Gwen Nooteboom Zeeuws kampioen tappen SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Aecom Zierikzee naar ander adres Terneuzens raadslid wint 100.000 euro Verkiezing van familiebedrijf '13 wrak uit 0 komt nabij (6 Wedstrijd is serieus. Die is van waarde voor je vak, voor de bierbehandeling. Verkeersschool Mercedes-Benz Ondernemersplein terneuzen - Terneuzenaar Bram Stoffels heeft 100.000 euro gewon nen in de BankGiro Loterij. Stoffels werd onlangs door de cul tuurloterij naar een opnameloca tie in Gilze-Rijen gelokt. Daar werd hij verrast door een grote kluiswagen, waarin een ton zat. „Maar er gaat nog wel belas ting van af, hoor. Ik denk dat er ongeveer zeventigduizend euro overblijft", aldus de dolblije Stof fels. Het Terneuzense gemeente raadslid is niet van plan om heel gekke dingen te doen met het be drag. „In december ben ik vijftig jaar getrouwd. Met dit geld kun nen we een mooi feest geven." ZIERIKZEE - Aecom, leverancier van communicatie-apparatuur voor hulpdiensten en taxibedrij ven, is vanaf donderdag gevestigd aan de Industrieweg 38b, 4301 RS in Zierikzee. Het bedrijf met zes man personeel zat eerder aan de Deltastraat 14. Aecom verkoopt en onderhoudt porto- en mobilo foonmateriaal voor politie en brandweer (buiten de standaar duitrusting) en taxicentrales. VROUWENPOLDER - Defensie is gis teren begonnen met voorbereidin gen voor berging van een Duits oorlogswrak in het Veerse Meer. De operatie neemt naar verwach ting vijf weken in beslag, aldus projectcoördinator Gerius van Woudenberg van Rijkswaterstaat. Bij de Veerse Gatdam worden vijf pontons aan elkaar gehaakt en op gebouwd tót een klein werkei- land. Het platform wordt naar de plek voor Vrouwenpolder ge bracht, waar het tot mijnenlegger omgebouwde landingsvaartuig MFP 920 vijftien meter diep op z'n kop op de bodem ligt. Het wrak is bestemd voor het Bevrij dingsmuseum in Nieuwdorp. foto Lex de Meester scharendijke - „In onze zaak zijn we altijd bezig met bierbehande ling. Dat ik nu Zeeuws kampioen ben is natuurlijk helemaal leuk. We gaan er vanavond een biertje op drinken." Dat zegt Gwen Nooteboom, sa men met haar echtgenoot Mauri ce, eigenaar van Eterij Tapperij Sa- lud in Scharendijke. Nooteboom was drie jaar geleden ook Zeeuws kampioen. In de landelijke finale behaalde ze nog wat eerder de zes de plaats. Nummer twee, gisteren in het Scharendijkse grand-café Westen wind, werd barman Renny Min- naert van Jazz Eetcafé Desafinado in Middelburg. „In de finale moest ik aan tafel een speciaal bier inschenken. Daarbij vergat ik helaas het restje spoelwater uit het glas te gieten." Bij biertapwedstrijden gaat het niet alleen om de mooie schuim kraag van twee vingers dik. De deelnemers moeten een vast om schreven aantal handelingen ver richten. Dat begint met het droog maken van het dienblad en ein digt met het serveren van de gla zen met het brouwerijlogo naar voren. En daar hoort ook een vriendelijke glimlach bij. „Ik sport mijn hele leven al. Dit is ook sport," legt Renny Minnaert uit. „Tliurlijk, we drinken samen een biertje. Maar zo'n wedstrijd is wel serieus. Die is van waarde voor je vak, voor de bierbehande ling." Minnaert weet waarover hij praat. Hij werkt 43 jaar in de hore ca. Voor Tim Vleugel van café Na tionaal in Goes was het de eerste keer: „Eigenlijk alleen voor de ge zelligheid, maar het is ook een leu ke ervaring voor mij." Vleugel scoorde niet hoog. „Ik heb met het glas de tap aangeraakt en dat mag niet." Pat Brondgeest, exploitant van ca fé Surf Inn in Scharendijke was ook niet goed genoeg voor de fina- le. „Tja, ik had het glas iets te hoog vast en mijn eerste biertje zakte te snel in. Maar ik vind het leuk en het is goed dat de colle ga's zo met hun vak bezig zijn. En helemaal leuk natuurlijk dat het nu in Scharendijke is." Behalve Nooteboom en Minnaert mogen ook Alletta de Nooijer van Desafinado, René Verhoef van ca fé De Post in Goes en Elske de Vis ser van café De Oase in Domburg naar de regiofinale die op 28 no vember in Nijkerk wordt gehou den. De landelijke finale is in ja nuari tijdens de Horecavakbeurs in Amsterdam. Aan het Zeeuws kampioenschap deden 41 horeca- mensen mee. En tot genoegen van de organisatie zaten daar gis teren veel jongeren bij. zierikzee - Weekblad Wereldre gio, de Rabobank, Klaassen Nota rissen en DRV Accountants ma ken woensdag 20 november be kend welke onderneming zich Schouws Familiebedrijf van 2013 mag noemen. De verkiezing be gint om 19.30 uur in het gemeen tehuis. Prof. Robert Floren (Nijen- rode) houdt voorafgaand een le zing over familiebedrijven. MIDDELHARNIS - Het educatief pro gramma RoadSense van Merce des-Benz bezoekt deze week het voortgezet onderwijs op Goe- ree-Overflakkee. Het omvat een praktijkgedeelte (zelf in een auto rijden), het veilig heidslaboratorium en een debat. Vrijdag is er vanaf 10.30 uur een openbare les en de diploma-uitrei king bij het Rondeel aan de Dwarsweg 40 in Middelharnis. DINSDAG 12 NOVEMBER 2013 Pat Brondgeest, exploitant van café Surf Inn in Scharendijke, tapt een fluitje pils tijdens het Zeeuws kampioenschap biertappen dat gisteren werd gehou den in het Scharendijkse grand-café Westenwind. Brondgeest drong niet door tot de finale, foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland Renny Minnaert, Desafinado

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45