MUStUM Hulst krijgt in Reynaertland weer eens een grote nieuwjaarsparty Veel ouders willen met basisschool meedenken Ondernemers voelen zich veilig in Terneuzen 20 ZEEUWS-VLAANDEREN SCHOOLMUSEUM Clubs hoeven reclamebelasting niet te betalen Lokale artiesten bij Van Bij Ons... Op Klooster! ■9= Dat blijkt uit een veiligheidsanaly se, die nodig was om het Keur merk Veilig Ondernemen te be machtigen. Ondernemersvereni ging Bizzy Stad Terneuzen, de po litie, Veiligheidsregio (brand weer), ondernemerskoepel Cen trum Management (CM), de ge meente en het Centrum voor Cri minaliteitspreventie en Veilig heid ondertekenden gistermiddag een intentieverklaring om samen criminaliteit, verloedering en an dere overlast met preventieve maatregelen voor te zijn. Volgend jaar moet het plan van aanpak er voor zorgen dat het felbegeerde keurmerk wordt binnengesleept. Uit de analyse blijkt dat Terneu zen ook op punten als winkeldief stal, bereidheid tot aangifte en het aantal inbraken beter scoort dan het landelijk gemiddelde. Het Keurmerk moet het veiligheidsge voel nog een extra impuls geven. „Is Terneuzen onveilig? Nee, abso luut niet. Maar in 275 andere win kelgebieden in Nederland is al ge bleken dat het keurmerk leidt tot meer controle, onderhoud en min der criminaliteit", zei [an Harte van Centrum Management. OOSTBURC - Verenigingen in Oost burg die een tekening voor het be talen van reclamebelasting in de bus hebben gekregen, hoeven niet te betalen. Dat beloofde wet houder Conny Almekinders on langs raadslid William Gijsel (Nieuw Gemeentebelang) tijdens een commissievergadering. De reclamebelasting voor onder nemers is in Oostburg een nieuw fenomeen. Clubs die, bijvoor beeld bij hun kantine, borden had den ophangen, werden ook aange slagen. Dat is niet de bedoeling, meldde Almekinders een bozige Gijsel. „We gaan dat repareren." Speciaal voor jongeren vanaf zes tien jaar, want organisator Chan- tal Boon is bang dat zij anders geen plaats hebben om te feesten, vanwege de verhoging van de alco holleeftijd en de daarmee gepaard gaande plannen van horecaonder nemers om de deuren voor acht- tien-minners dicht te houden. Reynaertland is verantwoordelijk voor de organisatie en doet dit in samenwerking met de zeventien jarige Indy Zandstra. Indy ver zorgt het licht, geluid en de aan kleding en zoekt met Boon naar artiesten. Rapper Ronnie Flex is één van de artiesten die op het podium zul len staan. „En met een tweede grote artiest zijn we nog bezig", vertelt Boon. Ook Hulsterse Dfs, zoals Vialo Rivaldo, zullen mu ziek draaien. Boon streeft ernaar maximaal tien euro te vragen voor een kaart je en ook voor de consumptieprij zen niet te hoog in te zetten. „We willen jeugd aantrekken en daar moeten we rekening mee hou den, want zij hebben geen hon derden euro's in hun portemon nee." 'Foxxland' werkt met twee kleu ren polsbandjes: één voor acht: tien-plussers (wel alcohol) en één voor de feestgangers jonger dan achttien jaar (geen alcohol). Door onder meer bewakers wordt op al coholgebruik gecontroleerd. Er zijn vijfhonderd kaartjes in om loop en de kaartverkoop is inmid dels begonnen. De tickets worden onder meer verkocht in Reynaert land en bij restaurant Bally's Di ner. Het nieuwjaarsfeest begint 1 ja nuari om 00.30 uur en de deuren sluiten om 05.00 uur. KLOOSTERZANDE - Lokaal talent staat traditiegetrouw op het po dium van Hotel Van Leuven tij dens de 26e editie van Van bij ons... Op Klooster! Die vindt zater dag plaats vanaf 20.00 uur. Vaste gast Ambras is van de partij met liedjes in dialect. Clingenaar Bennie de Vet zingt ook, en neemt z'n gitaar en mondharmo nica mee. Accordeonniste Conchita de Krij ger speelt en vertelt er verhalen bij, Rosemary Van Nieuwenhove draagt het stuk 'Sateekes met peekes' voor en William Assel- man uit Lamswaarde praat in dia lect. Toegang kost tien euro. De Ondersteuningsplanraad dient als klankbord voor het be stuur van het samenwerkingsver band bij het opstellen van een on dersteuningsplan. Het ministerie van Onderwijs wil voor mei vol gend jaar een plan zien, waarin is aangegeven hoe leerlingen die extra begeleiding nodig hebben worden geholpen. De samenwer kingsverbanden moeten in het plan ook aangeven hoe de begelei ding wordt gefinancierd. Den Haag bedacht het begrip 'pas send onderwijs' om het aantal kinderen dat speciaal onderwijs volgt te beperken. Vooral ook om de kosten van speciaal onderwijs, inclusief het leerlingenvervoer, in de hand te houden. In het Zeeuws-Vlaamse samenwerkings verband zijn alle basisscholen, op één reformatorische school na, verenigd. Als aanbieders van spe ciaal onderwijs waar kinderen uit heel de provincie naar toe komen, zijn ook de stichtingen De Korre en Respont vertegenwoordigd. Zij zitten in alle zes Zeeuwse samen werkingsverbanden. In de Ondersteuningsplanraad zit ten verder leden van medezeggen schapsraden en personeelsleden van de diverse scholen(koepels). Zij helpen het bestuur van het sa menwerkingsverband een plan op te stellen dat de belangen van het kind dient. Scholen moeten van elkaar weten wat ze precies kunnen doen en moeten in over leg met ouders de meest passende keus voor leerlingen bepalen. De raad inventariseert alle moge lijkheden om tot een visie te ko men, waar het samenwerkingsver band de komende jaren naar toe moet werken. De Ondersteunings planraad wordt dinsdag 19 novem ber officieel geïnstalleerd. scnoouuo door Raymond de Frel TERNEUZEN - Ruim tachtig procent van de 155 ondernemers in het centrum van Temeuzen voelt zich veilig in de eigen winkel. Waar lan delijk 28 procent zich wel eens on veilig voelt in de eigen zaak, is dat in Terneuzen maar 19 procent. De twee verse leden in de Orde van Oranje-Nassau Rinus de jonge (links) en Okke van der Maas proostten bij het 'toegangshek' van museum Schooltijd foto Peter Nicolai door Elodie Kint HULST - Reynaertland in Hulst wordt tijdens nieuwjaarsnacht om getoverd tot discotheek 'Foxxland'. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De belangstelling om lid te worden van de Ondersteu- ningsplanraad is overweldigend. Projectleider Michiel Minderhoud van het Samenwerkingsverband Passend Primair Onderwijs Zeeuws-Vlaanderen is 'blij verrast' door de betrokkenheid van ouders en medewerkers van basisscholen in de regio. Passend onderwijs vereist goede afstemming van de wensen van ouders op de mogelijkheden van scholen. Kroontjespen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62