Vijfjaar voor poging tot Geen ijsbaan maar wel doodslag Middelburg wintercircus in Goes SCHOUWEN-DUIVELAND 21 'Tot nu toe kabbelt het project nog wat' 'Vegen stoepje buurvrouw is kleine moeite' Koersbaltoernooi in De Harmonie De ANBO, afdeling Zierik zee, houdt morgen haar jaar lijkse koersbaltoernooi. Er doen ook dit jaar zes teams aan mee. Het toernooi begint om 10.45 uur en eindigt om streeks 14.30 uur. Het wordt gehouden in gebouw De Harmonie aan de Kaersema- kerstraat 42 in Zierikzee. Lezing over verlies van kind Marinus van den Berg, pas tor, schrijver en dichter, geeft woensdag een lezing over rouw na het verlies van een kind. Hij doet dit op uit nodiging van Uitvaartverzor ging Schouwen-Duiveland in samenwerking met Zeeuws Verlies in Theater Fi- Zi (De Weverij) te Zierikzee Aanvang 19.30 uur. Ledenvergadering IJsvereniging De IJsvereniging in Nieuwer- kerk houdt komende don derdag de jaarlijkse leden vergadering. De bijeenkomst wordt ge houden in het clubgebouw, op het terrein van de ijsbaan aan het Kluunpad in Nieu- werkerk. De vergadering begint om 20.00 uur. Sinterklaas in Blikmuseum Het Blikmuseum in Renesse is op zondag 17 november extra geopend. In het mu seum is een tentoonstelling over Sinterklaas en de Kerst man. De extra openstelling is van 12.00 uur tot 17.00 uur. Het museum is ook op dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur en woensdag van 14.00 tot 17.00 uur open. Seniorenmiddag met Zeeuwse Sien In 't Kerkje van Ellesdiek is woensdag vanaf 14.30 uur een seniorenmiddag met Zeeuwse Sien en Jan Lauret. Sien brengt liedjes en anek dotes. Ook verhalenverteller Jan Lauret komt langs. De en tree bedraagt vijf euro. Reserveren: email: reserveer @ellesdiek.nl, of telefoon: 0113 - 612681. Lotgenotendag stomapatiënten De Nederlandse Stomavere niging afdeling Zeeland Brabant houdt vandaag een lotgenotenmiddag in het Palazzolihuis de Bevelanden aan de Troelstralaan 150 te Goes van 14.00 tot 15.30 uur. Patiënten kunnen elkaar met elkaar spreken en krij gen veel informatie over le ven met een stoma. De officier van justitie had eerder in deze rechts zaak acht jaar ge vangenisstraf geëist voor poging moord. Volgens de verdachte uit Middel burg. bemoeide zijn buurman zich overal tégenaan en dat irri teerde hem mateloos. Dat was vooral het geval wanneer zijn ex-relatie erbij werd betrokken, met wie hij weer op redelijk goe de voet zou leven. Op de bewuste dag - daarvoor hadden zich al enkele strubbelin gen voorgedaan tussen beide man nen - stond de buurman bij de in gang van de appartementen en de ze zou hem de doorgang hebben belet. De Middelburger pakte zijn mes en stak daarmee onverhoeds twee keer op de buurman in. Er kwam een einde aan de steekpartij door dat een andere buurman de Mid delburger van zijn slachtoffer trok. Di schaatsbaan was vorig jaar een succes. Iedereen kon er gratis te recht, mits er een donatie werd meegenomen voor de voedsel- bank. De tent deed tijdens de jaar wisseling dienst als onderkomen voor de oud- en nieuwparty. De Rabobank was hoofdsponsor van de schaatsbaan, de baan was een initiatief van het Goese bedrijf Hofman Productions. „Ik ben er niet echt mee bezig geweest", zegt Eelco Hofman. „Het is organi satorisch best een karwei, daar naast moet het wel een beetje uniek blijven. Ik sluit niet uit dat ik het volgend jaar weer doe, of misschien kom ik met een heel ander concept." Bij de Zeelandhallen is ook dit jaar een kerstcircus. Vorig jaar leidde dat tot wrevel bij het kerst circus in Vlissingen, dat niet was gediend van concurrentie. Omdat de belangstelling in Goes wat te genviel, was het lang onzeker of er weer een kerstcircus zou zijn. Lenny Goutier: „Afgelopen zomer hoorde ik voor het eerst over Tijdpunten. Ik heb er toen een aantal van de organisa tie gekregen om ze verder in om loop te brengen. De verlichting in mijn berging was al dertien jaar stuk, die is afgelopen zomer einde lijk gemaakt. Dat heeft mijn buur man Joop gedaan, in ruil voor Tijdpunten. Mary en ik zetten ons, net als veel anderen, graag in voor onze wijk. De sociale gedach te achter tijdpunten past daar bij." Mary Kleppe: „Ik ben benieuwd of het Tijdpun tenproject gaat werken. Tot nu toe kabbelt het een beetje voort, en is het niet erg bekend. Je kunt je Tijdpunten nu nog bijna ner gens laten verzilveren. Er is wel een begin, maar nog geen eindstation. De organisatie moet ondernemers zien te active ren, daarmee valt of staat het pro ject." Ayse Aliskan: „Samen met een groepje, bewo ners uit mijn wijk, Poortambacht, had ik langer het idee om aan dacht te besteden aan vrijwilli gerswerk. Het stoepje van je oude buurvrouw vegen is immers een kleine moeite. Toen werd ik door een kennis ge wezen op Tijdpunten. Dat project sluit precies aan op die gedachte. Van de Stichting Made in Zeeland ontving ik een aantal biljetten om deze in omloop te brengen. Ik werk aan een buurtkrant - Poortaal - en in ruil voor Tijdpun ten heb ik kinderen uit groep 8 in terviews laten afnemen met buurtbewoners. Die interviews komen in de krant. Vervolgens wil ik diezelfde kinde ren vragen of ze de krant, als hij af is, willen rondbrengen in de buurt. Ook hier kunnen ze Tijdpunten mee verdienen." DINSDAG 12 NOVEMBER 2013 ZIERIKZEE ZIERIKZEE NIEUWERKERK RENESSE ELLEWOUTSDIJK GOES MIDDELBURG - De 54-jarige Middel burger die op 12 januari zijn 70-jari- ge ex-buurman voor de deur van het appartementencomplex aan de Blauwe Dijk in Middelburg neer stak is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor poging doodslag. GOES - De Goese binnenstad staat vanaf 23 november tot en met 5 ja nuari voor de tweede keer in het teken van Goes Winterstad. Het kerstcircus bij de Zeelandhallen keert terug, maar een kunststof schaatsbaan op de Grote Markt is er dit jaar niet. Ayse Aliskan uit Poortambacht foto Dirk-Jan Gjeltema Lenny Goutier (r) en Mary Kleppe uit Zierikzee foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43