1 I 1 I Geloof het of niet. Von Belle Meubelen stopt er meel nieuwe voorraad ENZ f SHOWROOM LEEGVERKOOF 1 j WEG!!! TOT WEL WALCHEREN 27 President van motorclub Satudarah: Geen enkele rechter heeft ons tot nu toe aangemerkt als een criminele organisatie. C 4= MIDDELBURG - Al jaren reageren we niet op alle verdachtmakin gen. Nu accepteren we het niet langer, zegt president Dion Din- kelberg van de afdeling Seaside (Zeeland/West-Brabant) van de motorclub Satudarah. Om die re den heeft hij zijn advocaat op dracht gegeven excuses te eisen van de Middelburgse burgemees ter Harald Bergmann. Want de burgemeester meldde in ant woord op vragen van de LPM dat leden van Satudarah zich bezig houden met normoverschrijdend en crimineel gedrag. Dinkelberg stelt dat de politie 'toch ook niet zwart wordt ge maakt omdat sommige agenten wel eens de wet hebben overtre den'. En hij kent voetbalclubs waarvan sommige leden zijn ver oordeeld. „Maar de andere leden worden ook niet verdacht ge maakt." Hij wijst er met nadruk op dat tot nu toe geen enkele Ne derlandse rechter Satudarah aan gemerkt heeft als criminele orga nisatie. „Dus willen wij ook niet als zodanig behandeld worden." In september schreef de burge meester dat de minister van Bin nenlandse zaken bepaald had dat het gedrag van leden van Satuda rah en andere motorclubs op zo wel landelijk als lokaal niveau moest worden aangepakt. Om die reden mocht in augustus dit jaar een motorrit voor de Molukken niet vanaf de Markt starten omdat leden van Satudarah een actieve rol speelden bij de organisatie. De minister schreef begin 2012 al dat leden van Satudarah be schouwd moeten worden als out- lawbikers. En zij moeten met een 'breed gezamenlijk offensief aan gepakt worden'. Zij moeten, zo stelde de minister, linksom of rechtsom de rekening gepresen teerd krijgen. Volgens hem hou den die outlawbikers zich bezig met afpersing- en intimidatieprak tijken, bedreigingen en geweld. „Alleen door met alle betrokken partijen de krachten te bundelen, is het mogelijk om hier vanuit de overheid een effectief antwoord tegenover te stellen." Hoewel die brief van begin 2012 is, mocht de motorrit voor de Mo lukken dat jaar wel vanaf de r>DA,. Markt" in Middelburgvertrekken. Ook toen waren leden van Satuda rah betrokken bij de organisatie. In een omvangrijk rapport van de Nationale Recherche over de zoge noemde i%-rhotorclubs, een term die gebruikt wordt voor clubs waarvan de leden zichzelf buiten de wet stellen, worden Satudarah en het chapter Seaside een aantal malen genoemd. Niet met concre te criminele activiteiten. Wel over de contacten over en weer met andere i%-motorclubs in het buitenland. Volgens dat rap port kunnen mensen alleen vol waardig lid worden van een i%-MC als ze een misdaad heb ben begaan. „Op deze wijze wordt de loyaliteit aan de club be wezen. En wordt met de toetre ding een psychologische grens ge passeerd waardoor een lid niet meer terug kan treden." Volgens dat rapport zijn leden van die i%-MC 'met recht als outlaw' te betitelen. Dinkelberg op zijn beurt zegt dat dat misschien op gaat voor sommige buitenlandse motorclubs. „Niet voor ons." Pies». Roos© velbaan 772 4382 NB Vlissingen tel. 0118 416188 fax. 0118-440043 info# vanbetewonen.nl www.vanbellewonen.nl Maandag gesloten Dinsdag: 10:00 18:00 Woensdag: 10:00 18:00 Donderdag; 10:00 18:00 Vrijdag: 10:00-21:00 Zaterdag: 09:30 17:00 I DONDERDAG 14 NOVEMBER 2013 'Outlawgedrag niet bewezen' door Emile Calon Motorclub Satudarah op pad foto ANP Opheffing uiïverkoo alles moet 70%!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27