Interactieve televisie Delta 'volksverlakkerij' (II I 555 Gemeente Vlissingen schorst medewerker vanwege verkoop van oude pand Sociale Dienst. Elektra 22 ZEELAND VASTGOEDONDERZOEK Frankrijk beslist zelf over kanaal ii Deze bevindingen zijn van dien aard dat een nader onderzoek noodzakelijk is. Installatie Techniek Niewenhuijse donderdag De mevrouw die haar volle boodschappen- mandje van de kassa band tilde, keek me vor send aan. „Ken ik u ergens van?", vroeg ze. „fa, ja", wist ze plots ze ker, „ik herken u van dat fotootje in de krant. U schrijft toch elke week een stukje in de PZC?" „Hm, hm", humde ik. „Dan moet u schrijven dat het een schande is." „Dat wat een schande is?", infor meerde ik. „Dat het een schande is dat ze hier zitten te bekvechten of er wel of geen nationale televi sie-inzameling moet komen voor de slachtoffers van Haiyan." Want of ik wel besefte wat het betekent om huis en haard te ver liezen; of ik wel wist wat het is om in één klap je hele familie kwijt te raken. „Nee", bekende ik, „ik heb zoiets gelukkig nooit aan den lijve on dervonden, maar ik kan me er wel iets bij voorstellen." De mevrouw schudde haar hoofd. „De Ramp van '53 niet meegemaakt?" Ze vroeg het op een toon die me bijna een schuldgevoel bezorgde. „Nee", zei ik opnieuw, „toen woonde ik nog niet in Zeeland." „Net zo erg als wat ze nu op de Filipijnen doormaken; je leest over duizenden doden, verwoes te dorpen, honderdduizenden daklozen, honger en dorst, ge wonden die zonder verdoving worden geopereerd omdat ze geen medicijnen hebben." Buiten, voor de deur van de su permarkt, laadde ze de inhoud van de boodschappenmand over in haar fietstas. „Hoe dankbaar waren wij destijds niet in Zee land met alle hulp die we kre gen; een ziekenhuis van de Zwe den, noodwoningen van de No ren; uit alle delen van de wereld ontvingen we hulp - van de Ame rikanen, de Belgen, de Engelsen, de Duitsers, de Fransen, de Italia nen. En wat doen wij? Op de ra dio en televisie zitten we te ruzi ën of er voor de Filipijnen wel of geen nationale inzamelingsactie moet worden gehoudeh. Als dat geen schande is." „Ja", zei ik, „maar vanochtend stond in de krant dat die actie er toch komt." „Oh", viel ze even stil, „schrijf dan maar dat iedereen op 555 moet storten." Dat is hierbij gebeurd. Om gebruik te maken van de- nieuwste service van Delta moet voor 199 euro een nieuwe decoder worden aangeschaft. „Delta adver teerde eerder met HBO on De- mand, ook een voorbeeld van in teractieve televisie. Dat zou begin dit jaar beschikbaar zijn, maar is er nog niet", zegt Bonnewei. „Veel mensen hebben toen een decoder gekocht." Hij vindt het onbegrijpelijk dat er nu weer een nieuw kastje aangeschaft moet worden. Op de facebookpagina, die nu 142 keer 'geliked' is, zamelt Bonnewei ook klachten van ande re mensen in over de interactieve televisie van Delta. Joost (iskoot, productmanager bij Delta, kan de kritiek van Bonne wei wel pareren. „Wij bieden in teractieve televisie via Hybrid Broadcast Broadband, HBB. Deze nieuwe standaard is beschikbaar op alle smart tv's die vanaf 2013 op de markt zijn gekomen", ver telt Jiskoot. Met zo'n televisie kun je ook op internet. „Wij hebben gekozen voor HBB, omdat klan ten die zo'n toestel uit 2013 heb ben, geen extra decoder hoeven aan te schaffen." Voor klanten die nog geen televi sietoestel met HBB hebben, heeft I Delta samen met fabrikant Hu- max een decoder ontwikkeld die dat signaal kan ontvangen. Wat HBO (Home Box Office) on Demand betreft, is Delta volop in onderhandeling met de zender. „Deze functie kan nog niet op de televisie aangeboden worden, om dat HBO nog geen app voor HBB heeft ontwikkeld", aldus Jiskoot. Volgens Bonnewei zou Delta be paalde ujxiates bewust niet door sturen. Eén daarvan ontgrendelt de interactieve televisie-functie. Jiskoot zegt dat Delta de bewuste update inderdaad beschikbaar heeft gehad, maar deze bleek nog al wat gebreken te vertonen. Woensdagmiddag ging Bonnewei in gesprek met Delta. De Sluise- naar bracht daar alle klachten in die op de facebookpagina ston den. Hij kijkt positief terug op het gesprek. „Ze hebben me op een aantal punten toch gelijk gegeven. Ik merkte ook dat ze mijn pagina goed bekeken hadden. De groot ste ergernis is wel de klachtenaf handeling. Daar gaan ze nu se rieus naar kijken." Toch blijft hij afwachtend rich ting Delta, hoe er nu naar geke ken gaat worden. De facebookpagi na blijft daarom nog in de lucht. „Zo weten ook de volgers dat er toch naar gekeken