Goes krijgt ijsbaan in Zeelandhallen Provincie houdt drukte op buslijn 10 in het oog Koop nu je l M kaart voor de Intratuin Fair 2013 L - BEVELANDEN en THOLEN 21 Jan de Pooter: weloverwogen beslissing een kandidatenlijst vastgesteld' Woensdagavond 20 november 2013 vanaf 19.00 uur u lk ben niet boos. Dit is politiek, de meerderheid beslist GOES - Wethouder Jan de Pooter stond op de concept-kandidaten lijst weliswaar bovenaan en had in eerste instantie ook best nog eeij periode wethouder willen zijn, maar heeft op basis van de uiteindelijke lijst toch een ander besluit genomen. „Naar mijn idee zit er zeker poten tie in de lijst en ik heb geen twij fels over kennis en kunde, maar het zijn wel allemaal nieuwelin gen. Die gaan toch op een andere manier naar dingen kijken", legt hij uit. „Daarom heb ik al in een eerder stadium de weloverwogen beslissing genomen om me niet meer verkiesbaar te stellen. De Pooter, die van 2006 tot 2010 raadslid was en daarna wethou der met de portefeuilles Sociale Zaken/WMO, Welzijn en Zorg en Cultuur, koestert dan ook zeker geen wrok. „Ik wil nadrukkelijk ruimte bieden aan nieuw bloed, het is ook goed als er een frisse wind door de PvdA en het Goese waait." De Pooter blijft ook na de ge meenteraadsverkiezingen van 19 maart actief binnen de PvdA en ook lid van de partij. In de aan loop naar en tijdens de verkiezin gen wil hij zich als 'bekend ge zicht' ook laten zien. De Pooter heeft al wel ideeën over wat hij na zijn wethouder schap wil gaan doen, maar kan daar nu nog niets over zeggen. Kasteel Moermond wordt restaurant Het Landgoed Moermond bij Renesse is verkocht aan de Fletchergroep en deze organisa tie verplaatst het restaurant van de Orangerie bij het hotel naar het kasteel. De Orangerie wordt brasserie en het aantal hotelkamers zal worden uitge breid. Met de verkoop van het hele Landgoed stelt de stich ting Moermond de toekomst van het kasteel zeker. Drie bands in voorronde Klomppop In popcentrum De Klomp in Ovezande proberen drie nieu we jonge bands vrijdag een plaatsje te veroveren op het affi che van Klomppop. Deelne mers zijn Behind The Mirror, Keaton en Gamblers Fallacy. Er zijn die avond twee special acts met bands die snel opko men Taymir en Join The Caval ry. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Herstel riool op Tholen duurt maand of vier De gemeente Tholen is zeker een maand of vier in de weer met her stel- en renovatiewerk aan het hoofdrioolstelsel in Sint-Anna- land, Poortvliet, Scherpenissse en Sint Philipsland. Na inspectie is gebleken dat her en der beton af brokkelt. Gekozen is voor reli- ning, een techniek waarbij een kous in de leiding wordt uitge rold. De klus start vandaag in de Noordstraat in Sint-Annaland. Lezing voor ouders hoogbegaafd kind Marieke van der Zee van Buro Ma re geeft vanavond een lezing over de specifieke rol die ouders van hoogbegaafde kinderen kunnen spelen bij het bieden van steun, sturing, motivatie en inspiratie. De thema- avond is bij basis school de Tweemaster-Kame leon, afdeling SterQJ. in Oost-Sou burg. Meer informatie: www.tweemas- ter.info/ sterq. Zangkoor Kir Royal in Bonifaciuskerk Zangkoor Kir Royal uit Sint An- naland zingt komende zondag in de Bonifaciuskerk in Kwa- dendamme. Twee jaar geleden was deze vrouwenzanggroep ook te gast in de kerk. Het koor staat on der leiding van dirigent Pierre van Broekhoven. De viering in de Bonifacius kerk begint zondagmorgen om kwart voor elf. <- Delta Brass Zeeland speelt in Westerkerk Delta Brass Zeeland verzorgt zaterdag om 12.00 uur in de Westerkerk in Goes een 'in loopconcert. Onder leiding van dirigent Arie Stolk zal de brassband een concert met een afwisselend programma verzor gen. Er staan onder meer werken van blaasmuziekcomponisten als Philip Sparke en