a I I I F Mijn nachtkastje is nu medicijnkast School mbo Scalda Welkom Bureau Jeugdzorg Zeeland EMANCIPATIEPRIJS 18 ZEELAND Lezing Theosofisch Genootschap Het Theosofisch Genootschap houdt zaterdag een lezing met als titel 'Naar het hart van com municatie'. Mevrouw M. Zorge uit Middelburg houdt een inlei ding over dit onderwerp. De le zing begint om 10.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. Deze lezing is vrij toegankelijk én gratis. Bijeenkomst voor ex-Thermphossers FNV Bondgenoten houdt dins dag 19 november een bijeen komst voor ex-medewerkers van Thermphos. Het doel is om terug te kijken en vooruit te blikken. Aanwezig zijn Ben de Reu, gedeputeerde, en Joost Kwakkelbos, van het Mobili teitscentrum. De bijeenkomst is in de filmzaal van het Abdij complex, vanaf 19.30 uur. Zeeuws Verlies begint Facebookpagina De vrijwilligersorganisatie Zeeuws Verlies zit nu ook op Facebook. Zeeuws Verlies helpt bij het verwerken van een plotseling overlijden, maar ook bij rou wen om ander verlies: denk aan een baan, echtscheiding, handicap of ziekte. Zie ook: www.zeeuwsverlies.nl Jongeren debatteren met de Staten Vandaag zetten Zeeuwse jonge ren 'hun' politici weer op scherp tijdens het Provinciaal Jeugddebat. In het provincie huis in Middelburg gaan de jon geren van 13.30 tot 16.00 uur, in debat met verschillende Staten leden. Commissaris van de koning Han Polman, opent het debat. Het vervolg is het Natio naal Jeugddebat. Jeugdbrandweer Zeeland in actie Zaterdag 16 november worden in Terneuzen de onderlinge vaardigheidstoetsen voor de Zeeuwse jeugdbrandweerkorp- sen gehouden. Het gaat om praktijk, theorie en behendig heid. Om 08.00 uur verzame len de eerste deelnemende ploegen zich rond de brand weerkazerne Terneuzen' in Terneuzen. Kinderdiabetes en mantelzorg in ADRZ In ziekenhuis ADRZ in Goes staat deze week elke dag een informatiestand over mantel zorg. Op Werelddiabetesdag, 14 november, is 's midddags ook Kinderdiabetes Zeeland aanwe zig. Zie voor het hele program ma in de week van de chro nisch zieken (11 tot en met 15 november) www.adrz.nl MIDDELBURG - Een jonge vrouw uit het Land van Hulst is al jaren bang voor haar buurman (54) om dat hij vele jaren geleden aan haar zat toen ze nog een meisje was. Een andere jonge vrouw, ook uit die regio, overkwam hetzelfde en is nu een deel van haar familie kwijt omdat een aantal haar kwa lijk neemt dat zij aangifte tegen haar dorpsgenoot heeft gedaan. De verdachte gaf gisteren tegen over de Middelburgse rechtbank toe dat hij wel wat te ver was ge gaan. Maar de slachtoffers, zo bleek, vinden dat hij veel en veel te ver is gegaan. Hun leven heeft hij verwoest. Een van hen hield hem voor dat haar nachtkastje nu een medicijnkast is en dat ze zon der medicamenten niet meer kan slapen. Het ergste vindt ze nog dat hij nooit zijn excuses heeft aangeboden. Het misbruik gebeurde bij de man thuis en tijdens vakanties toen een van de twee samen met de verdachte op dezelfde camping verbleef. Officier van justitie W. Suijkerbuijk stelde dat de man niet alleen die twee heeft mis bruikt maar ook zijn eigen doch ter. Hij eiste een werkstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van vier maanden. Ook moet de man behandeld worden, aldus de officier. Raadsman B. Vader vroeg vrij spraak voor het misbruik van de dochter. Volgens hem is daar geen overtuigend bewijs voor ge leverd. dinsdag Aantal werknemers: 910 Vrouw/Man: 457/453 „Vorig jaar zijn wij ook al ge vraagd om ons kandidaat te stel len. We dachten dat het wel goed zat, maar we wonnen toen niet", vertelt Gertjan van der Brugge, lid van het college van