Raas helpt Minnaard aan contract SPORT 31 Nazario de Fretes in selectie van Oranje onder 15 Turners van MTV plaatsen zich voor NK springen 'Alleen wonder kan einde maken aan schorsing' Internationale promotie voor Zeeland Outdoor Rabobank Raas legde het contact met Van der Schueren op verzoek van Mar co Minnaards vader. Hij is een goe de kennis van Raas. Van der Schueren (65) was ooit ploeglei der van Raas en stapt komend sei zoen over van het opgeheven Va- cansoleil-DCM naar Wanty. Minnaard reed de afgelopen twee jaar voor de opleidingsploeg van Rabobank, maar moest daar ver trekken. Dat had te maken met zijn te hoge leeftijd, maar ook met het feit dat hij weinig goede resultaten kon overleggen. De knie van de Bevelander raakte hal verwege het seizoen overbelast, waardoor hij lange tijd niet mocht fietsen. Pas de laatste zes weken van het seizoen kon hij nog wat wedstrijden rijden. „Ik heb een paar maanden voor het eind van het seizoen met m'n vader afgesproken dat ik me zou concentreren op het wielrennen en hij op zoek zou gaan naar een ploeg", legde Marco Minnaard gis teren uit. „En dat is dus goed uit gepakt. Ik heb nog een paar goede wedstrijden gereden en m'n va der heeft z'n werk goed gedaan. Ik ben hem heel dankbaar." Minnaard beseft dat hij zijn han den dicht mag knijpen. Er zijn ko mend seizoen minder banen voor profwielrenners omdat flink wat teams stoppen. „Er zijn veel goe de profs die nog geen ploeg heb ben", weet de Bevelander. „Ik maak zelfs promotie omdat Wan ty een pro-continentale ploeg is, een ploeg op het op een na hoog ste niveau van de wereld. Ik ver wacht dat we aan sterk bezette wedstrijden mee mogen doen. En ik word fullprof zodat ik me hele maal op het wielrennen kan con centreren." Hoe het seizoen eruit gaat zien, weet Minnaard nog niet. Zeker is dat Wanty, een bedrijf dat gespe cialiseerd is in het aanleggen van wegen, in januari op trainings kamp gaat in Spanje. Ploegleider Van der Schueren is druk bezig om wildcards te krijgen voor wed strijden op het hoogste niveau, die van de World Tour. MIDDELBURG - Nazario de Fretes is opgenomen in de definitieve se lectie van Oranje onder 15, dat eind deze maand in Westervoort twee oefenwedstrijden tegen de leeftijdsgenoten uit Ierland speelt. De in Middelburg woon achtige voetballer, die al jaren in de jeugdopleiding van Sparta Rot terdam voetbalt, behoort tot een selectie van 22 spelers. )ustin Klui- vert, de zoon van assistent-bonds- coach Patrick Kluivert, is ook gese lecteerd. Op de dertien namen tel lende stand-bylijst staat één Zeeuwse speler. Dat is middenvel der Ahn Hiep Nguyen uit Yerse- ke, die in de Ci van JVOZ speelt. Oranje onder 15 speelt op 26 no vember en 28 november in Wes tervoort tegen Ierland. MIDDELBURG - De Middelburgse turnvereniging MTV heeft goede zaken gedaan bij de plaatsings wedstrijd Zuid Nederland. De springers plaatsten zich in Land graaf op drie toestellen voor het NK springen. Het vrouwenteam haalde op het B-niveau de eerste plaats op tum bling met een score van 19,70 pun ten. Op minitrampoline waren de vrouwen uit Middelburg ook de beste (20,55 punten), terwijl het op de pegasus zilver werd (14,25) en bij het tafelspringen de derde plaats (21,30). Het juniorenteam werd vijfde bij 'het tafelspringen. Op de pegasus en minitrampoline werd een ze vende plek gehaald. JOHANNESBURG - Alleen door een wonder kan de levenslange schor sing van Lance Armstrong op nieuw onder de loep worden ge nomen. Dit zei John Fahey, voor zitter van het mondiale antido- pingbureau, gisteren tijdens de dopingconferentie in Johannes burg. „Wat mij betreft is deze zaak gesloten en volledig afge rond." Armstrong gaf begin