Vier koplopers in topscorersklassement Trail by the Sea is al bijna uitverkocht Talent Pim Bouwman terug bij NAC Breda Armstrong wil eerlijk zijn 28 SPORT BOEKPRESENTATIE Het boek Laurens ten Dam geeft een openhartig inzicht in het leven van de wielrenner. Hockeyvrouwen HSD verliezen van Zundert 2 - Christoph Praet (Hulsterloo) voeg de een doelpunt toe aan zijn to taal en kwam daarmee net als lan sen op achttien punten. Hetzelfde gold voor Arjen de Koeijer (Yerse- ke), terwijl Robin van Dijke twee keer scoorde namens WHS om op gelijke hoogte te komen met Elco lansen. Sander van 't Hof (Smerdiek) zag zijn fraaie reeks eindigen van acht duels op rij waarin hij scoorde. Smerdiek won wel (2-0), maar Van 't Hof leverde daaraan geen bijdrage in de vorm van een doel punt. Hij blijft daardoor op zes tien (doel)punten staan. 23- 24 26- 24 18- 18 NIJMEGEN - Een jaar lang zette wielrenner Laurens ten Dam zijn deur wagenwijd open voor de arg wanende journalist Robin van der Kloor. Hij overhandigde hem ook nog eens de inlognaam en het wachtwoord dat toegang biedt tot zijn bloedpaspoort. Het mag duidelijk zijn: Ten Dam wil de heel ver gaan om tenminste zijn eigen geloofwaardigheid als wielrenner terug te krijgen. 'Waar het vroeger stoer was om wielren ner te zijn, schaam ik me nu', liet hij Van der Kloor een jaar geleden weten. De onthullingen over de praktijken van Lance Armstrong hadden de sport in brand gesto ken. Zelfs Ten Dams trouwe spon sor Rabo liep gillend weg. De relatie die Ten Dam en Van der Kloor aangingen leidde tot het deze week verschijnende boek 'Laurens ten Dam'. Het geeft een boeiend en openhartig over komend inzicht in het leven van de renner. LTD gaat geen vraag of onderwerp uit de weg en de au teur is in zijn zoektocht naar de geloofwaardigheid van zijn hoofd persoon al even welkom bij de mensen die dicht bij de in Gronin gen geboren dertiger staan. Door zijn deur open te zetten, krijgt de lezer een goed beeld van wat het voor Ten Dam is om he den ten dage profwielrenner te zijn. Het boek behandelt veel facetten van 'het renner zijn', maar doping voert de boventoon. De kijk van de Belkin-renner op het pro bleem is nuchter. Niet zwart-wit, maar grijs ook. Ten Dam komt na een jaartje 'inkijken' op de auteur over als betrouwbaar en eerlijk. Maar dan nog, vraagt de schrijver zich af. Hoe argwanend moet je blijven als een renner je zelfs zijn bloedpaspoort toevertrouwd? Armstrong was immers ook lange tijd een meesterbluffer. Als de cynici na het lezen van het boek Laurens ten Dam nog altijd niet helemaal vertrouwen, dan moet de conclusie zijn dat iedere poging van een renner om zijn ge loofwaardigheid te bewijzen tot mislukken gedoemd is. De deur veel verder openzetten dan Ten Dam heeft gedaan, kan niet. Tegelijkertijd stelt de renner vast dat één subliem gereden Tour de France bij het grote publiek alle, negativiteit als sneeuw voor de zon deed verdwijnen. Ten Dam kreeg er een brok van in de keel toen hij hoorde dat Bau en Lau de sport weer hadden teruggeven aan het volk. De Tour tilde Ten Dam ook inter nationaal boven de grijze middel maat uit. Het is het tweede fasci nerend facet in het boek: hoe een pure liefhebber in de wereld van het kopmanschap verzeild raakt. Teammanager Alexander Vino- koerov wilde hem voor veel geld hebben voor zijn Astana-ploeg. De Kazak, die in 2007 vanwege bloeddoping uit de Tour is gezet, wilde wel eerst inzicht in het bloedpaspoort van Ten Dam. De ironie ten top? Van Dam vindt van niet. 