Mm V i ZEELAND Krentenbol Aan slot van stakingsdag van advocaten wordt een verdachte berecht die nu al geen geld heeft voor een raadsman. Twee man gered op Oosterschelde almanak Extreem-rechtse groeperingen teisteren Duits voetbal Stichting Hoofdzaak helpt kinderen met een gezichtsafwijking trolefunctie van de advocatuur uitgeschakeld. Dan heeft de poli tie vrij spel want op het Open baar Ministerie wordt ook dusda nig veel bezuinigd dat officieren van justitie nauwelijks nog tijd hebben om goed toezicht te hou den op onderzoeken." De Middelburgse rechtbank houdt zoveel mogelijk rekening met de actie van de raadsleden. Al leen die zaken gaan door die geen uitstel kunnen hebben. De politie rechter houdt een zestal zaken aan. Bij de Meervoudige Kamer gaat het merendeel gewoon door. Raadsman Bart Vader staakt even min. Hij staat zijn cliënt bij de ver dacht wordt van misbruik van en kele jonge meisjes. „Mijn cliënt wil van deze zaak af en heeft geen belang bij uitstel." Raadsman Rinus Wouters heeft geen strafzaken, wel een zaak bij de familierechter. Om die reden is hij ook te vinden in de recht bank. Desgevraagd zegt hij dat hij tegen staken is. „Iedereen moet in leveren." Tijdens de laatste zitting van de meervoudige strafkamer ver schijnt een Terneuzenaar (56) voor de rechtbank, verdacht van incest met zijn minderjarige doch ter. De man wordt niet bijgestaan door een raadsman. Niet omdat zijn advocaat staakt. „Maar omdat ik mij nu al geen raadsman kan veroorloven." Strafrechtadvocaten protesteren maandag met een staking tegen die bezuinigingsplannen. Maar die staking is lang niet algemeen. De raadsman begint zijn pleidooi met de opmerking dat hij de hele dag staakt maar die actie even on derbreekt omdat uitstel van de strafzaak niet in het belang is van zijn cliënt. Hij wordt namelijk on terecht verdacht van brandstich ting in Breskens, aldus de raads man. „En hij zit al ruim honderd dagen in voorarrest. Als ik uitstel vraag zit hij nog maanden vast." De rechtbankvoorzitter vindt het goed dat Dunsbergen aan het be gin van zijn pleidooi uitleg geeft over de actie. Na afloop bena drukt Dunsbergen dat hij de actie niet voert voor zijn eigen porte monnee. „Maar omdat het enorm belangrijk is dat mensen met een kleiner inkomen ook goede rechts hulp krijgen." Staatssecretaris Fred Teeven wil 85 miljoen euro bezuinigen op de vergoeding voor de rechtsbij stand. Zijn plannen leiden er ook toe dat verdachten straks, in de eerste twee weken van hun voor arrest, geen hulp meer zullen krij gen van een raadsman. Dunsber- MIDDELBURG - Het is maar de vraag of een inwoner (53) van Sluis volgend jaar nog een advo caat heeft om hem bij te staan, zegt maandag raadsman Mark Dunsbergen tegen de Middelburg se rechters. „Als de plannen van het kabinet voor de bezuinigin gen op de rechtsbijstand door gaan, dan niet." gen: „De eerste twee weken van eert onderzoek zijn de belangrijk ste. Dan moet je er als advocaat bovenop zitten. Door de plannen van Teeven wordt straks de con- d NEELTJE JANS - Redders van KNRM-station Neeltje lans heb ben gistermiddag twee mensen met onderkoelingsverschijnselen uit de Oosterschelde gevist. Het gaat om een vader uit Oost-Sou burg en een zoon uit Zwijn- drecht. Zij raakten - beiden droe gen een zwemvest - in de proble men toen het visbootje waarmee zij het water op waren gegaan en waarmee zij voor anker lagen, op eens zonk. De KNRM voer rond half vier uit en trof ten westen van Colijnsplaat de zoon nog aan in het water. De vader was al uit het water gehaald door de beman ning van een visboot in de buurt. Beide mannen vertoonden onder koelingsverschijnselen, maar wa ren wel aanspreekbaar. De opstap pers van de KNRM hebben zich over het tweetal ontfermd en ze verpakt in speciale dekens. Executieverkoop Be\astingdienst Alles was tot in de puntjes voorbe reid voor de ziekenhuisbevalling: een koffertje met een pon en baby kleertjes, een stapeltje papieren en een zak gesmeerde krentenbollen voor de aanstaande paps, die met een honger krijgt als het spannend wordt. De weeën begonnen en niet zo'n beetje ook. De auto werd voorgere den, de spullen en de kraamvrouw gingen erin en de zak met krenten bollen werd uit de ijskast gegrist. „Het stinkt hier", riep de kraam vrouw tussen de weeën door in het ziekenhuis. „Gebeurt wel vaker", sus te de verpleegkundige. Maar hele maal waar was dat niet. Aan de ver warming hing al een paar uur een zak met tartaartjes. A3. SPORT ZEELAND Straks heeft politie vrij spel' DINSDAG 12 november 2013 p^r1 Advocaten protesteren in Amsterdam tegen de bezuinigingsplannen van staatssecretaris van Veiligheid en Justitie, Fred Teeven. foto Koen van Weel/ANP door Emile Calon Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Zie tevens www.domeinenrz.nl Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17