'Vertrouwen zonder elkaar te zien' Er valt geen tijd te plakken op onze werkopdrachten WERKEN 3 DE TELEFONISTE Amels BV is wereldwijd vermaard om haar superjachten. Hoe ziet je dag eruit als je werkt op een schip dat uiteindelijk be stemd is voor een miljardair? Inbouwmonteur Nicky Vaes vertelt ons hoe een dag op de werf van Vlissingen er voor hem uit kan zien. 7.10 uur Het begin van de dag. We trekken ons overall en werkschoenen aan. Soms moeten we verder aan een klus van de vorige dag, of nog het gereed schap opruimen. Als de opdracht klaar is, melden we ons bij de voorman voor een nieuwe taak. Er valt geen tijd te plakken op onze werkopdrach ten. Bij een nieuwe opdracht ga je als eerste de te kening bestuderen en de situatie in de praktijk op nemen. (e kijkt of er voldoende plaats is om de op dracht uit te voeren. Mocht dat niet het geval zijn dan overleggen we met de chef of er een andere plaats mogelijk is. Als de plaats geschikt is om de opdracht uit te voe ren dan gaan we voor onszelf een tekening ma ken. Hierop worden details vastgelegd als welke pijp we nodig hebben, waar er bochten in de pijp moeten komen enzovoort. Vervolgens gaan we van het schip naar de werkplaats en gaan we de pijpen meten, zagen en buigen. Daarna ga je het op het schip aanleggen en met beugels vastzetten. Een klus kan een halve dag tot meerdere dagen duren. 16.00 uur Einde van de werkdag. Elke week richten we op deze plek de schijnwerper op een telefoniste: vaak de eerste schakel tussen een be drijf of organisatie en de buitenwereld. Vandaag: Mirella Simons van stichting De Manteling. Waaruit bestaat je werk „Mijn werk bestaat vooral uit het hel pen van mensen met hulpvragen en het bieden van een luisterend oor." Hoe vaak rinkelt bij jou de telefoon? „•Daar is geen peil op te trekken. De ene keer is het doodstil, de andere keer juist heel druk. Het is heel random." Welke vraag komt het meeste voor „De vragen van mensen die hulp nodig hebben. Bijvoorbeeld mensen die hulp nodig hebben bij het halen van bood schappen. Of mensen die een bezoekvrijwilliger nodig hebben. Daarnaast zijn er natuur lijk ook de doorverbindtelefoontjes naar collega's." Wat is het gekste telefoontje dat je ooit hebt gehad? „Ik krijg geen gekke telefoontjes, wel bijzondere. Dat zijn de gesprekken met mensen die in zo'n zware zorgsituatie zitten, dat ze niet meer weten hoe ze daar uit kunnen komen. Die gaan er zelf aan onderdoor. Het mooie is dat de gene aan de andere kant zijn emoties toont aan een onbekende. Vertrouwen zonder elkaar te zien." Wanneer sta je met je mond vol tanden? „Eigenlijk nooit. En als ik iets niet weet dan zeg ik dat ook heel eerlijk. Dan zeg ik bijvoorbeeld dat ik het even aan colle ga's vraag en bied ik aan om later terug te bellen." Ben jij het visitekaartje van het bedrijf? „Absoluut, mijn collega's en ik zijn het visitekaartje van De Manteling. Je bent het eerste contact met de buitenwereld. Een telefoniste is altijd het visitekaartje van een bedrijf of organisatie." ZATERDAG 9 NOVEMBER 2013 De Amels 212 kan in april volgend jaar aan de eigenaar worden overgedragen. foto's Ruben Oreel mooiste jachten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 99