Sinterklaas gaat op tournee over Walcheren ™Jj£pSatCoes Geslaagd 22 WALCHEREN Nieuw beleid gemeenteraad Middelburg over winstuitkering Delta leidt tot extra bezuinigingen. radicale vernieuwing MIDDELBURG - De bezuinigingen in Middelburg waren met 2,7 mil joen euro al fors, maar de gemeen teraad heeft die zelf nog eens ver hoogd met een extra opdracht van 1,7 miljoen euro. „Een onmo gelijke opgave", vindt wethouder van financiën Johan Aalberts. Oorzaak is een motie van het CDA die de gemeenteraad maan dagavond in meerderheid aan nam om de winstuitkering van Delta voortaan niet meer elk jaar voor een vast bedrag in te boeken. Volgens een meerderheid van de raad is dat te riskant geworden, omdat de winsten van Delta on der druk staan en de hoogte van de winstuitkering dus onzeker wordt. De raad vindt het verstan diger dat dividend voortaan elk jaar als incidenteel bedrag op te nemen en alleen te gebruiken voor eenmalige uitgaven. Gevolg is dat het college volgend jaar niet kan rekenen op 1,7 mil joen euro en in 2015 1,1 miljoen eu ro extra moet bezuinigen. Bij de hervatting van de raadsvergade ring gisteravond vroeg wethouder Aalberts de raad om extra tijd. „Het college wil wachten op meer duidelijkheid van Delta over de ontwikkeling van het dividend." Een wonderlijk verzoek, reageer de de raad. Immers, de motie is al aangenomen en het is raar dat het college een dag later vraagt daar op terug te komen, vond uitgere kend Aalberts' partijgenoot Jan Zwemer, fractievoorzitter van het CDA en indiener van de motie. De discussie over de motie werd gisteravond deels herhaald. Waar bij de PvdA nog maar eens stelde niet blij te zijn met de extra bezui nigingen. En waarbij de Christen- Unie benadrukte dat het niet om een extra bezuiniging gaat: de winstuitkering van Delta komt ge woon binnen, maar wordt niet structureel ingeboekt, maar inci denteel. „Het is slechts een ver schuiving", meende CU'er Evert Heringa. Het veranderde allemaal niets aan de situatie. De motie is aangeno men, de opdracht blijft van kracht. „We zullen er ook reke- ning mee houden, maar het zal wel gaan piepen en kraken", waar schuwde Aalberts. Dat zal het toch, want de raad stemde in met de bezuinigingen van 2,7 miljoen volgend jaar. Om dat het de komende jaren niet meer zal lukken her en der nog wat geld te vinden om de begro tingen sluitend te houden, gaat de raad zich ook bezinnen op zijn kerntaken. Dat gebeurt op initia tief van SGP en D66. Hun motie om zo'n kerntakendiscussie te voeren, haalde het met zeventien stemmen voor en twaalf tegen. PvdA, LPM en VVD stemden te gen. Zij vinden het te vroeg voor zo'n discussie, omdat nog niet dui delijk is wat de gevolgen zullen zijn van nieuwe taken die de ge meente erbij krijgt, zoals de jeugd zorg en de huishoudelijke hulp. OOST-SOUBURG zaterdag 23 november 12.45 uur: aankomst Sinterklaas aan de Loskade. KOUDEKERKE zaterdag 23 november 13.30 uur: Sinterklaas arriveert in de Zwaanhoek. Begeleid door Har monie Voorwaarts en Manege de Zwaanhoek trekt hij door het dorp. 14.15 uur: De Sint maakt op het dorpsplein de winnaars bekend van een kleurplaatwedstrijd. 14.30 uur: koekversieren in Eetca fé De Oude Smidse 15.00 uur: Pietendisco in Sporthal de Couburg. ARNEMUIDEN zaterdag 23 november 13.30 uur: aankomst Sinterklaas op het Havenplein. 15.00 uur: begin van de rondrit door het dorp. DOMBURG zaterdag 23 november 14.00 uur: aankomst Sinterklaas op de Markt OOSTKAPELLE zaterdag 23 november 13.30 uur: Aankomst Sinterklaas bij de speeltuin bij De Halve Maan. Optocht naar de sporthal, bege leid door harmonie Crescendo. 