College moet in brief verantwoording afleggen over handelwijze bouwput m Benefietfeest Serious Request in De Spot Supervoordelig bellen, sms'en en internetten met de LG Optimus L9 hollands nieuwe. 24 WALCHEREN HORECAVERCUNNING De LPM heeft al vier keer schrifte lijk om openbaarmaking van rele vante stukken gevraagd. Dinsdag diende de partij een voorstel in om dat te bereiken. De LPM heeft die stukken zelf wel, maar wil dat ook burgers en media erover kun nen beschikken en dat ze in een openbare vergadering worden be sproken. Dan kan verantwoor ding worden afgelegd en kan het dossier 'gesloten' worden. Hoewel binnen de raad onvrede bestond over de wijze waarop de LPM probeerde haar doel te berei ken, was er ook opmerkelijk veel begrip voor de wens. „Wil je dit afsluiten, moet je een keer alles openbaar maken. Anders blijft de zweem hangen dat een deel ge heim is gebleven", zei PvdA-frac- tievoorzitter Peter de Doelder. Zijn 'eigen' PvdA-wethouder, Sas- kia Szarafinski is verantwoorde lijk voor dit dossier. Zij benadruk te dat de schikking die met het be drijf Mobilis is getroffen over de bouwput mede inhoudt dat de stukken niet openbaar gemaakt worden. Het bedrijf wil niet dat publiekelijk een oordeel wordt ge veld over de kwaliteit van het ge leverde werk. „Dan dreigt een schadeclaim", stelde Szarafinski. De LPM is echter helemaal niet uit op een oordeel over het werk van Mobilis, stelde fractievoorzit ter Piet Kraan, maar op een oor deel over de handelwijze van col lege en raad. „Wat is er gebeurd in de afgelopen zeven jaar? Daar gaat het om, om verantwoording afleggen." Waarom blijven spitten in het ver leden en niet de energie richten op een oplossing, vroeg de Chris tenunie. Waarbij deze partij het vermoeden uitsprak dat het de LPM te doen is om een verkie zingsstunt. Dat sprak Kraan met klem tegen. „Vergeet niet dat er een rapport van de Rekenkamer ligt uit 2006 dat er niet om liegt. Directeur CSW derde op CDA-lijst Goes Frans van der Knaap (59) uit Kloetinge, rector van de Chris telijke Scholengemeenschap Walcheren, maakt een goede kans om raadslid te worden in de gemeente Goes. Hij staat derde op de kandidatenlijst die wordt aangevoerd door de Goe- se wethouder Jo-Annes de Bat. Sloop schoolgebouw De Knotwilg Het voormalige schoolgebouw De Knotwilg aan de Torenstraat in Oostkapelle wordt gesloopt, zo hebben B en W besloten. Overleg met particulieren en met de dorpsraad over hergebruik lever de niets op. De sloopt kost 41.000 euro. De kosten zijn hoog vanwe ge asbest in het gebouw. VCK betaalt mee aan kunstgrasveld De Koudekerkse voetbalvereni ging VCK krijgt waarschijnlijk een kunstgrasveld. VCK moet zelf een bijdrage van 100.000 euro leveren. Het bestuur staat hier positief tegenover. Zowel de ledenvergadering van VCK als de gemeenteraad moet hier nog mee instemmen. Voordeel voor lezers van de PZC LG optirnus L9» Voor maar per maand LG Optimus L9 r^-y Wat zei de raad toen? We wach ten de arbitrage af. Dat heeft ze ven jaar geduurd. De stukken zijn pas in maart van dit jaar ter be schikking gesteld. We konden ze dus niet eerder inzien." Ondanks het begrip van veel par tijen voor de wens van de LPM, was er ook twijfel over het risico van een claim. Na overleg met an dere partijen en de wethouder trok hij zijn voorstel in. Szarafins ki zegde in ruil toe dat zij in een brief uit de doeken zal doen wat de afgelopen zeven jaar is ge beurd. Kraan is tevreden met dit compromis. „Als ik aan mijn voor stel had vastgehouden, hadden we geen steun gekregen en had den we met lege handen gestaan. Nu komt er een brief die in het openbaar besproken kan worden. Dat is ook van waarde." Onder druk van de LPM zal de wethouder de gang van zaken rond de bouwput uit de doeken doen. 1 V(lf|| ut, l'lli Li t MIDDELBURG - 'Let's Clean This Shit Up!' is het thema van het benefietfeest voor 3FM Serious Re quest dat de Studentendesk van de Rode Kruisafdeling Zeeland za terdag houdt. Het feest begint om 22.00 uur in De Spot in Middel burg. De opbrengst wordt ge bruikt om wereldwijd kindersterf te door diarree tegen te gaan. DJ's Aluco en Casey Copa verlenen hun medewerking. Kaartjes kos ten 6,5,0 euro en zijn tot 15 novem ber te koop bij café Seventy-Se ven aan de Markt. De Studenten desk verzorgde vorig jaar al een Kerstmarkt voor Serious Request en pakt het dit jaar groter aan. DOI door Maurits Sep MIDDELBURG - Het Middelburgse college van B en W moet in een brief verantwoording afleggen over de afwikkeling van de bouwputaf faire. Dat heeft de gemeenteraad dinsdagavond afgedwongen. MIDDELBURG OOSTKAPELLE KOUDEKERKE en iedere maand: 275 belminuten, sms'jes of MB Bezorgkosten eenmalig €30.- U; hollandsnieuwe.nl/pzc Prijswi0gmgen, zet- en drukfouten voorbehouden. - f Marvin de Groot (24) uit Mid delburg gaat vaak naar De Hooizolder. „Ik ging vanaf mijn zestiende en ik ben nu 24, dus acht jaar. Het zou jammer zijn als De Hooizol der verdwijnt. Het is toch dé discotheek. Het was er altijd gezellig en je kwam er veel bekenden tegen. Nu de enige grote discotheek weg gaat, blijf ik wel in Middelburg." Uit een exploot d.d. 08-11 -2013 van (t.k.-) gerechtsdeurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom blijkt dat ten verzoeke van Hanan Baouchi, wonende te Hulst, ten laste van Khalid Bouykhef, geb. 18-06-1973 thans zonder bekende woon of verblijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd betekend een namens verzoekster bij de rechtbank Zeeland-West-Brabant, locatie Middelburg, ingediend verzoekschrift tot echtscheiding c.a. d.d. 30-10-2013, met onder meer de aanzegging dat K. Bouykhef voornoemd uiterlijk d.d. 24-12-2013 middels een advocaat een verweerschrift kan indienen. Een afschrift van voor meld exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom telefoon: 088 - 2092980/ref.:90005317 mr. J.J. Bronsveld (Ravelijn advocaten) Van der Rijtstraat 57 4611 PP Bergen op Zoom telefoon: 0164-252621/ref.: 20130990

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24