CDA en PvdA Middelburg botsen over zwaksten WALCHEREN 21 Sportvissers eerste op NK hengelen HSV Westkapelle is in Den Helder Nederlands kam pioen geworden. Erick Brou wer, Eddy Elzinga, Jan Min- derhoud, Jarno Minderhoud en Peter Slabber hadden 31 keer beet. Vlissingen werd derde. Westkappele mag nu naar het WK 2014 in Spanje. Arjan van de Zande (Vlissin gen) won individueel brons. Tekort aan trainers dans Hygiëa Hygiëa Westkapelle zoekt trainers voor twee dansgroe pen: junioren en dames. Het lukte voor het eerst niet om hen te recruteren uit de ran gen van de eigen docenten. Voor recreatieve dansclubs is het in Zeeland lastig ge worden trainers te vinden. Tips naar: info@gymnastiek- vereniginghygiea.nl Twee aanhoudingen in Bossenburgh De politie heeft gisteravond in Bossenburgh in Vlissin gen twee mannen aangehou den omdat ze in bezit waren van een stroomstootwapen. Het wapen is door de brand weer uit een sloot gevist. Een politiewoordvoerder kon gisteravond niet vertel len of het wapen ook ge bruikt is. Speelgoed - en kinderboekenbeurs - In jeugdgebouw Hofplein aan de Stoppelaerstuin in Middelburg is vandaag (19.00- 21.30 uur) en morgen (9.00-11.00 uur) een verkoop van tweedehands speelgoed en kinderboeken. Mail naar kledingbeurshofplein@hot mail.nl voor meer informa tie en de deelnemersvoor- waarden. Avondje zwieren in de Ijsfabriek In de Ijsfabriek in de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen is vandaag een schaatsavond voor kunstrijders. Het evene ment is georganiseerd in sa menwerking met de IJsclub Wissenkerke. Liefhebbers van schaatsen op kunstschaatsen zijn wel kom. Toegang voor niet- le den van de ijsclub is 5 euro. Bijeenkomst Aglow in De Ark De interkerkelijke organisa tie Aglow houdt vandaag een bijeenkomst in De Ark aan het Oranjeplein 2 in Oost-Souburg. Ontvangst om 19.30 uur met koffie en thee. Spreekster is Foekje van Westerop. Voor nadere informatie: C. van Tulden, tel. 0118-774265, of www.aglow.nl TIEN JAAR BOUWPUT THEATER MIDDELBURG Hoe dan ook moeten de schulden omlaag. „We staan daarmee in de top tien van Nederland. Er is dus een plan voor de lange termijn no dig", stelde CDA-fractievoorzitter Jan Zwemer. Zijn SGP-collega Chris Dekker vroeg zich zelfs af of het college van B en W de reali teit wel 'goed en voldoende onder ogen ziet'. Hij miste namelijk een 'krachtig signaal dat er iets moet gebeuren'. D66 pleitte als één van de reme dies voor meer samenwerking en zelfs fusie met Veere en Vlissin gen. „De drie begrotingen afzon derlijk zijn echt een ramp, dus in het belang van onze burgers moe ten we opschalen",zei Rob van Eij- kelenburg. Ook VVD en Christenunie ver wachten meer heil van verder gaande samenwerking. „We moe ten over onze eigen schaduw heen springen en niet blijven stre ven naar ons eigen theatertje, ons eigen ziekenhuisje", waarschuw de CU'er Krijn Hamelink. Een probleem is echter dat Mid delburg - net als alle andere ge meenten - er de komende jaren een aantal taken bij krijgt die het Rijk afstoot. Dan gaat het bijvoor beeld om huishoudelijke zorg en jeugdzorg. Zeker is dat de gemeen te daar minder geld voor krijgt dan het Rijk er nu zelf aan uit geeft, maar hoe groot het effect werkelijk zal zijn, is onduidelijk. „De gevolgen zijn gehuld in dich te mist", constateerde CDA'er Zwemer. Om die reden wil zijn partij nu nog geen 'appeltjes voor de dorst' uitdelen aan mensen die het moeilijk hebben. Volgens Zwemer moeten eerst de Middelburg heeft twee kop zorgen: de eigen financiën en de positie van kwetsbare mensen in de samenleving. financiën van de gemeente op or de worden gebracht; pas later kun nen maatregelen worden bedacht om kwetsbare groepen te steu nen. Dat standpunt leidde tot een fron tale botsing met coalitiegenoot PvdA, die juist nadrukkelijk aan dacht vroeg voor bescherming van kwetsbare groepen. Ook veel andere fracties kwamen op voor deze mensen. „We moeten achter ze staan, de gemeente is hun vangnet", stelde Jeanette de Vis van Duurzaam Rood. De gemeenteraad besloot om de decentralisatie van rijkstaken te bestempelen tot een 'strategisch project'. Daardoor krijgen onder meer jeugdzorg en huishoudelij ke zorg extra aandacht. WESTKAPELLE WESTKAPELLE VLISSINGEN MIDDELBURG VLISSINGEN OOST-SOUBURG DINSDAG 12 NOVEMBER 2013 niet langs die put Tien jaar geleden werd begonnen met de aanleg van de bouwput in Middelburg, foto Lex de Meester De geschiedenis van de bouwput voor het nieuwe theater dat in Middelburg moest verrijzen, gaat terug tot het najaar van 2003. In oktober van dat jaar worden de bouwkranen in elkaar gezet. Daar na begint het uitgraven van de put op de plek waar kort daarvoor de Generaal Berghuijskazerne stond. In 2004 wordt de bouwput be wust volgezet met water. Het be ton voor de bodem zou onder wa ter worden gestort. Daarna kon het water eruit. In maart 2005 blijkt een wand van de bouwput niet stabiel genoeg. De put dreigt in te storten en om wonenden worden geëvacueerd omdat het niet veilig is dat zij in hun huizen blijven wonen. De put wordt met spoed opnieuw vol wa ter gepompt. In september 2005 krijgt de affai re ook politieke gevolgen. Verant woordelijk wethouder Adrie van 't Westeinde van GroenLinks treedt af. Zijn partij wil niet verder in de coalitie door botsingen met de PvdA. In 2008 wordt er een dikke laag beton in de put gestort Die hande ling betekent tegelijkertijd het de finitieve einde van de plannen om een theater te bouwen op die plek op de hoek van de Zuidsingel/Korte Noordstraat/ Ko ningsstraat In juli 2013 bereiken bouwbedrijf Heijmans en de gemeente Middel burg overeenstemming over het volstorten van de put met zand en het opknappen van de omgeving. Dat moet binnen vijf maanden ge beuren. door Maurits Sep MIDDELBURG - Met forse nieuwe be zuinigingen in het vooruitzicht heeft de gemeenteraad van Middel burg twee kopzorgen: de eigen fi nanciën en de positie van kwetsba re mensen in de samenleving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21