14.00 uur: Sinterklaasfeest in de sporthal met Pieten-show. SEROOSKERKE zaterdag 23 november 11.00 uur: Sinterklaas in het vere nigingsgebouw de Zandput. WESTKAPELLE zaterdag 23 november 13.30 uur: aankomst Sint Nicolaas in de Kerkeweg bij d^vuurtoren. ZOUTELANDE zaterdag 23 november 11.00 uur: Sinterklaas in de Lang straat bij het trappentheater. SINT LAURENS vrijdag 29 november 19.00 uur: Aankomst Sint Nico laas in De Warande. Aansluitend wordt een optocht door het dorp gehouden. GRIJPSKERKE zaterdag 30 november 13.00 uur: Aankomst Sinterklaas bij de gymzaal aan het Bakkers- land. VEERE donderdag 5 december 9.00 uur: aankomst Sint Nicolaas en zijn gevolg bij de Campveerse Toren. Oud-Vlissinger Pieter Jan van Em- pel is aan de faculteit geneeskun de van de VU te Amsterdam ge promoveerd tot doctor in de ge neeskunde. Zijn proefschrift Mini mally Invasive Surgical skills trai ning. Learning, Assessment If Valida tion gaat over de vaardigheden die nodig zijn voor het veilig uitvoe ren van kijkoperaties. Pieter Jan van Empel was leerling van de Ichtusschool in Vlissingen en behaalde zijn vwo-diploma aan het ROC Zeeland. MIDDELBURG - Sint Nicolaas start zaterdag zijn rondgang over Wal cheren. Hij begint in de steden Middelburg en Vlissingen. MIDDELBURG zaterdag 16 november 13.00 uur: start programma bij de Punt, met de Sjores Ambrasband uit Hulst, het Midelburgse Junior Drum Corps Johan Friso. en pre sentator Bert van Leerdam. 13.30 uur: aankomst pakjesboot met Sinterklaas en zijn gevolg. 13.45 uur: rondgang door de stad. 15.15 uur: Ontvangst op de Markt door Muis Leeuw. In het ge meentehuis ontmoet de Sint kin deren die een meet greet heb ben gewonnen met een Facebook- actie. Eetcafé De Zwarte Ruiter aan de Dam houdt die middag voor een afterparty. VLISSINGEN zaterdag 16 november 12.30 uur: start programma met Circus Pieten op het Bel- lamypark, kinderen en ouders kunnen iedereen op het grote scherm naast het podium zien hoe de stoomboot met daarop Sin terklaas en zijn Pieten de Vlissing- se haven bereikt. Ramona van Zweeden zorgt voor de presenta tie. 13.00 uur: aankomst Goedheilig man in de Koopmanshaven, waar hij wordt ontvangen door burge meester Demmers. 14.30 uur Pietenfeest bij de schaatsbaan in de Zware Plaatwer kerij. Van de huidige Goese PvdA-frac- tie keert alleen Marlize Laport nog terug in de raad, blijkt uit de kandidatenlijst die maandaga vond laat is vastgesteld door de le denvergadering in podium 't Beest in Goes. Zij staat op plaats twee, achter lijsttrekker Wiert Omta uit Oud-Sabbinge. Hij is nu nog voorzitter van het partijbe stuur. De namen van huidig wethouder Jan de Pooter (60), die graag op nieuw wethouder had willen wor den en fractievoorzitter Henk Hoogerland (69), die vorige maand precies dertig jaar in de Goese gemeenteraad zat, komen niet meer op de lijst voor. Ook door de wol geverfde raadsleden Hans de Jonge, Leen van Zon en Marjan van Heugten hebben geen plek op de lijst gekregen. Daar mee kiepert de PvdA in één keer een bak ervaring overboord. Op de nieuw lijst staan verder Ralph van Hertum (3), Danny Böseler (4), Maurice Theune (5), Jan Kees Tramper (6) en Frits de Kaart (7) op verkiesbare plaatsen. Middelburg snijdt nog dieper door Maurits Sep 1,7 miljoen euro moet Middelburg extra bezuinigen, omdat de gemeenteraad de winstuitkering van Delta niet meer als structurele inkomstenbron wil op nemen in de begroting. Sinterklaas bij zijn aankomst vorig jaar in Vlissingen. foto Lex de Meester GOES - De Goese PvdA-wethouder Jan de Pooter verschijnt niet op de lijst bij de komende gemeente raadsverkiezingen. De PvdA in Goes gaat met een bijna volledig vernieuwd en verjongd team de ge meenteraadsverkiezingen in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22