Italianen depressief in 'strontland' Visser en Severein gezien na verdwijnen GC Lat de natuur bouwen m BUITENLAND 7 tt Je groeit niet door monopolies en protectionisme Kom langs op ons showterrein m in Stadskanaal en Coevorden en laat 11 direct matsen! schipperhoutbouw.nl Bestel direct uw Schipper Houtbouw schuur en ontvang één van onderstaande acties! GRATIS 1) Betonelementen fundering op gestorte betonnen poeren 2) Betonklinker vloer in schuur geleverd en gelegd 3) leveren en aanbrengen Zinken Goot Zinken H.W.A. tot maaiveld i 4) Upgrade naar duurzamere houtsoort (bijvoorbeeld Lariks) 5) Gratis Ie dag montage bij plaatsing in 2013 t.w.v. maximaal €2.000, 6) 10% KORTING bij levering in bouwpakket in 2013 NoMbjr Italië doet altijd aan zelfkastij ding, het is een nationale sport, maar wat vandaag de dag uit alle poriën spat is een collectieve de pressie. longeren zijn futloos of kwaad. Scholier Giovanni Rizzo uit Rome zegt niet te gaan stude ren 'want er is geen werk en je wordt toch niet beoordeeld op kwaliteit'. Fabrizio Piano, bijna af gestudeerd apotheker uit Perugia, is Duits aan het leren, 'want er is maar een oplossing: weg hier'. Volwassenen klagen over de Duit se bondskanselier Angela Merkel en de euro, en zijn vooral cynisch. Gianni Giacometti, vertegenwoor diger van een bedrijf uit Noord- Italië dat verwarmingssystemen maakt, antwoordt op de vraag hoe het gaat, met een uitgestre ken 'slecht'. Op de vraag waarom, antwoordt hij als vanzelfsprekend 'omdat ik in Italië ben'. De lachsalvo's kunnen de wan hoop niet verhullen. Optimisten lijken er niet meer te zijn, overal klinkt het gevleugelde siamo un paese di merda, ofwel 'we zijn een strontland'. Deze reflex is oud en nauw verbonden met een volk dat alleen in naam Italiaan is, de staat voor vijand houdt en via vrienden, gunsten en slimmig heid veel wist te bereiken. Uit schaamte hierover zei de Itali aan dan altijd 'we zijn een stront land', maar hij ging op de oude voet verder, want de voordelen wogen op tegen de nadelen. Het verschil met nu is dat het oude systeem failliet is. De politiek, de economie, alles zit muurvast. Geld is er niet meer, ook niet voor de oude spelletjes. Nooit eerder kwam dat woord strontland zo overtuigend uit Italiaanse mon den. Elke dag is er een hamerslag. Italië hoort niet meer tot de G8 en moet toezien dat Spanje veel beter uit de crisis komt. Er zijn zes miljoen werklozen en maar 22,5 miljoen werkenden op een be volking van 6o miljoen. Sinds het uitbreken van de crisis in 2008 is de economie gekrompen met 9 procent en de armoede verdub beld. De bestedingen zijn inge stort, het gezinsinkomen is terug op dat van 25 jaar geleden. Kers op de taart: de staatsschuld blijft stij gen. Wie heeft schuld? Van alle criticasters was de baas van de Centrale Bank, Ignazio Visco, het meest dodelijk: „Alle leidingge venden in dit land hebben ge faald." De politiek was er alleen voor zichzelf en heeft de scholen en universiteit om zeep geholpen, terwijl ondernemers niet hebben geïnvesteerd in onderzoek en nieuwe technologie. Visco: „Je groeit niet door monopolies en protectionisme, maar door te in vesteren, innoveren en te riske ren." Vertaald: we hebben opge soupeerd wat we hadden, nooit vooruit gekeken. Aan het slechte nieuws komt geen einde. En dan probeert de Italiaanse pre mier Enrico Letta in Europa juist kracht en optimisme uit te stra len, waarbij het detail dat hij 'ijze ren ballen' heeft, zoals verteld aan een Ierse krant, een mediahype wordt. Terwijl de politiek alleen bezig is met het al dan niet redden van Sil vio Berlusconi en grote geprivati seerde groepen als Alitalia en Tele com omvallen of voor een habbe- krats in buitenlandse handen val len, meldt de Oeso (de club van rijke landen) dat de Italianen, jong en oud, het slechtst scoren in wiskunde, lezen en schrijven. De reflex is opnieuw 'we zinken', gevolgd door 'wie redt ons?' MADRID - Twee medewerkers van hotel Vistalegre in het Spaanse Murcia houden vol dat ze Ingrid Visser en Lodewijk Severein een dag na hun verdwijning nog heb ben gezien. Tot nu toe dacht de politie dat de twee Nederlanders in de middag of avond van maan dag 13 mei in een afgelegen vakan tiehuis in Molina de Segura om het leven zijn gebracht. Een receptioniste en een kamer meisje van het hotel waar het tweetal verbleef, beweerden ech ter gisteren voor de rechter ze nog gezien te hebben op dinsdag de 14e. Die dag had het tweetal een afspraak bij een kliniek voor vruchtbaarheidsbehandelingen. Toen ze daar niet kwamen opda gen, en een dag later evenmin op Schiphol verschenen, sloeg de fa milie alarm. Dertien dagen later werden hun lichamen gevonden in een boomgaard bij Murcia. De advocaat van de familie is niet verbaasd over de getuigenis van de hotelmedewerkers. „Naarmate de tijd vordert, wordt het steeds moeilijker precies aan te geven om welke datum het gaat. Het ver andert niets aan de zaak." 21 22 23 28 29 3o ZATERDAG 9 NOVEMBER 2013 De jonge Italiaan Joele Leotta werd vermoord in Londen. door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Italianen hebben er genoeg van. De politiek is al jaren een soap, de economie kachelt achter uit en de samenleving hangt van vriendjespolitiek aan elkaar. Moe deloosheid heeft het land in zijn greep. Als een tv-reporter bericht over een jonge Italiaan die in Lon den is vermoord 'omdat hij ons werk steelt', straalt hij uit wat elke dag overal in Italië wordt herhaald: het komt nooit meer goed. Ignazio Visco, centrale bank door onze correspondent Pauline Blom Scbipp 7n 14 15 76 STADSKANAAL(OVERDEKT) Steenhouwer 20,9502 ET T 0599-696 200 F 0599-657 126 E info@schipperhoutbouw.nl COEVORDEN Klooster 46,7741 ND T 0524-516 230 F 0524-517 203 E coevorden@schipperhoutbouw.nl Afstand naar Schipper te ver? Neemt u de moeite om tijdens de 3 dolle matsweken één van onze showterreinen te bezoeken en laat u direct een offerte opmaken of bestelt u direct uw droomschuur? Dan bieden wij u een gratis overnachting* aan met ontbijt in een Schipper Houtbouw Bed Breakfast de Drentse Es te Emmen, inclusief gratis gebruik van de sauna. Vanuit hier kunt u weer heerlijk uitgerust naar huis. 'bel voor reservering). Bel of mail voor onze gratis kleurenbrochure! DUURZAAM GEBOUWD 15 JAAR GARANTIE OP: FUNDERING, CONSTRUCTIE, DAKBEDEKKING, HOUTKWALITEIT EN ALLE DRAAIENDE DELEN Goed hè!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7