uur na een vermissing. Dat is tot nu toe bijna nooit gelukt. Een alarmering kan heel veel goedbedoelde reacties van burgers opleveren die ontzet tend veel opsporingscapaciteit van de politie vergen." In een reactie laat de Nationale Po litie weten niet te willen stoppen met Amber Alert. „Al is er maar een kleine kans om een kind in gevaar terug te vinden en terug te brengen bij de ouders door mid- del van een Amber Alert, dan zul len we die kans moeten grijpen", vindt politiewoordvoerder Ed Kraszewski. „Van copycat-gedrag is ons tot nu toe niets gebleken. Ook is bij ons geen geval bekend waarbij een ontvoerder het kind zou hebben omgebracht na het zien van een Amber Alert." „We kennen wél Amerikaanse za ken waarbij de ontvoerder het kind liet gaan toen hij hoorde dat er een Alert was verzonden", al dus de woordvoerder. In zijn jeugdjaren had zijn moe der al eens voorzichtig wat laten vallen over een mogelijke verwis seling van baby's, vlak na zijn ge boorte. Het bleef Kerremans, die twee dagen na de Watersnood ramp in 1953 in het ziekenhuis in Breda ter wereld kwam, altijd bij. Na de dood van zijn ouders be sloot hij aan alle onzekerheid een einde te maken door een DNA- onderzoek te laten doen. De uit slag in april dit jaar, kwam kei hard aan: zijn biologische ouders zijn niet de twee mensen van wie hij dat altijd had aangenomen. Sindsdien is hij op zoek naar zijn echte familie. Hij stuit daarbij keer op keer op gesloten deuren. Het Amphia Ziekenhuis in Breda, de gemeente Breda, het bisdom Breda - nergens krijgt hij informa tie die hem kan helpen. De wet op de privacy zou het niet toe staan. De Bredanaar is ten einde raad en zoekt nu de publiciteit. „Het idee dat er ergens nog familie van mij rondloopt, maakt me helemaal gek. Ik heb toch ook het recht om te weten waar ik vandaan kom?" EINDHOVEN - De vestiging van het Christiaan Huygenscollege in Eindhoven is woensdag ontruimd na een ongeluk in het scheikunde lokaal. Tijdens het schoonmaken van potten door acht docenten ontsnapte een halve liter van de oxiderende stof kaliumpermanga- naat en reageerde. Vier volwassen en twee kinderen kregen klachten zoals een branderig gevoel in het gezicht. Twaalf mensen werden ontsmet. Een paar honderd leerlin gen werden naar huis gestuurd. ben ik moeder, maar ook dochter. Als mijn moeder naar de dokter moet, ga ik met haar mee." Keijzer heeft het voordeel dat haar kinderen al wat ouder zijn. „Als ik nu laat thuis ben, zijn de oudere jongens nog wakker." Ook is het gunstig dat ze redelijk dicht bij woont: ze kan thuis slapen. Dat geldt ook voor Christen- Unie-Kamerlid Carola Schouten uit Rotterdam. De alleenstaande moeder draait de laatste weken overuren. Als financieel woord voerder van haar partij deed ze de onderhandelingen over het herfst- akkoord, en nu weer over het pen sioenplan. Schuldig naar haar zoontje voelt ze zich niet. „Als je de Kamer ingaat, kies je daarvoor. Zolang ik het van tevoren weet, is het goed te plannen, onverwachte zaken zijn lastiger. Als je dan be loofd hebt om thuis te zijn..." Wouter Koolmees van D66 be nijdt Schouten niet. Hij is blij dat hij het na 'twee weken onder wa ter te zijn geweest' bij de herfstak- koord-onderhandelingen nu iets rustiger heeft. „Je moet oppassen dat het evenwicht werk-thuis niet helemaal uit balans raakt." Eén ding is heilig: de ochtend. Dan haalt Koolmees zijn zoontje uit bed en ontbijten ze. Ook Keij zer claimt de ochtend: „Ik doe niet aan ontbijtafspraken." Niemand die