ZEELAND Douchebarbier Werk aan kademuur af De Zeeuwse gemeenten gaan toch meerjarige afspraken maken met de aanbieders van jeugdzorg. Wapenbezitters opgepakt almanak RESTAURATIE Nietig IJsland op de drempel van WK voetbal www.pzc.nl/zeelandceboekt Blog: Vlas kleurde Zeeland eeuwenlang blauw MIDDELBURG - De manier waarop Zeeland de overgang van jeugd- zorgtaken van Rijk en provincie naar gemeenten wil regelen, vol doet niet. Dat is het oordeel van de Transi tiecommissie Stelselherziening Jeugd over het Zeeuwse plan van aanpak. Meerjarige afspraken ma ken en beter communiceren met de aanbieders van jeugdzorg, wa ren de belangrijkste aanbevelin gen van de commissie. Die zijn voortvarend opgepakt, laat Jo-Annes de Bat weten. Hij is voorzitter van de Taskforce Jeugd. Die bereidt in Zeeland de over gang van jeugdzorgtaken voor. De Bat: „Het is niet de bedoeling dat we krampachtig gaan werken aan een nieuw plan, maar direct met de aanbevelingen aan de slag gaan." Op twaalf van de achttien criteria scoorde Zeeland onvoldoende. Veel daarvan.zijn terug te leiden tot het overleg met de jeugdzorg aanbieders, die zich zorgen ma ken over hun voortbestaan. Jeugd zorgaanbieders willen ervan opaan kunnen dat gemeenten over een langere periode diensten afnemen, zodat de zorgaanbieders hun organisatie geleidelijk kun nen aanpassen aan de nieuwe si tuatie. Voor de cliënten is het be langrijk dat de kennis en kunde van de instellingen behouden blijft en de zorg ook in de toe komst overeind blijft. Over deze continuïteit van zorg bestond ech ter onzekerheid. Een aantal van de Zeeuwse gemeenten was tot voor kort niet bereid meerjarige afspraken te maken. De Bat: „Som mige gemeenten claimden na drukkelijk de vrijheid om over het hele jeugdzorg-budget te be schikken. Nu zijn alle gemeenten het eens: er zijn nu eenmaal in stellingen, zoals Juvent, die je hier alleen overeind kunt houden als je het Zeelandbreed doet." Andere punten van zorg die de commissie uitte, kunnen opgelost worden door meer, beter en inten siever overleg met de zorgaanbie ders. De Bat: „We gaan de diepte in om te achterhalen wat nu pre cies de problemen zijn die de zor gaanbieders zien en om van onze kant nadrukkelijker duidelijk te maken wat wij onder de transfor matie van jeugdzorg verstaan." Ook met de gemeenteraden, die in het hele proces wat aan de zij lijn stonden, wil de Taskforce meer overleg hebben. De Bat: „Het kernbegrip is vertrouwen. El kaar vaker zien zou al helpen. We moeten elkaar ook steeds informe ren - het gaat hier over heel veel zorg, heel veel getallen, heel veel cliënten en heel veel werkne mers. Er wacht ons een grote op gave, maar we hebben nog steeds de tijd tot januari 2015." VLISSINGEN - Twee inwoners van 38 en 18 jaar uit Vlissingen zijn dinsdag door de politie aangehou den op verdenking van overtre ding van de vuurwapenwet. De recherche deed in het kader van een onderzoek naar vuurwa- penhandel een huiszoeking bij de verdachten. In de woning werden flink wat vuurwapens met muni tie aangetroffen. Ook vonden agenten verdovende middelen en gestolen goederen. De verdachten zijn in verzekering gesteld voor verder onderzoek. Ze zijn overge bracht naar Torentijd. Scheren onder de douche. Het is han dig, vindt die rijpe Goesenaar. Het overtollig baardhaar en anders zo klevende scheerschuim spoelt met een door het gootsteentje. Het be spaart water en - nog belangrijker - tijd. Die Goesenaar kan het inmid dels blindelings. Denkt hij, want de ze week ging het mis met de douche barbier. Met snelheid Mach III jaap te hij het mes in zijn onderlip. Met een dikke pleister op zijn waffel verscheen hij ten burele. 'Zo? Zo'n grote wond voordat ene kinhaar tje?", schamperde zijn collega. Het slachtoffer meesmuilde: „Geluk kig dat dat mes bleef hangen, want anders was ik mijn neustopje kwijt geweest, 't Scheelde een haartje!" SPORT DONDERDAG 14 november 2013 Zeeuws jeugdzorgplan herzien door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - De kademuur voor de rechtbank in Middel burg heeft weer een stevige ondergrond. De wegrottende oude palen, die onder het gewicht van de muur dreigden te bezwijken, zijn vervangen door een stevig betonnen fundament. Om het werk te kunnen uitvoeren was het no dig de muur door middel van damwanden droog te zet ten. In juni kon de aannemer aan de slag. Nu het karwei geklaard is, kunnen damwanden uit de haven worden ge haald. De haven aan de Kousteensedijk - de Nieuwe Ha ven - dateert uit het midden van de zestiende eeuw en was een van de Middelburgse binnenhavens, foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21