bestuur van Scalda. Hoopvol: „En dit jaar zijn we weer genomineerd." Men sen kunnen zelf hun rooster wen sen aangeven of flexibel werken. Waarbij Van der Brugge wel ver wacht dat dit zo gebeurt, dat men sen zonder kinderen niet lijden onder collega's mét kroost. „Wij vinden wel dat onze werknemers een bepaalde mate van professio naliteit moeten hebben." Zelf denkt Van der Brugge dat Scalda een goede kanshebber is. „Scalda heeft ongeveer 50 procent vrouwelijke werknemers." Bij Scalda zijn er in totaal 49 lei dinggevende functies. Zestien vrouwen vervullen zo'n leidingge vende functie. Onder hen is Hen- nie van Meerkerk, de voorzitter van het college van bestuur van de school. Je weet dat je écht oud wordt als je broer opa wordt. Nu kan ik zonder de waarheid geweld aan te. doen ter verdediging aanvoeren dat hij een stuk ouder is dan ik. Maar zoals mijn puberdochter in diezelf de waarheidsdrang opmerkte: „Mam jij had ook allang oma kunnen zijn." Dochters en moeders, een bij zonder verhaal. Je huid moet dik zijn als moeder want dochters strooien graag en met regelmaat pijnlijke waar heden rond. Maar Linda, mijn mooie nicht werd zondag ge zegend met zoons. Julian Ka- rel en Lucas Matthieu: een tweeling. De foto's die dank zij allerlei digitale verbanden al snel volgden lieten twee prachtige baby's zien die se reen lagen te slapen, kwets baar, zonder enig weten, ont roerend. Ik graaf in de geschiedenis van mijn grootvader. Hij wordt met hun geboorte beto vergrootvader. Ik sta bij het graf van mijn ouders. Zij zijn de overgrootouders van deze tweeling maar ook de ouders van een andere tweeling, mijn broers. Ik loop langs het graf van mijn andere broer, de helft van een tweeling. De tijd en de verbanden nemen nu opeens grote stappen. De pasgeborenen weven alles langzaam samen. Het weer op hun geboortedag was dat van uitersten. Ontzag wekkende luchten met wol ken zoals schilders ze sinds eeuwen proberen vast te leg gen. Wolken tonen zich in het weidse landschap hier in al hun oerschoonheid. Woest wervelend verzamelen ze zich, storten hun regen en ha gel uit over het land en zijn bewoners. Om daarna open te splijten en de zon in ongeken de felheid toe te laten. Een dag van uitersten zoals ook het leven van de tweeling zal zijn. Ik wens hen een leven als hun geboortedag toe, met weidse vergezichten en duize lingwekkende adembenemen de schoonheid en hoop dat als de hagel en de slagregens vallen, ze een plek zullen heb ben waar ze veilig kunnen schuilen. Welkom mooie we zens. Aantal werknemers: 169 Vrouw/Man: 140/29 „Het belangrijkste is dat onze werknemers een goede balans vinden tussen wat de cliënt nodig heeft en het eigen privéleven", zegt Gerda van de Beek van Bu reau Jeugdzorg Zeeland. „Als fulltime medewerkers graag een parttime functie willen heb ben, dan kan dat. Andersom is het wel wat lastiger", vertelt Van de Beek. „Dat hangt af van de formatie ruimte. Wij moeten ook bezuini gen en snijden." Het Bureau Jeugdzorg Zeeland werkt volgens de CAO Jeugdzorg waarin onder meer staat dat een deel van het ouderschapsverlof wordt betaald. Ook maakt het niet uit of een functie door een vrouw of man ingevuld wordt, er wordt 'per functie betaald'. Met een management dat bestaat uit vijf vrouwen en vier mannen, gaat het Bureau Jeugdzorg Zee land mee in de trend om meer vrouwen een leidinggevende functie te geven. MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG TERNEUZEN GOES Marleen Blommaert Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Gertjan van der Brugge foto Scalda Gerda van de Beek foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 18