dit jaar toe tijdens zijn loopbaan veel vuldig verboden middelen te heb ben gebruikt. Hij liet maandag we ten volledig te willen meewerken bij alle onderzoeken die nog gaan komen. Maar dat zal volgens Fa hey niet veel veranderen. „We we ten wat Armstrong heeft gedaan en hij heeft tot nu toe nooit echt meegewerkt." NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Zee land Outdoor krijgt volgend jaar een internationale status. Het dressuurconcours, dat van 3 tot en met 6 april op de accommodatie van De Kroo Ruitersport in Nieuw- en Sint Joosland wordt ge houden, wordt aangemerkt als een zogenaamde driesterren CDI-wedstrijd. De organisatie Stichting Hippische Sport Zee land werkt voor deze internationa le editie samen met dressuurstal Argonaut en De Kroo Ruitersport. In het eerste weekeinde van april wordt Nieuw- en Sint Joosland het toneel voor de zware tour (ni veau Grand Prix), lichte tour (on der meer Prix St Georges) en de Grand Prix voor ruiters onder 25 jaar. Coese poolers winnen derby De streekderby in de regio nale eerste klasse van de poolcompetitie tussen Road- house Rockets en Here Goes Nothing uit Goes eindigde in een 4-2-overwinning voor de bezoekers. Het was voor de Goese ploeg, voor heen Carpoolers Goes Wild, de eerste zege van het sei zoen. Bij de bezoekers wa ren Gino de Ruyter (twee keer), Henk Diepstraten en Ruud Schilders succesvol. Gelijkspel en winst voor FM Sranang De zaalvoetballers van FM Sranang pakten in een tijds bestek van drie dagen vier punten. In de topper tegen ZW Heerle werd het 2-2 met Goese treffers van Ibi El-Uarichi en Jihad Azzagari. Tegen DZS/Soccer For Life trok FM Sranang met 9-3 aan het langste eind. Tegen de nummer acht van de ranglijst scoorden Jihad Az zagari (3x), Ugur Kahveci (2x), Yordi Matondo (2x), Ibi El-Uarchi en Salim Sandee. Groene Ster 2 is te laat bij de les De zaalvoetballers van Groe ne Ster 2 leden een pijnlijke 10-9-nederlaag in de uitwed strijd tegen het laaggeklas seerde DZS/Soccer For Life. De Vlissingers keken al snel tegen een 3-0-achterstand aan en na rust liep de score zelfs op naar 8-0 voordat Groene Ster wakkerschoot en de achtervolging inzette. Voor Groene Ster 2 scoorden Mourad Azzanagui (5X), Al- faro Pentury (2x), Khalid Sai- boua en Imad Azzanagui. Reserves Sranang boeken eerste zege De zaalvoetballers van FM Sranang 2 mochten in hun zevende wedstrijd van dit seizoen eindelijk de eerste zege begroeten. In eigen huis werd FC Oost met 4-1 verslagen. Hoewel de Goese- naren bijna voortdurend de bovenliggende partij waren, duurde het lang voordat de beslissing viel. Voor Sranang 2 scoorden Quinchy Tjan Asem (2x), Virgel de Meza en Salim Sandee. Karters Verbrugge pakken eerste winst De karters van Verbrugge Terminals hebben hun eer ste zege behaald in het Zeeuws Indoor Kart Kam pioenschap (Z1KK) voor teams. In Middelburg startte en finishte het team als eer ste, maar de winnende ma noeuvre werd pas in de laat ste ronde gemaakt. De twee de plaats was voor 't Begin Domburg, dat na vier races tevens koploper is in het al gemeen klassement. WOENSDAG 13 NOVEMBER 2013 Marco Minnaard stapt over van de Rabobank-belofteploeg naar de Belgische pro-continentale ploeg Wanty-Groupe Gobert. foto Izaak Verkeste door Koen de Vries WEMELDINGE - Jan Raas uit 's-Hee- renhoek heeft wielrenner Marco Minnaard aan een profcontract ge holpen bij de nieuwe Belgische ploeg Wanty-Groupe Gobert. De wereldkampioen van 1979 beval de 24-jarige inwoner van Wemel- dinge aan bij ploegleider Hilaire van der Schueren, waarop de Belg Minnaard een contract voor twee jaar aanbood. MIDDELBURG GOES DORDRECHT GOES MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31