Enige abortuskliniek in Zeeland sluit de deuren Provincie houdt drukte op buslijn 10 in het oog Standhouders gevraagd voor kerstmarkt Hulst Drukke tijd voor Sint 22 ZEEUWS-VLAANDEREN MODEL EUROPEAN PARLIAMENT Het bestuur van Casa Klinieken heeft besloten om zwangerschaps afbrekingen die nu nog in de kli niek in Goes worden uitgevoerd in de eerste helft van volgend jaar te verplaatsen naar de kliniek in Rotterdam. Het streven is om een deel van de hulpverlening in Goes te behouden. Casa Klinieken biedt zorg voor seksualiteit, anticonceptie en on bedoelde zwangerschap en heeft vestigingen in Amsterdam, Lei den, Den Haag, Rotterdam, Goes, Utrecht en Maastricht. Volgens di recteur Bert van Herk is het aan tal zwangerschapsafbrekingen dat in Goes wordt uitgevoerd de laat ste jaren sterk gedaald. „Enerzijds als gevolg van de bevolkings- krimp in Zeeland, anderzijds doordat we door de kleine schaal van de kliniek in Goes niet alle vormen van hulp kunnen aanbie den. Er kunnen bijvoorbeeld geen behandelingen met intraveneuze sedatie (het toedienen van rustge vende medicatie via een infuus in het bloed) worden uitgevoerd,.ter wijl daar wel steeds meer vraag naar is." Door het lage aantal be handelingen wordt het pand waar de kliniek nu is gevestigd slechts een dag per week gebruikt. Po gingen om andere zorgaanbieders het gebouw voor een deel van de tijd te laten gebruiken, hebben volgens Van Herk geen resultaat gehad. Veranderingen in de sub sidieregeling voor abortusklinie ken heeft vanaf 2014 bovendien tot gevolg dat er minder geld naar kleinere klinieken gaat. Daardoor is de exploitatie van de Casa Kli niek Goes niet langer kostendek kend. Na sluiting van het gebouw zul len de ongeveer vierhonderd zwangerschapsafbrekingen die jaarlijks in Goes werden uitge voerd, worden verplaatst naar de kliniek in Rotterdam. Daarnaast komen ongeveer 150 vrouwen per jaar naar de kliniek voor een be- sluitvormingsgesprek. „We zoe ken naar een geschikte locatie om Zeeuwse vrouwen zo min moge lijk te laten reizen voor deze ge sprekken en nacontroles na abor tus", zegt Van Herk. Personeel van de Goese kliniek wordt deels ingezet voor een lo kaal spreekuur en kan voor het overige deel in de kliniek in Rot terdam werken. Gedwongen ont slagen zijn daardoor niet nodig. Zowel in de Staten als in de Ter- neuzense gemeenteraad werden vorige maand vragen gesteld over overvolle bussen, vooral in de och tendspits als scholieren massaal van het busstation in Terneuzen naar het ROC Scalda in Middel burg of de Hogeschool in Vlissin- gen reizen. Een passagiere viel zelfs flauw tijdens de drukke och tendspits. GS zijn het met vragen stellers eens dat reizigers niet lan ger dan een half uur zouden mo gen staan in een bus. Het dage lijks provinciebestuur tekent wel aan dat de drukte zich 'niet struc tureel en niet op vaste tijdstip pen' voordoet. De provincie con troleert regelmatig en kan in de nabije toekomst de vervoersgege vens rechtstreeks registreren uit OV-chipkaartgegevens. Bij nalatig heid van de vervoerder kan de provincie een boete opleggen. AGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. HULST - Ondernemersvereniging Hulst Vestingstad zoekt nog standhouders voor de kerstmarkt, die zaterdag 14 december van 12.00 tot 21,00 uur wordt gehou den op de Grote Markt. Zowel particulieren als verenigin gen zijn welkom. De aangeboden spullen moeten