Marine Le Pen houdt zich verre van bruinhemden 4_ 6 BUITENLAND VLUCHTELINGEN Groep etnische vluchtelingen past niet in demografisch plannen van de Joodse staat. Ontslagen muzikant doodt bandleden Een lid van de Iraans-Ameri- kaanse band The Yellow Dogs dat uit de band was ge zet, heeft gisteren in New York drie bandleden doodge schoten en daarna zelf moord gepleegd. Volgens de krant New York Post had de man geld en mogelijk ook apparatuur gestolen, waarop de bandleden hem de deur hadden gewezen. Eén man overleefde de aanslag. N-VA wil snel Benelux-leger De Vlaams- nationalistische N-VA, de grootste partij van België, wil zo snel mogelijk een gezamenlijk leger van de Benelux. De internationa le ambities van de strijd krachten kunnen zo op peil worden gehouden, ondanks bezuinigingen, zo stelde de N-VA gisteren. De Belgische regering heeft deze intentie al, maar de N-VA is bang dat het lang gaat duren. Tomaatgooiers moeten cel in Twee Russische nationalis ten die zaterdag in Moskou een tomaat gooiden richting koning Willem-Alexander en koningin Maxima, moe ten de cel in. Een 23-jarige man kreeg gisteren van de rechter vijftien dagen, een 18-jarige vrouw tien dagen. De tomaat miste doel. Jullie hebben het bloed van Dol- matov aan jullie handen", riepen de man en de vrouw. Na advertentie veel bezoekers uitvaart De uitvaart van een vete raan uit de Tweede Wereld oorlog is gisteren door hon derden Britten die hem niet kenden, bezocht Harold Per- cival overleed op 99-jarige leeftijd, was ongetrouwd en had geen kinderen. De uit vaartorganisatie had een ad vertentie op sociale media geplaatst met de oproep de uitvaart bij te wonen. TEL aviv - Israël wil 5000 dollar betalen aan iedere Afrikaanse vluchteling die vrijwillig uit het land vertrekt. „Maar wat heb je aan geld als je bij thuiskomst wordt vermoord?", vraagt een Su danese vluchteling zich af. De buurt rondom het monsterlijk lelijke centrale busstation in het zuiden van Tel Aviv is bij veel Is raëliërs berucht. Overal staan ver vallen appartementengebouwen en 's avonds worden de straten en het nabijgelegen Levinsky-park bevolkt door groepjes Afrikaanse mannen en drugsverslaafden. Vrouwen wordt afgeraden hier al leen te lopen; eens in de zoveel tijd verschijnt in de media een verhaal over een brute verkrach ting of moord door Afrikanen. Zo'n gebeurtenis grijpen Israë liërs die al jaren in de buurt wo nen, aan om hun beklag te doen over de snel verslechterende om standigheden in hun wijk. Niet zelden komt het bij demonstra ties tot gewelddadige confronta ties tussen lokale bewoners en vluchtelingen. Het is de bekende immigrantenproblematiek waar mee steden als Parijs ook te ma ken hebben. Er is één belangrijk verschil. Israël Ik denk niet dat veel mensen van de regeling gebruik zullen maken noemt zichzelf een Joodse staat en doet er alles aan om zoveel mo gelijk Joodse immigranten aan te trekken, mede om tegenwicht te bieden aan de snel groeiende Pa lestijnse bevolking in Israël én de Palestijnse Gebieden. De niet-Joodse Afrikaanse vluch telingen, volgens cijfers van het ministerie van Immigratie zijn het er op dit moment ruim 50.000, overwegend uit Eritrea en Sudan, passen echter niet in Israëls demografische plannen. Om te verhinderen dat meer Afri kaanse vluchtelingen via de onge controleerde zuidelijke Si- naï-woestijn Israël binnenkomen, werd dit jaar een groot hek opge trokken, waardoor het aantal vluchtelingen in een jaar daalde van ruim 10.000 tot 38. Om af te komen van de vluchtelingen die nu in groten getale in vervallen huizen in het zuiden van Tel Aviv wonen, presenteerde minister van Binnenlandse Zaken Gideon Sa'ar deze maand een ambitieus en omstreden plan: iedere Afri kaanse vluchteling die vrijwillig terugkeert naar zijn land van her komst en niet terugkomt naar Is raël, krijgt 5000 dollar, zo in het handje. Dat is meer dan drie keer zoveel als de 1500 dollar die de re gering eerder toezegde. „Maar ik denk niet dat veel men sen uit mijn gemeenschap van de ze regeling gebruik zullen ma ken", zegt Mutasim Ali (26), een welbespraakte jongeman uit