Vijfjaar voor poging tot Sandee Groep betrekt kantoor doodslag op Blauwe Dijk van Rabobank in Kamperland Gwen Nooteboom Zeeuws kampioen tappen -W/I WALCHEREN 23 Lezing over nieuwe therapie huidverjonging ii Wedstrijd is serieus. Die is van waarde voor je vak, voor de bierbehandeling. Presentatie van colourprints en lichtsystemen Walcheren Ondernemersplein De officier van justitie had eerder in deze rechts zaak acht jaar ge vangenisstraf geëist voor poging moord. Volgens de verdachte uit Middel burg bemoeide zijn buurman zich overal tegenaan en dat irri teerde hem mateloos. Dat was vooral het geval wanneer 2ijn ex-relatie erbij werd betrokken, met wie hij weer op redelijk goe de voet zou leven. Op de bewuste dag - daarvoor hadden zich al enkele strubbelin gen voorgedaan tussen beide man nen - stond de buurman bij de in gang van de appartementen en de ze zou hem de doorgang hebben belet. De Middelburger pakte zijn mes en stak daarmee onverhoeds twee keer op de buurman in. Er kwam een einde aan de steekpartij door dat een andere buurman de Mid delburger van zijn slachtoffer trok. „Ik heb een bod uitgebracht en dat is geaccepteerd", vertelt hij. Waarschijnlijk kan hij het ge bouw na de zomer in gebruik ne men. De huidige kantoorruimte in de gebouwen van het tuincen trum aan de Nieuweweg wordt te krap voor de twaalf werknemers die er werken. „Het is niet meer representatief, nu we landelijk werken en willen groeien." Tot de Sandee Groep behoren Sandee Ontwerp, tuin- en landschapsin richting, Hoveniers, Groenonder houd en Projectinrichting. Bij de groep zijn circa 100 mensen werk zaam. Het bedrijf verzorgt vakan tieparken en particuliere tuinen. Recent deed de onderneming de aanleg en inrichting van de gron den van Noordzee Residence Cad- zand-Bad, inclusief tuinaanleg en stoffering van de huizen. Sandee wil de vrije grond rond om het gebouw op het ruime per ceel inrichten als visitekaartje. Het kantoor wil hij inrichten naar nieuw inzichten over werken: „Mensen moeten meer bewegen, hoor je veel. Ik wil eens zien wat er kan met bijvoorbeeld fietsen aan het bureau." Ook denkt hij na over expositiemogelijkheden. Fy- sio De Bevelanden blijft voorals nog ook in het gebouw. „Mensen moeten meer be wegen, hoor je veel. Ik kijk wat bijvoorbeeld kan met fietsen aan het bureau." SCHARENDIJKE - „In onze zaak zijn we altijd bezig met bierbehande ling. Dat ik nu Zeeuws kampioen ben is natuurlijk helemaal leuk. We gaan er vanavond een biertje op drinken." Dat zegt Gwen Nooteboom, sa men met haar echtgenoot Mauri ce, eigenaar van Eterij Tapperij Sa- lud in Scharendijke. Nooteboom was drie jaar geleden ook Zeeuws kampioen. In de landelijke finale behaalde ze nog wat eerder de zes de plaats. Nummer twee, gisteren in het Scharendijkse grand-café Westen wind, werd barman Renny Min- naert van Jazz Eetcafé Desafinado in Middelburg. „In de finale moest ik aan tafel een speciaal bier inschenken. Daarbij vergat ik helaas het restje spoelwater uit het glas te gieten." Bij biertapwedstrijden gaat het niet alleen om de mooie schuim kraag van twee vingers dik. De deelnemers moeten een vast om schreven aantal handelingen ver richten. Dat begint met het droog maken van het dienblad en ein digt met het serveren van de gla zen met het brouwerijlogo naar voren. En daar hoort ook een vriendelijke glimlach bij. „Ik sport mijn hele leven al. Dit is ook sport," legt Renny Minnaert uit. „Tuurlijk, we drinken samen een biertje. Maar zo'n wedstrijd is wel serieus. Die is van waarde voor je vak, voor de bierbehande ling." Minnaert weet waarover hij praat. Hij werkt 43 jaar in de hore ca. Voor Tim Vleugel van café Na tionaal in Goes was het de eerste keer: „Eigenlijk alleen voor de ge zelligheid, maar het is ook een leu ke ervaring voor mij." Vleugel scoorde niet hoog. „Ik heb met het glas de tap aangeraakt en dat mag niet." Pat Brondgeest, exploitant van ca fé Surf Inn in Scharendijke was ook niet goed genoeg voor de fina- le. „Tja, ik had het glas iets te hoog vast en mijn eerste biertje zakte te snel in. Maar ik vind het leuk en het is goed dat de colle ga's zo met hun vak bezig zijn. En helemaal leuk natuurlijk dat het nu in Scharendijke is." Behalve Nooteboom en Minnaert mogen ook Alletta de Nooijer van Desafinado, René Verhoef van ca fé De Póst in Goes en Elske de Vis ser van café De Oase in Domburg naar de regiofinale die op 28 no vember in Nijkerk wordt gehou den. De landelijke finale is in ja nuari tijdens de Horecavakbeurs in Amsterdam. Aan het Zeeuws kampioenschap deden 41 horeca- mensen mee. En tot genoegen van de organisatie zaten daar gis teren veel jongeren bij. MIDDELBURG - Het Souburgse be drijf Casanthé houdt op vrijdag 15 november voor ondernemers een presentatie van diverse gepersona- liseerde XXL full colourprints, tex tiel span- en led-lichtsystemen, lampenkappen, tapijt en ander printwerk voor het interieur van bedrijven, kantoren en winkels. De presentatie van Casanthé wordt gehouden bij restaurant De Gespleten Arent aan de Vlas- markt in Middelburg en begint om 17.15 uur. MIDDELBURG - Huidspecialiste Mili- ca Lazarova uit Middelburg geeft op woensdag 20 november een le zing over huidverjonging. Zij ver telt dan in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg over een nieuwe lichttherapie. Ook wor den demonstraties van deze thera pie gegeven. Lazarova heeft aan de Grote Stern straat in Middelburg een praktijk voor huidverbetering. Vooral het verouderen van de huid is vol gens haar beter te behandelen met een nieuwe collageen lichtbe handeling. Die leidt tot een ver hoogde productie van collageen, elastine en hyalonzuur. Dat alles zorgt voor voor een stevigere, elas tischere en minder droge huid. Vooral gezicht, hals, decolleté en handen kunnen er mee behan deld worden. Dj «k.\ \j\ \Uk>-Ytt tips: walcheren@pzc.nl DINSDAG 12 NOVEMBER 2013 MIDDELBURG - De 54-jarige Middel burger die op 12 januari zijn 70-jari- ge ex-buurman voor de deur van het appartementencomplex aan de Blauwe Dijk in Middelburg neer stak is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor poging doodslag. door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Sandee Groep be trekt het Rabobank kantoor aan de Noordstraat in Kamperland. Direc teur Jan Sandee wil er de kantoren onderbrengen van de diverse on dernemingen van de groep. Het voorlopig koopcontract wordt deze week getekend. door Ton van den NoQweland Renny Minnaert, Desafinado Voor informatie zie de website: www.casanthe.com. Pat Brondgeest, exploitant van café Surf Inn in Scharendijke, tapt een fluitje pils tijdens het Zeeuws kampioenschap biertappen dat gisteren werd gehou- De lezing begint om 19.00 uur. den in het Scharendijkse grand-café Westenwind. Brondgeest drong niet door tot de finale, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23