daar vreemd van op kijkt, man of vrouw, met of zon der kinderen. Keijzer: „Deze gene ratie vindt het heel normaal dat je ook thuis moet én wil zijn." De evangelisten streven naar een 'rechtvaardige maatschappij op ba sis van de liefde voor Jezus'. Met welke programmapunten de par tij dat wil bereiken, wil oprichter Joop van Ooijen nog niet zeggen zolang hij de goedkeuring van de Kiesraad nog niet heeft. Van Ooijen is teleurgesteld in de bestaande christelijke partijen. „Je hoort zo weinig van het evangelie in de politiek, alles raakt onderge sneeuwd door compromissen. Het Eerste Testament herken ik niet in de Christenunie of de SGP. Het gaat niet om religie, maar om de relatie met God. Bij het CDA is daar helemaal geen fluit meer van over, ik Weet niet of hun achterban er nog achter staat." Hij uit felle kritiek op de SGP en de Christenunie. „Abortus en euthanasie zijn geen punten waar je volgens de Bijbel aan kunt tor nen. In coalities werken de SGP en de Christenunie wel vaak sa men met partijen die daar vóór zijn. Met dat soort partijen kun je niet aan één tafel zitten." Dat er dan weinig partijen over blijven om mee samen te werken en het moeilijk wordt om de idea len te verwezenlijken, daar heeft Van Ooijen geen boodschap aan. „Het gaat er om een geluid te la ten horen." Over hoeveel zetels Jezus Leeft zal behalen bij de verkiezingen, heeft Van Ooijen 'geen idee'. „We zijn een forse minderheid. Het zullen dus geen vijftig zetels wor den." Van Ooijen is een evangelist uit Giessenburg. Hij werd landelijk bekend met de tekst 'Jezus redt' in de pannen op het dak van zijn boerdrerij. DONDERDAG 14 NOVEMBER 2013 'pr-instrument politie' Van Koppen betwijfelt het nut van Amber Alert. Het kind op de foto is niet vermist, foto Amber Alert ZEVENTIEN MELDINGEN Het is deze week precies vijf jaar geleden dat Amber Alert in Neder land werd opgericht Sindsdien is er zeventien keer een Amber Alert-melding uitgegaan. In zeker zeven gevallen leidde dat tot de vondst van een kind, meldt de politie. In vijf gevallen was het kind al overleden op het moment dat het Alert werd uitgestuurd, zoals eer der dit jaar bij de vermiste broer tjes Ruben (9) en Julian (7) uit Zeist. In de overige vijf gevallen werd een kind teruggevonden dankzij het 'normale' politiespeurwerk. Ruim 2,2 miljoen Nederlanders hebben zich aangemeld voor Am ber Alert. Daarvan krijgen zo'n 650.000 mensen een sms-bericht. Omdat een vermissingsbericht ook te zien is via borden boven de snelweg, schermen in het open baar vervoer en via radio en televi sie, wordt het bereik van een Am ber Alert op 10 miljoen Nederlan ders geschat. Amber Alert is komen overwaaien uit de Verenigde Staten. Het is ge noemd naar het 9-jarige meisje Amber Hagerman uit Texas, die in 1996 werd ontvoerd en vermoord. Voor het uitsturen van een Amber Alert bestaan een paar criteria: er moet direct gevaar bestaan voor het leven van het kind of directe vrees voor ernstig letsel. Ook moet er genoeg informatie zijn over het slachtoffer, een mogelijke ontvoerder of een gebruikte auto. door Peter Ullenbroeck BREDA - Zijn verhaal zou in een tv-programma als Spoorloos niet misstaan. Op 60-jarige leeftijd ont dekte Bredanaar Martino Kerre- mans dat zijn ouders niet zijn wer kelijke, biologische ouders zijn. DEN HAAG - De partij Jezus Leeft wil meedoen aan de volgende ver kiezingen voor de Tweede Kamer en in maart 2014 mogelijk aan de gemeenteraadsverkiezingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3