Koop nu je l LA kaart voor de \^y Intratuin Fair 2013 Victoriakliniek trots op keurmerk Gedeputeerde opent nieuw bos Biggekerke buurt nodig heeft NTRATUIN WALCHEREN 21 Woensdagavond 20 november 2013 vanaf 19.00 uur intratuin "Ptreden va„ Ontdek allo sfeervolle trends van het jaar om je huis in kerstsferen te brengen. Geniet van gratis hapjes en drankjes en laat je verwennen met een leuke attentie en een cadeaucheque van 5: (te besteden vanaf 20.- na de Intratuin Fair) Haal je toegangskaart op in de winkel. Kosten 5.-. Intratuin Koudekerke Gatgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl Humanistisch Café in Kloveniersdoelen In de Kloveniersdoelen in Mid delburg is er zaterdag een Hu manistisch Café. Van 15.00 tot 17.00 uur wordt gediscussieerd over een aantal thema's. Aan de stamtafel is plaats voor twaalf deelnemers. Wie er bij wil zijn, moet zich aanmelden bij jalauret@zeelandnet.nl. Aan meldingen worden behandeld en bevestigd in volgorde van binnenkomst Passagiersschepen KMS thema lezing Wegens de grote belangstelling houdt Nico Guns op uitnodiging van de stichting Scheepsbouwge- schiedenis Vlissingen nogmaals zijn lezing over de passagierssche pen Willem Ruys en Nieuw Am sterdam, die bij De Schelde in Vlissingen gebouwd zijn. De le zing is donderdag om 19.30 uur in de Oude Verbandkamer. Opgave: scheepsbouwgeschiedenisvliss @gmail.com. Bezitters wapen waren jonge jongens De twee jongens die maandag avond zijn gearresteerd omdat ze een stroomstootwapen had den, zijn veertien en vijftien jaar oud. Ze gooiden het wa pen weg toen ze werden aange houden voor fietsen zonder licht. Dat gebeurde aan de Doornenburg in Vlissingen. De brandweer heeft het wapen uit de sloot gevist. De jongens zijn nu weer op vrije voeten. Hobbymarkt Strandwandeltochten Lezing voor ouders in Het Palet vanaf Breezand hoogbegaafd kind De Klankbordgroep Zuid in Middelburg houdt vrijdag een hobbymarkt, onder het motto 'Hobby's van de buren'. Te zien zijn onder meer kerstsurprises, scrapbook, cupcakes, tiffany- glaskunst, speksteen, sieraden en het maken van armbanden. Deze hobbymarkt is in het Grand Café van het Palet, aan de J. van Reigersbergstraat 2, van 13.00 tot 17.00 uur. De Wandelsportvereniging 't Zand uit Middelburg houdt ko mende zaterdag de negenentwin tigste keer haar Strandwandel tochten vanaf strandpaviljoen Breezand op het in Vrouwenpol der. De start van de 25 en 40 kilo meter is om 9.00 uur. Voor de af standen 5,10 en 15 kilometer kan men starten tussen 10.00 en 14.00 uur. Het startbureau is geopend vanaf 8.00 uur. Marieke van der Zee van Buro Mare geeft vanavond een le zing over de specifieke rol die ouders van hoogbegaafde kin deren kunnen spelen bij het bieden van steun, sturing, moti vatie en inspiratie. De thema avond is bij basisschool de Tweemaster-Kameleon, afde ling SterQj. in Oost-Souburg. Meer informatie: www.tweemas- ter.info/sterq. moestuin bij komt, is onderdeel van Droomplaza: een project van sociale onderneminkjes. Net als het naai-atelier, dat binnenkort in een ander lokaal opent. In de grote ruimte van Het Vlot staat een lange leestafel. Op de ene hoek krijgen jongeren van Zeeuws Licht uitleg van hun coach, op de andere hoek werkt een buurtbewoner haar admini stratie een beetje bij. Een Arabi sche man leest de krant. Er zijn computers, met internet, en zelfs het kopieerapparaat is gra tis voor gebruik. De halve buurt lijkt dan ook in en uit te lopen en iedereen kent elkaar. Op zaterdag avond gaan de deuren open voor jongeren uit de buurt, omdat die anders maar op straat hangen en 'om te voorkomen dat ze bij Zeeuws Licht belanden'. Het zijn met name Marokkaanse jongeren die komen chillen. Je mag het van Kris van Wezel dan geen buurthuis noemen; het lijkt er sterk op. „Tijdens Buren- dag zijn er honderden mensen ge weest. Sindsdien loopt het storm. Eigenlijk is het precies wat deze buurt nodig heeft." BICCEKERKE - Gedeputeerde Carla Schönknecht opent donderdag ochtend het nieuwe Biggekerkse bos. Daaraan voorafgaand kunnen dorpsbewoners, en ook andere be langstellenden, met de boswach ter op pad om het bos te bekijken. Die excursie begint om 9.15 uur bij de ingang Valkenisseweg. Het bos, dat tegen de dorpskern ligt, was jarenlang een wirwar van bomen en berenklauw. Het is dit jaar volledig op de schop ge gaan en herschapen in een recrea- tiebos met voet- en ruiterpaden, picknicktafels, bankjes en een am- fibieënpoel, die bij vorst door de dorpsjeugd als 'krabbelbaantje' be nut kan worden. Er is ook een mountainbikepad aangelegd. Het is de bedoeling de berenklauw zo veel mogelijk uit te roeien. Omdat bijna zeventig procent van de bomen (voornamelijk oude po pulieren) is gerooid, moet het bos de komende tijd nog van veel nieuwe bomen en struiken wor den voorzien. Leerlingen van ba sisschool De Schute steken daar donderdagochtend een handje bij toe, samen met natuurfotograaf 'ons Jo'. De officiële opening vindt plaats om 10.30 uur bij de ingang aan de Zoutelandseweg. Staatsbosbeheer gaat het bos beheren. liteit en de veiligheid op orde zijn." Charles Versluijs, mede-directeur van de Victoriakliniek, is er de man niet naar om zichzelf op de borst te kloppen. „Maar het bete kent wel dat de begrippen kwali teit en veiligheid tussen de oren zitten. We werken met toetsbare verbetercycli. Als er iets niet in or de is, dan wordt dat gemeld en verbeterd. Iemand kan niet zo maar iets roepen. Ik krijg het zwart op wit, zodat ik weet wat er aan de hand is en wie daarvoor verantwoordelijk is." De kliniek garandeert dat een pa tiënt binnen tien dagen wordt ge holpen. Versluijs: „Ook dat wordt getoetst door de ZKN." De Victo riakliniek is net als het Medisch Wellness Centrum Zeeland en Dialyse Zorg Zeeland onderdeel van Zeelandcare. Zij werken sa men met het ADRZ en hebben ook het ZKN-keurmerk. „De patiënt heeft nu de keuze: een gecertificeerde kliniek, of eentje zonder. Bij de keuze voor een kliniek met ZKN-keur kan hij erop vertrouwen dat de kwa- WOENSDAG 13 NOVEMBER 2013 K kleurt je leven MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG VROUWENPOLDER OOST-SOUBURG ZIERIKZEE - Het Kiwa-keur op elek trische apparaten is een begrip. De Victoriakliniek in Zierikzee heeft in september twee dagen de Kiwa over de vloer gehad. Resultaat: het keurmerk van de Zelfstandige Kli nieken Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21