Martin El- lerby op het programma. De baan is vanaf 9 januari 2014 ge opend en beslaat bijna zeshon derd vierkante meter. Op de baan wordt allerlei schaatsplezier ver zorgd. Zo zullen er schaatslessen op noren worden gegeven en zal oud-wereldkampioene Barbara de Loor een aantal schaatslessen ge ven. Verder zullen enkele Jong Oranje spelers twee ijshockeycli- nics verzorgen. De activiteiten zijn onderdeel van het KNSB initiatief Ijstijd! waar bij 22 tijdelijke kunstijsbanen in Nederland worden aangelegd. Op deze banen worden de lokale voorrondes van de IJstijdl-Winter- spelen gehouden. Kinderen van tien tot veertien jaar kunnen aan deze spelen meedoen. De on derdelen van de spelen zijn: ijs hockey, langebaan en ploegenach- tervolging. Door mee te doen kun nen kinderen een plaatsje verove ren voor de landelijke finale be gin februari in Amsterdam. gens om andere redenen want hij stond op één en was kandidaat wethouder." Tijdens de vergadering lag er maandagavond dus een heel an der voorstel op tafel: Wiert Omta op één, Marlize Laport, die eerst op drie stond, op twee en Danny Böseler op vier. „Voor de derde en de vijfde plaats waren er tegen kandidaten, dus moest erover 'ge stemd worden. Leen van Zon ver loor van Ralph van Hertum en Marianne van Heugten verloor van Maurice Theune. Beide beslo ten na de stemming om helemaal af te zien van een plaats op de lijst. Ook Helbertijn Luijt trok zich bij nader inzien terug." Alles is volgens Omta respectvol gegaan. Dat sommige leden ande ren, met name Marlize Laport de- loyaliteit verwijten, kan volgens hem niet verder bezijden de waar heid zijn. „Het verwijt komt van iemand die al veel fractievergade ringen gemist heeft. Loyaliteit is blijven meewerken, ook als het je persoonlijk mee of tegen zit." Het verwijt dat nieuwe leden de macht overnemen, werpt Omta ver van zich. „We gaan met oude en nieuwe leden campagne voe ren." Zowel in de Staten als in de Ter- neu^ense gemeenteraad werden vorige maand vragen gesteld over overvolle bussen, vooral in de och tendspits als scholieren massaal van het busstation in Terneuzen naar het ROC Scalda in Middel burg of de Hogeschool in Vlissin- gen reizen. Een passagiere viel zelfs flauw tijdens de drukke och tendspits. GS zijn het met vragen stellers eens dat reizigers niet lan ger dan een half uur zouden mo gen staan in een bus. Het dage lijks provinciebestuur tekent wel aan dat de drukte zich 'niet struc tureel en niet op vaste tijdstip pen' voordoet. De provincie con troleert regelmatig en kan in de nabije toekomst de vervoersgege vens rechtstreeks registreren uit OV-chipkaartgegevens. Bij nalatig heid van de vervoerder kan de provincie een boete opleggen. Ontdek alle sfeervolle trends van het jaar om je huis in kerstsferen te brengen. Geniet van gratis hapjes en drankjes en laat je verwennen met een leuke attentie en een cadeaucheque van 5.- (te besteden vanaf 20r na de Intratuin Fair) Haal je toegangskaart op in de winkel. Kosten 5.-. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl intratuin WOENSDAG 13 NOVEMBER 2013 Henk Hoogerland door Luc Oggel RENESSE OVEZANDE SINT-ANNALAND OOST-SOUBURG KWADENDAMME GOES door Janneke Koster GOES - Hoewel de kunststof schaatsbaan op de Grote Markt in Goes dit jaar niet doorgaat, kan er komende winter toch op een baan worden geschaatst in Goes. In de Zeelandhallen wordt namelijk een ijsbaan van echt ijs aangelegd. door René Hoonhorst MIDDELBURG - De provincie blijft de drukte op buslijn 10 (Hulst-Mid delburg) nauwgezet volgen, maar er is nog geen reden om in te grij pen. Op momenten van grote druk te zet vervoerder Connexxion extra bussen in, melden Gedepu teerde Staten in antwoord op vra gen van PvdA-Statenleden. f kleurtje leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55