'Zo gaat het tegenwoor dig in het wielrennen.' Laurens ten Dam. Auteur: Robin van der Kloor. Uitgeverij Nieuw Am sterdam. LONDEN - Lance Armstrong is be reid '100 procent transparant en eerlijk' te zijn bij alle onderzoe- ken die nog gaan volgen naar do ping in het wielrennen. De geval len Amerikaanse renner zei dit in een interview met de BBC, dat gisteren werd uitgezonden. Hij wilde echter wel de garantie heb ben dat hij op een eerlijke manier wordt behandeld. Armstrong be kende begin dit jaar in een inter view met Oprah Winfrey dat hij jarenlang verboden middelen heeft gebruikt. Hij kostte hem zijn zeven eindzeges in de Tour. Brian Cookson, de nieuwe voorzit ter van de internationale wielren- unie UCI, wil een nieuwe onaf hankelijke commissie opzetten om beschuldigingen en bekente nissen uit het verleden te onder zoeken om de geloofwaardigheid in de sport te herstellen. De organisatie, de stichting Sport- promotion Zeeland, stopt de tel ler bij zeshonderd inschrijvingen. Opvallend is het grote aantal Bel gen dat in februari 2014 aan de start zal staan. Uit eigen land staat de winnaar van de tweede editie van Trail by the Sea, Pascal van Norden uit Gouda, weer op de lijst, evenals de winnaar van de korte versie van Trail by the Sea (20km), Tim Pleijte uit Zoute- lande. Ook Sébastièn Schletterer uit Middelburg, winnaar van de eerste editie van Trail by the Sea en drievoudig winnaar van de Kustmarathon, heeft laten weten dat het in zijn planning past in voorbereiding op de Rotterdam Marathon, mits hij blessurevrij blijft. Uit Rotterdam hebben zich al 26 lopers aangemeld om de zwa re trail op de Kop van Schouwen te komen lopen. De provincie Zuid-Holland is sowieso goed ver tegenwoordigd met 181 deelne mers. Zeeland volgt met 131 lo pers, daarna Noord-Brabant met 63 deelnemers. Bij de vrouwen staat de winnares van de tweede editie, Irene van Kinnegem uit Den Haag, op de deelnemerslijst. Verder heeft de uit Nijmegen afkomstige Heieen Plaatzer, in 2012 zesde vrouw in de marathon van Rotterdam, zich aangemeld. Ook de winnares van de Kustmarathon 2010, Ilonka van den Hengel, staat op de lijst. Ach ter de naam van Marlies Kort staat nog een vraagteken. ZUNDERT - De hockeyvrouwen van Hockey Shouwen Duiveland (HSD) zijn zondag tegen hun eer ste competitienederlaag aangelo pen. In Zundert verloren zij van een duidelijk versterkt Zundert 2 met 2-1. De ploegen waren aan elkaar ge waagd en het spel golfde snel op en neer. Na een aantal reddingen van keepster Babette Steenbergen móesten de Schouwse vrouwen in de twintigste minuut een te gentreffer incasseren: 1-0. In de tweede helft tikte Lizet Lam- merts na vijf minuten de gelijk maker binnen op aangeven van Frederique Roda. Hierna kreeg HSD een licht overwicht, maar kwam het niet tot scoren. Het wa ren de vrouwen uit Zundert die in de 62e minuut wel het doel wis ten te vinden en de 2-1-eindstand op het scorebord brachten. Middenvelder Bouwman doorliep vanaf 2001 de hele jeugdopleiding bij NAC en behoorde tot de gene ratie Nemanja Gudelj en Omer Bayram. Als technisch directeur zag Jeffrey van As hoe Bouwman in 2010 bij het eerste kwam. „Pim was met Neno en Ömer verreweg het grootste talent van zijn lich ting. Als tweedejaars A-junior is hij destijds toegevoegd aan de se lectie. Hij had toen alleen de pech dat Robbert Schilder zijn concur rent was." Daarop vertrok Bouwman in 2012 naar het FC Inter Uirku waarmee hij in zijn eerste jaar in de Europa League werd uitgeschakeld door FC Twente. Na twee jaar Finland zi>. de Zeeuw zonder contract en heeft hij v