Ola John is weer de grote afwezige SPORT 29 John was deze zomer tijdens het jeugd-ËK in Israël onder Cor Pot nog een onbetwiste basisspeler. Eenmaal terug in Portugal kon de in Liberia geboren aanvaller ech ter geen potten breken! „Helaas niet", aldus Stuivenberg. „Ik heb goed contact met de technisch di recteur van Benfica. Het verhaal is ook dat zij Ola niet in de belof ten laten spelen. Hij heeft dus he lemaal geen ritme. Als hij dat wel zou hebben, zou hij natuurlijk een kandidaat zijn voor Jong Oranje. Nu is het eigenlijk geen keuze voor mij." Een andere speler die hij niet op kon roepen was Joël Veltman. De centrale verdediger van Ajax leek zijn debuut te gaan maken bij Jong Oranje, maar werd opgeno men in de selectie van het Neder lands elftal. Natuurlijk was ook Stuivenberg wel enigszins verrast. „Hij zat bij de voorlopige selectie. Oorspronkelijk was het misschien ook wel de bedoeling dat hij bij long Oranje terecht zou komen. Maar uiteindelijk heeft Louis van Gaal de keuze gemaakt en dat heeft hij ook overlegd met mij. Ik ben vooral blij voor Joël. Heel erg blij zelfs." Stuivenberg kent de Ajacied al langer. „Ik had hem ook al eerder opgeroepen, als hij deze zomer niet geblesseerd was geraakt. Nu slaat hij een stap over. Zo gaat het soms." Met Bruno Martins Indi ging het ruim een jaar geleden op een ver gelijkbare manier. Onder Pot was hij bij Jong Oranje vooral wissel speler, maar Van Gaal had na één wedstrijd in de voorronde van de Champions League genoeg ge zien. Zo kan het met Veltman dus ook gaan. Stuivenberg: „Ik hoop dat hij tegen Japan of Colombia speeltijd krijgt." In de kwalificatiewedstrijd tegen Slowakije kan koploper Jong Oran je donderdag al een grote stap richting de groepswinst zetten. „Als we winnen hebben de achter volgers allemaal minimaal zes ver- liespunten", weet Stuivenberg. „Toch zitten we na die wedstrijd nog steeds maar op de helft van de campagne. En als we in de eer ste in de poule worden, hebben we eigenlijk nog niets. Pas in de play-offs kunnen we een ticket voor het EK bemachtigen." Vol gende week dinsdag speelt Jong Oranje in Toulouse de laatste wed strijd van dit kalenderjaar. Stui venberg: „In maart komen we pas weer samen. Ik ben daarom wel blij met die wedstrijd tegen Frank rijk. We kunnen ons daarin me ten met de Europese top, want Frankrijk heeft tot nu toe ook al les gewonnen. Misschien weten we na deze twee wedstrijden waar we een beetje staan." Bondscoach Louis van Gaal heeft Siem de long toegevoegd aan de selectie van het Neder lands elftal voor de komende oe fenwedstrijden tegen Japan en Co lombia. De aanvaller van Ajax ver vangt Dirk Kuijt, die geblesseerd is. Blind beschikbaar voor Oranje Daley Blind is toch beschik baar voor de komende oefen wedstrijden van het Neder lands elftal tegen Japan en Colombia. De enkelblessure die hij opliep in het duel te gen NEC (3-0) valt mee. Dat bleek na onderzoek maan dag in het ziekenhuis. Blind verliet zondag voortijdig de wedstrijd. Blind is de laatste interlands de eerste keus van bonds coach Louis van Gaal voor de positie links in de defen sie. Marlies Kort wint Klaverbladloop Marlies Kort is winnaar ge worden van de Klaverblad loop in Zoetermeer. De voor malige Schouwse die nu op Curasao woont, legde de vijf tien kilometer afin 58 minu ten en 32 seconden. Er kwamen ruim zevenhon derd atleten aan de start. Kort was vorige week de snelste Nederlandse in de marathon van New York. Ze liep een tijd van 2.52.46 en werd 28e vrouw overall. Messi lange tijd aan de kant FC Barcelona kan zes tot acht weken niet beschikken over Lionel Messi. Dat maak te de Spaanse landskam pioen gisteren bekend. De Argentijnse sterspeler heeft een gescheurde spier in zijn linkerhamstring opgelopen. Hij mist hierdoor eind no vember ook de wedstrijd in de Champions League tegen Ajax. Messi viel zondag in de 21e minuut geblesseerd uit tegen Betis Sevilla. Mevo'80 zet Volharding opzij De basketballers van Me- vo'8o hebben met 62-49 ge wonnen van Volharding 3. De Schouwen-Duivelandse formatie leidde bij rust met 30-19. Na de pauze gaf Mevo de voorsprong niet meer uit handen, zodat er een 62-49-eindstand op het bord stond. Michiel van der Maas was de topscoorder met achttien punten. Brouwershaven pakt een punt De voetballers van Brou wershaven hebben aan de wedstrijd bij Yerseke 3 een punt overgehouden: 1-1. Met een erg jong team kwam Brouw tegen een beter com binerend Yerseke door een doelpunt van Ivo Fonteine in de eerste helft op een o-i-voorsprong. Vrij snel na het begin van de tweede helft scoorde Yerseke 3 de ge lijkmaker. Brouwershaven kwam on der druk te staan maar hield stand. DINSDAG 12 NOVEMBER 2013 Laurens ten Dam in actie tijdens de achtste etappe van de Tour de France op de Col de Pailheres. foto Bas Czerwinski/ANP door Barry van der Hooft LISSE - De spelers van Jong Oranje werken vandaag in Lisse nog één training af en stappen dan op het vliegtuig. In Slowakije wacht don derdag het vierde duel in de EK-kwalificatiereeks, die tot nu toe succesvol is verlopen. Albert Stui- venberg heeft twintig spelers gese lecteerd, maar de naam van Ola Jo hn ontbrak opnieuw op zijn lijstje. „Ola speelt niet of nauwelijks bij Benfica", zei de bondscoach. „Dan moet ik andere jongens de voor keur geven." AMSTERDAM MIDDELBURG BARCELONA ZIERIKZEE YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49