van het wereldkampioenschap in Brazilië SPORT 33 Akkoord over dopingcommissie Geen WK voor achtervolgingsploeg geen vakantie heeft gehad." Van Gaal doelde op de oefentrip na het reguliere met Oranje naar Azië. Eenmaal terug kon Van Per- sie met Manchester United naar hetzelfde werelddeel. „Die jongen gaat maar door en door. Hij zit echt op het randje. Het is verstan diger hem nu rust te gunnen." Van de spelers die zich wel in Noordwijk meldden, vraagt hij het uiterste. Alleen 's avonds kun nen ze hun tijd zelf indelen. Me de hierom besloot hij gisteren na een besloten training in de Arena per vliegtuig naar Maastricht te reizen om vervolgens per bus naar Genk te rijden. „Dat heeft met de arbeid-rust-verhouding te maken." Een hang naar luxe speelt geen rol, gaf hij aan. Van Gaal grapte zelf liever per bus te reizen. Op vliegvelden wordt hij als gevolg van medische ingrepen aan ge wrichten telkens gefouilleerd. „Ik word altijd betast. Er zit veel roest vrij staal in mij." Even open sprak hij over de op stelling voor het duel met )apan. Het valt op dat daarin, op Siem de Jong na, alleen vertrouwde na men voorkomen. Debutanten als Joël Veltman en Davy Pröpper moeten wachten op hun beurt. „Dat hangt af van hun trainingsin- zet, beleving en kwaliteit. Maar ik neem ze niet voor niets mee. Ik moet een afweging maken. Wil ik spelers twee keer in drie dagen aan het werk zien, net als straks misschien in Brazilië, of nieuwe jongens op dit podium zien voet ballen." de basis van alle huidige euforie. De Zweedse bondscoach Lars Lagerback speelt een sleutelrol in de opmars van IJsland. Hij heeft op het eiland een cultuuromslag teweeg gebracht. De Zweed heeft het echte professionalisme door gedrukt. Bewustwording. Pals- son: „De bondscoach heeft strik te regels opgesteld, de honger bij de profs aangewakkerd. IJsland is niet meer vrijblijvend. Het natio nale team heeft een missie." Dat leidt nu tot een historische dubbel met Kroatië, vrijdag in het hoge noorden en volgende week dinsdag in de Balkan. „Dit zijn de belangrijkste wedstrijden uit de geschiedenis van het IJs landse voetbal", glundert Pals- son. „Wij zijn de underdog. Wie had IJsland nu ooit hier ver wacht? Niemand, Maar dat geeft ons juist onnoemelijk veel kracht. Dat maakt ons ook gevaar lijk. Iedereen beseft dat dit een eenmalige kans kan zijn. Want la ten we wel wezen: IJsland is een klein land. En dan praten wij hier nu met zijn alleen over kansen op het WK. Man, nadat we de play-offs bereikten, ont stond er al een waar volksfeest. Wat moet dat worden als IJsland naar Brazilië mag? Dan breken ze alles af. Ik vrees dat Reykjavik dan van de aardbodem ver dwijnt." Maar dan moet daarvoor in de hoofdstad van IJsland wel eerst de basis worden gelegd. Het na tionale stadion, Laugardalsvöllur, moet morgen een onneembare veste worden voor Kroatië. „De elementen kunnen ons daarbij wel eens van dienst zijn", knip oogt Palsson. „In IJsland kan het spoken. Regen, sneeuw, de kou. Het veld verkeert ook niet in de beste conditie. Dat is allemaal in ons voordeel. Wij zijn daarmee opgegroeid. Ha, zelfs een zonni ge dag is in ons voordeel. Ja, die heb je ook in IJsland. Dat kan die Kroaten zomaar verrassen." „Wij hebben in geestelijke kracht en dadendrang de wind zogezegd altijd mee. We willen er een feest van maken. Dat houdt dus inderdaad een ticket in voor Brazilië. Het zou echt een machtig stuk voetbalgeschie denis zijn." PLAY-OFFS Tyson gebruikte nep-penis met urine Mike Tyson was als bokser net zo inventief als wielren ner Michel Pollentier. Waar de Belg in 1978 een vers ge vuld condoom gebruikte om de dopingcontroleurs te foppen, haalde de Ameri kaan steeds een nep-penis (met schone urine) te voor schijn als hij een plasje moest afleveren. Het is een van de onthullingen in 'Un disputed Truth', de deze week verschenen autobio grafie. Volleyballer Freriks bedankt voor Oranje Volleyballer Nico Freriks (31) heeft voorlopig bedankt voor Oranje. Hij heeft geen vertrouwen meer in bonds coach Edwin Benne, die hem voor de komende WK- kwalificatie niet selecteer de. „Onder deze bondscoach speel ik niet meer", liet hij weten bij de NOS. „De bondscoach heeft mij gepas seerd. En nee, daar heb ik geen uitleg over gehad." Bij de schaaktweekamp om de wereldtitel tussen Viswa- nathan Anand uit India en de Noor Magnus Carlsen is remise nog steeds troef. Ook de vierde partij in Chennai leverde gisteren geen win naar op. Daardoor is de tus senstand 2-2. Anand speelde met wit. Hij kwam door sterk spel van Carlsen in de problemen, maar verdedigde zich knap. Carlsen bood uiteindelijk bij zijn 64e zet remise aan. De internationale wieleru- nie UCI en het mondiale an- tidopingbureau Wada zijn het gisteren in Johannes burg eens geworden over de oprichting van een onafhan kelijke commissie die de do- pingpraktijken uit het verle den van de wielersport gaat onderzoeken. Het college zal zich onder meer buigen over de rol van de vorige UCI-voorzitters Hein Verbruggen en Pat Mc- Quaid in het omvangrijke Armstrong-schandaal. De Nederlandse achtervol gingsploeg doet volgend jaar niet mee aan het wereldkam pioenschap baanwielrennen in Colombia. De Nederland se wielerbond KNWU heeft dit besluit uit sporttechni- sche en financiële overwe gingen gemaakt. Ook twee wereldbeker wedstrijden in Mexico wor den om die reden niet afge werkt. Vierde remise bij Anand-Carlsen DONDERDAG 14 NOVEMBER 2013 JOHANNESBURG NIEUWEGEIN Opstelling Oranje: Cillessen; Blind, Martins Indi, De Vrij, Janmaat; Nigel de Jong, Van der Vaart, Strootman; Lens, Siem de Jong, Robben. Voor het WK in Brazilië zijn nog elf tickets te vergeven. In Europa gaat het om vier startbe wijzen. Morgen zijn de duels IJs- land-Kroatië (18.00 uur), Oekra- ine-Frankrijk (20.45 uur), Portu- gal-Zweden (20.45 uur), en Grie- kenland-Roemenië (20.45 uur). De returns zijn vier dagen later. In Afrika strijden Nigeria en Ethio pië, Senegal en Ivoorkust, Tunesië en Kameroen, Burkina Faso en Al gerije, en Egypte en Ghana om vijf plekken. Nieuw-Zeeland-Mexico en Jorda- nië-Uruguay zijn de andere twee tweekampen. NEW YORK HILVERSUM CHENNAI Siem de Jong staat in het middelpunt van de belangstelling, want zaterdag is hij de spits van Oranje, foto Robin van Lonkhuijsen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33