a zijn zaakwaarnemer aan NAC gevraagd om bij zijn oude club zijn conditie op peil te mogen houden. „Pim is twee jaar verder, heeft een bu.tenlands avontuur achter de rug en is een volwassen geworden", zegt Van As. Als de rechtspoot overtuigt, zal de Bredase clubleiding bekij ken of ze hem kunnen inlijven. Bouwman zelf hoopt komende winter, op het moment dat de transfermarkt opengaat, definitief een nieuwe club te vinden. „Ik wacht af wat er op mijn pad komt", zegt Bouwman. „Er zijn nu wel wat contacten, maar er is nog niks concreet. Ale opties zijn nog open." goals factor totaal 1 Christoph Praet Hulsterloo 5A zon 18 1 18 Elco Jansen Krabbendijke 3B zat 12 1,5 18 Robin van Dijke WHS 3B zat 12 1,5 18 Arjen de Koeijer Yerseke 3B zat 12 1,5 18 5 Sander van't Hof Smerdiek 4B zat 16 1 16 6 Dwight van Hulle IJzendijke 5A zon 15 1 15 Robin de Rijke Veere 3A zat 10 1,5 15 7 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 9 1,5 13,5 Maarten van Hecke Philippine 3A zon 9 1,5 13,5 9 MartijnBackx SKNWK 4A zat 13 1 13 Arjan Koopmans Rillandia 4B zat 13 1 13 11 Bastiaan Grootjans Arnemuiden 3A zat 8 1,5 12 Bart Chermin Walcheren 3A zat 8 1,5 12 Hoessein Bouzambou Vlissingen 1C zon 6 2 12 Sinan Coban Goes HA zon 6 2 12 MIDDELBURG - Elco Jansen heeft ge zelschap gekregen aan kop van het PZC-topscorersklassement. Niet van één aanvaller, maar van drie! De spits van Krabbendijke, die niet in actie kwam, moest werkeloos toezien hoe de concurrentie hem achterhaalde. UITSLAGEN BADMINTON Tweede klasse: Sjuttul 1-Smashing Maasdam 2 5 - 3. Derde klasse: Rillandia Smashers 2-Mara- thon 1 1-7, Astroïden 1-Zeeland 1 8-0 Vijfde klasse Rillandia 3- Astroïden 2 4-4 Dubbel A: Stenge 1 - Schepnet 2 5-1, Rillandia Smashers 5 - Stenge 1 3 - 3,Kats 1 - Zeeland 2 3-3. Dub bel: Sinar'75 2-Stenge 2 5-1, Astroïden 4-Kats 2 4-2. DUIVENSPORT Eindstanden Afdeling Zeeland seizoen 2013. Generaal hok kampioenschap: 1. L. Traas (Nieuwdorp), 2. D. de Voogd (Yerseke), 3. G. Baan (Middelburg), 4. H. Calon (Hoofdplaat), 5. Gebr. Scheele (Terneuzen), 6. H. Mookhoek en Zn (Breskens), 7. Gebr. van Beveren (Nieuw Na men), 8. C. Schroevers (Arnemuiden), 9. D. Noom Tholen), 10. C. Moeliker (Tholen). Gene raal Duif: 1,4. D. de Voogd (Yerseke), 2. Gebr. Scheele (Terneuzen), 3. L. Traas (Nieuwdorp), 5. Comb. Moes/van Alphen (Terneuzen). Generaal Samenspelen: Samenspel 1H. Calon. Samenspel 2: gebr. Scheele. Samenspel 3: gebr. Van Beve- Jong PSV-MW Maastricht 3-2. Stand aan kop: FC Dordrecht 16 11 2 3 35 Sparta 16 9 4 3 31 FC Eindhoven 16 9 3 4 30 Willem II 16 8 4 4 28 De Graafschap 16 8 4 4 28 Helmond Sport 16 7 4 5 25 Excelsior 16 6 6 4 24 FC Volendam 16 7 3 6 24 Fortuna Sittard 16 6 5 5 23 FC Emmen 16 6 5 5 23 WV-Venlo 16 6 5 5 23 Jong PSV 16 6 4 6 22 MW 16 6 3 7 21 Lau gooit zijn deuren open door Ad Pertijs ren. Samenspel 4: L. Traas. Samenspel 5: D. de Voogd. Samenspel 6: C. Moeliker. Samenspel 7: G. Baan. VOETBAL Jupiler League. )ong Ajax-De Graafschap 1-2, 39- 18 32- 15 33- 23 29- 16 30- 19 33- 31 26- 20 28- 29 22- 17 24- 22 RENESSE - Vijf weken nadat de in schrijving is opengegaan voor de Trail by the Sea, een zware trailrun van ruim 38 kilometer op de Kop van Schouwen, hebben al ruim vijf honderd lopers zich aangemeld. MIDDELBURG - Als het een beetje meezit, krijgt NAC een interessan te speler in de schoot geworpen. Vanaf morgen houdt Pim Bouw man uit Vlissingen zijn conditie op peil bij de Bredase club die hij in 2012 verliet voor een Fins avon tuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48