KRAS.NL Vijf finalisten innovatieprijs Zeeland Vlissingen ECONOMIE 11 Minister Kamp houdt rekening met economische omstandigheden, maar houdt energiebedrijf aan afspraken. waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Q Kerst in Hannover Q Kerst in het Thüringerwald Q Kerst in Praag omgeving y Kerst aan de Bodensee Q Kerst in Karinthië Kerst in Madrid Toledo Q Kerst in Wenen Q Feestdagen in verrassend Italië Q Noord-Italiaanse meren Venetië DEN HAAG - Energiebedrijf Delta krijgt extra tijd om te investeren in duurzame energie omdat het bedrijf'niet in makkelijke omstan digheden verkeert'. Dat zei minister Henk Kamp (Eco nomische Zaken) maandagavond in de Tweede Kamer. In de over eenkomst om de kerncentrale Borssele tot 2034 open te houden, is afgesproken dat Delta en Essent samen 250 miljoen euro stoppen in duurzame projecten (200 aan investeringen en 50 miljoen in een fonds). Delta en Essent moe ten nog 73 miljoen investeren in projecten. In het convenant staat dat dat in principe voor 2014 moet zijn gedaan. PvdA-Kamerlid Jan Vos vroeg maandag waarom de bedrijven niet aan hun ver plichtingen hebben voldaan. Hij dreigde met een motie om dat als nog af te dwingen. Kamp zei dat 'goed naar de situatie in Zeeland gekeken moet worden'. Hij ver wees naar de faillissementen van Zalco en Thermphos en stelde dat 'ook Delta het heel erg moeilijk heeft'. „Ook zijn het niet de ge makkelijkste afspraken." Daarom geeft hij Delta en Essent vijf jaar extra tijd. De minister houdt de bedrijven wel aan de afspraken. Volgens Kamp 'behoort de kern centrale Borssele, zowel qua ont werp als bedrijfsvoering, overtui gend tot de groep van 25 procent veiligste watergekoelde en water- gemodereerde reactoren in de Eu ropese Unie, de Verenigde Staten en Canada'. Onlangs stelde Laka dat de centrale niet tot de veilig ste behoort. De prijs van Syntens Innovatie centrum en de provincie gaat naar een genomineerd bedrijf dat een succesvol nieuw product of toepassing heeft ontwikkeld. On der de vijf genomineerden bevin den zich twee eerdere prijswin naars. Colsen sleepte de Emergo in 2005 binnen. Seafarm deed dat in 2009. Colsen is opnieuw een kanshebber met de Bidox, een mi lieuvriendelijke installatie om on der meer biogas te ontzwavelen. Holland Water Goes Africa dingt mee met de FloFlo, een goedkope boortoren om waterputten in ont wikkelingslanden te slaan. Het gaat om een charitatief product. KG Fruit uit Kapelle ontwikkelde de kiwibes, die nu verkrijgbaar is in Zeeuwse supermarkten. Het be drijft teelt niet aleen de kiwibes, maar verwerkt, verpakt en ver markt die ook. Seafarm strijdt an dermaal mee met een milieu vriendelijke methode voor het op vissen van mesheften. Ook heeft Seafarm aan boord van de viskot- ter een geautomatiseerd verwer kingssysteem voor mesheften. Al- les is door Zeeuwse bedrijven ont wikkeld en gemaakt. Het Terneu- zense bedrijf wQare heeft een ser vice- en onderhoudsconcept be dacht voor technische installaties van ziekenhuizen. Het gaat erom elektra, gas, warmte en water on onderbroken te leveren. Gedepu teerde Ben de Reu (economie) reikt de Emergo 12 december uit op de HZ University of Applied Sciences in Vlissingen. De jury be staat uit gedeputeerde De Reu, on