wel passen in de kerstsfeer. De organisatie doet zelf de suggestie om op zolder eens te kijken naar oude kerstbal len en andere versiering die niet meer gebruikt wordt. Wie er zelf niet mee op de markt wil staan, kan de tweedehands kerstspullen afgeven bij het VW-kantoor. De organisatie verkoopt ze dan voor een goed doel. Een inschrijvings formulier voor de kerstmarkt is aan te vragen via kerstmarkthubt@ live.nl. Bezoekers van de kerst markt kunnen voor een euro een realiseerbare wens in een 'wens- boom' hangen, die mogelijk in vervulling gaat. De opbrengst gaat naar het goede doel. Met de muzikale omlijsting van onder an dere het Kerstmannenorkest Mu sic Dream en Ut Mag Hin Noam En wordt de sfeer nog verhoogd. Tijdens de kerstmarkt wordt de nieuwe kerstverlichting officieel in gebruik genomen, evenals het muziekcircuit, dat kerstmuziek door de straten laat horen. TERNEUZEN - Na zijn aankomst in Nederland, zaterdag, krijgt Sinter klaas het meteen druk. Hij wordt nog dezelfde dag op verschillende plekken verwacht. Om 14.00 uur komt Sint per sleep- boot aan in de veerhaven in Ter- neuzen, waarna hij te paard door de binnenstad rijdt. Rond 15.15 uur wordt de goedheiligman op de Markt ontvangen door burge meester Jan Lonink. In Sas van Gent legt Sinterklaas om 14.00 uur aan in de museum haven aan de Prinsenkade. In op tocht gaat hij daarna door het stadje, om te eindigen bij mfc De Statie, waar een feest voor alle kin deren op het programma staat. Ook Philippine krijgt bezoek van de Sint. Daar wordt hij om 13.30 uur verwacht in de Vaartstraat. Ook in dat dorp wordt een rond gang gedaan. In De Kaaie kunnen kinderen Sinterklaas ontmoeten en daarna naar een film kijken (tot 8 jaar) of aan de disco mee doen (vanaf 8 jaar). Sint presenteert zich om 14.00 uur ook op het gemeentehuis in Oostburg. Eerst is er een rond gang. Daarna is het feest op het Zwin College voor kinderen tot 8 jaar. Een dag later, zondag, ontvangt Hulst de goedheiligman om 14.00 uur aan de Gentsepoort. Via een aantal locaties gaat hij daarna in optocht naar de Grote Markt, waar het feest is. Sint logeert de komende weken overigens in het 's Landshuis in de Steenstraat in Hulst, waar hij op zaterdag, zondag en woensdag tussen 14.00 en 16.00 uur bezoek ontvangt. door Luc Oggel GOES - De abortuskliniek aan de Beestenmarkt in Goes, de enige in Zeeland, gaat dicht. Van de aula tot door René Hoonhorst MIDDELBURG - De provincie blijft de drukte op buslijn 10 (Hulst-Mid delburg) nauwgezet volgen, maar er is nog geen reden om in te grij pen. Op momenten van grote druk te zet vervoerder Connexxion extra bussen in, melden Gedepu teerde Staten in antwoord op vra gen van PvdA-Statenleden. WOENSDAG 13 NOVEMBER AXEL - Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten; HULST - Café de Jonkheer, 19.30 uur: le zing Herman Pleij; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14 uur: Muziek met Jan van Waterschoot; OSSENISSE - Herberg De Snis, 13.30 uur: Kaarten; PHILIPPINE - De Kaaie, 14 uur: Bieden, jo keren; SAS VAN GENT - De Statie, 14 uur: Kaar ten: bieden en jokeren; St Albert, 14 uur: Handwerken, biljarten; SINT-JANSTEEN - De Warande; 13.30 uur: Schieting; Café Ambiance, 13.30 uur: Bingo, bieden; TERNEUZEN - De Veste, 13 uur: Bingo; Porgy Bess, 20 uur; Alliance Francaise, le zing over de stad Lyon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64