wordt." Delta biedt interactieve televisie aan via HBB. Deze techniek is standaard in tv's vanaf 2013. VLISSINGEN - Een 43-.jarige ambte naar van de gemeente Vlissingen is geschorst door zijn werkgever. De aanleiding is de verkoop van het oude pand van de sociale dienst in de Dokter Gallandat- straat. De schorsing geldt tot het mo ment dat duidelijk is wat er pre cies is voorgevallen. Daar wordt op dit moment onderzoek naar ge daan. De ambtenaar, die beleids- adviseur accommodaties en grond zaken is, mag voorlopig niet meer op het stadhuis komen. Hij mag geen contact hebben met zijn col lega's, met wethouders, de burge meester en de gemeenteraad en direct betrokkenen van buiten de gemeente. Hij mag ook de ge meentelijke computer niet meer gebruiken. Het pand is afgelopen zomer voor minder dan de helft van de vraag prijs verkocht aan projectontwik kelaar Frank Damen uit Biggeker- ke. Het pand van de sociale dienst stond sinds het najaar van 2011 te koop. De vraagprijs was 1,3 mil joen euro; het werd verkocht voor In het belang van het onderzoek kan ik geen mededelingen doen DEN HAAG - Frankrijk bepaalt zelf of en wanneer ze een besluit neemt over de aanleg van het Sei- ne-Nord kanaal. Dat antwoordt minister Schultz (Infrastructuur) op vragen van WD-Kamerlid André Bosman. Iedere EU-lidstaat is zelf verantwoordelijk voor de aanleg en financiering van eigen infrastructuur. Het is moeilijk te zeggen wat de financiële gevol gen voor Nederland zijn als de aanleg wordt uitgesteld. 550.000 euro. Opmerkelijker nog is dat de gemeente er een lening van 350.000 euro bij verstrekte waarover geen rente hoeft te wor den betaald. Het besluit de ambtenaar te schor sen is genomen 'na zorgvuldige af weging van de feiten', schrijft de gemeentesecretaris in een vertrou welijke brief aan de gemeente raad. Hij vraagt de raadsleden om discreet met die mededeling om te gaan. De brief is bij een verslag gever van deze krant in de brie venbus gestopt. De Lokale Partij Vlissingen heeft vorige week vragen over de trans actie gesteld aan het college van B en W. De LPV-fractie wil onder meer weten of er andere belang stellenden waren, waarom er een lening is verstrekt en of het ge meentebestuur het passend vindt dat er - terwijl er op allerlei zaken fors bezuinigd moet worden - ren te cadeau wordt gegeven aan een commerciële partij. „We hebben nog geen antwoord gehad op on ze vragen", zegt Pim Kraan van de LPV. „Ik weet ook niet op basis van welke informatie men nu tot actie is overgegaan." De lage verkoopprijs van het pand is niet de reden dat de amb tenaar nu geschorst is, zegt wet houder Marin de Zwarte. Het col lege van burgemeester en wethou ders was op de hoogte van dat be drag. Wat de aanleiding voor het onderzoek en de schorsing dan wél isjkwil De Zwarte niet zeggen. „Het dossier heeft vragen opgeroe pen die we beantwoord willen hebben. Om dat zo objectief mo gelijk te doen, is de medewerker geschorst. Dat is gebruikelijk bij dergelijke onderzoeken. We wil len die antwoorden zo snel moge- lijk hebben." Tot dat moment wor den er vanuit het stadhuis in ie der geval officieel geen medede lingen gedaan. Ambtenaren mogen alleen onder bepaalde voorwaarden zaken doen namens de gemeente. In Vlissingen mogen ze bijvoorbeeld niet zonder toestemming van het gemeentebestuur meerjarige fi nanciële verplichtingen aangaan. In buurgemeente Middelburg worden verkooptransacties waar bij de vraagprijs lager is dan ver wacht altijd voorgelegd aan de ge meenteraad. De verkoop van de sociale dienst is nooit in de raad besproken, zegt Kraan. „Het colle ge heeft in Vlissingen een actieve informatieplicht. Maar ik kan me geen mededelingen herinneren." Willem van Dam Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Merlijn van Dierendonck MIDDELBURG - 'Volksverlakkerij van de bovenste plank', zo noemt Bram Bonnewei uit Sluis de interactieve televisie die Delta sinds vorige week aanbiedt. Uit protest opende hij de facebookpagina 'Delta inter actieve tv is niet van deze tijd'. Vlissingse ambtenaar in opspraak door Nadia Berkelder brief aan de gemeenteraad Het voormalige pand van de Vlissingse sociale dienst. De eerste bewoners trekken er bijna in. foto Ruben Oreel Ventilatie CV Loodgieterswerk Sanitair Beveili9in9 Duurzaam Telefonie Comfort Service Zinkwerk Zonnepanelen Energiezuinige verlichting DOMOTICA Datanetwerken Warmtepompen Agrotechniek Havenweg 48b 4455 TG Nieuwdorp www.itn-nieuwdorp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22