dernemer Scarlett Kwekkeboom, oud-ondernemer Karlie van de Vijver, oud-ondernemer Koos Scherphuis, directeur Rob van Renterghem van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Neder land, lector duurzaam bouwen en wonen Wim Brouwer aan de HZ, directeur Monique Schoonen van Omroep Zeeland en Jan Henk Ver burg, innovatiemanager bij Syn tens Innovatiecentrum. Q Kerst hoogtepunten van Berlijn y Franse en Italiaanse Bloemenrivièra y Feestdagen in Duitsland www.kras.nl/12550 DINSDAG 12 NOVEMBER 2013 de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding vervoer per luxe Comfort Class bus! volledig verzorgd op reis: vrijwel altijd inclusief ontbijt, diner, feestelijke extra's en excursies gegarandeerde opstapplaatsen in uw regio! voordelig overnachten voorafgaand aan uw reis Vertrek: 23/12 - o.b.v. ontbijt en diner Verblijf in 4-sterren hotel, inclusief vele feestelijke extra's. Zie www.kras.nl/12302 Vertrek: 23/12 - o.b.v. ontbijt en diner Verblijf in populair hotel in Jena en bezoek o.a. Weimar en Erfurt. Zie www.kras.nl/12337 Vertrek: 23/12 - o.b.v. ontbijt en diner Sprookjesachtig Praag én Melnik. Verblijf in een 4-sterren hotel. Zie www.kras.nl/12304 Vertrek: 23/12 - o.b.v. ontbijt en diner Op ontdekking in Duitsland, Zwitserland én Oostenrijk. Zie www.kras.nl/12303 Vertrek: 21/12 - o.b.v. ontbijt en diner Vier kerst in het sprookjesachtige landschap van Karinthië. Zie www.kras.nl/12289 Vertrek: 23/12 - o.b.v. ontbijt en diner Onder leiding van deskundige Nederlandssprekende reisleiding. Zie www.kras.nl/12340 Vertrek: 21/12 - o.b.v. ontbijt en diner Verblijf in een 4-sterren hotel. Bezoek Wenen én het Wienerwald. Zie www.kras.nl/12291 Vertrek: 23/12 - o.b.v. ontbijt en diner Het mooiste van het hart van Italië: o.a. Bologna en Florence. Zie www.kras.nl/12322 Vertrek: 23/12 - o.b.v. ontbijt en diner Prachtige natuurtochten gecombineerd met bezoek aan wereldsteden. Zie www.kras.nl/12338 'Delta heeft het niet makkelijk' door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Vijf driepootconstructies voor een Duits windpark op zee zijn L/IÏLJJUICII 111 0p de kade gezet bij de Verbrugge Terminals in Vlissingen-Oost. Verbrugge en zijn partner Sarens verzorgen een stuk logistiek voor het Duitse windenergie- bedrijf Global Tech One. De eindassemblage van de driepoten gebeurt in Vlis singen. Volgende zomer moet het windpark, 130 kilometer ten noorden van Groningen, operationeel zijn. foto Verbrugge Terminals door Frank Balkenende MIDDELBURG - Adviesbureau voor milieutechniek Colsen uit Hulst, Holland Water Goes to Africa uit Goes, KG Fruit uit Kapelle, vis- en mesheftenkweker Seafarm uit Kam perland en technisch onderhouds bedrijf wQare uit Terneuzen zijn in de race voor de Zeeuwse innovatie prijs Emergo. Zeeuwse innovatieprijs Emergo voor bedrijf dat nieuw product of toepas sing heeft ontwikkeld. Vertrek: 23/12 - o.b.v. ontbijt en diner Met Berlijn, Potsdam én Charlottenburg. Verblijf in een 4-sterren hotel. Zie Vertrek: 21/12 - o.b.v. ontbijt en diner Zeer afwisselend en interessant excursieprogramma. Zie Vertrek: 23/12 - o.b.v. ontbijt en diner Beleef deze afwisselende reis: kerst in Celle en oud nieuw in Soest. Zie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 11