Dar- fur die de vernietigende burger oorlog in Sudan ontvluchtte en zich sindsdien inzet voor de rech ten van Afrikaanse vluchtelingen in Israël. „Sudan is weliswaar op gedeeld in Noord- en Zuid-Su- dan, maar ik loop nog steeds een groot gevaar. Ik werd in Sudan ver volgd vanwege mijn etniciteit; het was een genocide! Die sentimen ten spelen nog steeds. Bovendien ben ik in Israël - een vijandige staat - geweest. Als de Sudanese grenspolitie bij Darfur daar achter komt, wacht mij sowieso een lan ge gevangenisstraf." Tragisch genoeg was het juist de Joodse geschiedenis van etnische vervolging die Mutasim op het hoogtepunt van de oorlog in 2006 in Darfur naar Israël deed komen. Vanwege zijn burgerrechtenacti- visme als student geologie aan de universiteit in Khartoum, werd Mutasim diverse malen gevangen gezet en zwaar gemarteld. Hij vluchtte met een vervalst pas poort naar Egypte, maar ontdekte in Cairo al snel dat de Sudanese regering nauw samenwerkt met Egypte. Opnieuw dreigde marte ling en deportatie. „Ik begon me te verdiepen in Israël en de Jood se geschiedenis van vervolging en ontdekte zoveel raakvlakken met mijn eigen situatie dat ik dacht: daar ben ik veilig." Mutasims tocht door de Egypti sche Sinaï-woestijn was gruwelijk In Den Haag moet Le Pen het doen met collega-populist Geert Wilders, leider van de PVV. De voorzitter van de Tweede Kamer weigert haar te ontvangen, omdat Le Pen geen gast is van de Kamer. De naam Le Pen roept nog altijd bruine herinneringen op. Haar va der, Jean-Marie, moest ooit via de achterdeur een Londens hotel uit vluchten. Hij was een provocateur die 25 keer door de rechter werd veroordeeld. Hij mishandelde, be ledigde, dreigde, zaaide haat en til de de fiscus. De concentratiekam pen waren voor hem 'een histo risch detail', Adolf Hitler was 'Oompje Dolf. Toen Jean-Marie Le Pen in 2011 terugtrad als partij leider, sprak hij: „Ik heb een huis gekocht op een plek waar mijn kinderen koeien kunnen zien in plaats van Arabieren." Opvolgster Marine leek voor de onmogelijk taak te staan het FN respectabel te maken. Maar vol gens opiniepeilers is haar partij nu de populairste in Frankrijk. Het ledental verdrievoudigde. Haar recept? Saaiheid. Volgens opiniepeilers is haar partij, het Front National, nu de populairste in Frankrijk Le Pen houdt zich verre van verba le provocaties, en deelt niet de op vattingen van Wilders over de is lam. Ze meent dat moslims kun nen integreren en dat 'islam vere nigbaar is met democratie'. Een partijlid zette vorige maand een foto van een aap naast die van een zwarte minister op haar Face- book-pagina, en sprak: „Ik zou haar liever in een boom zien dan in de regering." Toen een PW-Ka- merlid de Turkse premier voor 'is lamitische aap' uitmaakte, werd hij verdedigd door Wilders. Mari ne Le Pen royeerde haar partijge note nog dezelfde dag. Sommigen op rechts wanhopen. Rivarol, een ultrarechts blad, duid de haar als, 'een hoerig typetje zonder principes, zonder doctri ne, zonder ideaal, zonder ruggen graat, kortom een zuiver product van de media'. Le Pen houdt zich verre van geü niformeerde bruinhemden in Eu ropa, zoals Gouden Dageraa'd in Griekenland en de Hongaarse Job- bik. Die zijn niet goed voor haar imago. Maar ze kan met Wilders door een deur. Zij is wars van zijn kroegtaai, maar deelt zijn afkeer van de euro, van bezuinigingen en van immigratie. Haar echte held blijft echter Vladi mir Poetin. Le Pens buiten land-adviseur, Aymeric Chau: „Poetin is voor ons een model. Hij heeft een evenwicht gevonden tussen markteconomie en protec tionisme, zijn land zowel kracht gegeven als spirituele dimensie." NEW YORK BRUSSEL MOSKOU LYTHAM ST ANNES Vijf mille voor wie door onze correspondent Jan Franke Mutasim Ali door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Als Marine Le Pen morgen in Den Haag arriveert, denkt ze met weemoed terug aan Moskou. Daar werd de leidster van het Fran se Front National (FN) in juni met open armen ontvangen door de voorzitter van de Doema, het Russi sche parlement. I Marine Le Pen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6