Lokale politiek: weinig openheid Winters genieten in de Dolomieten! 'Slechte kleine school dicht' BINNENLAND 5 Kamervoorzitter wil Le Pen niet begroeten Kamervoorzitter Anouchka van Miltenburg weigert partijleider Marine Le Pen van het Franse na tionalistische Front National in de Tweede Kamer te begroeten. „De voorzitter verwelkomt alleen gasten die de Kamer heeft uitge nodigd. Le Pen is geen gast van de Kamer, maar van Geert Wilders." 'Bouw Stedelijk kon sneller en goedkoper* De bouw van het Stedelijk Mu seum in Amsterdam 'had sneller en goedkoper gekund', zei Wim Deetman in een toelichting op het evaluatierapport dat zijn com missie gisteren presenteerde over het 23 jaar durende bouwproces van het museum. Deetman doel de vooral op de beginjaren. Ondermaats presterende school tjes op het platteland moeten - dicht, goede kunnen - hoe klein ook - openblijven. Met dit voor stel wil D66 ervoor zorgen dat voortaan alleen naar kwaliteit gekeken wordt bij de vraag of een school met weinig leerlin gen moet sluiten of niet. De be- Handel valse aandelen Vijf Nederlanders zijn opgepakt in een internationaal onderzoek naar fraude met nepaandelen. De vijf- afkomstig uit Eindhoven, Amster dam, Haarlem, Duitsland en Span je - worden ervan verdacht dat zij sinds 2004 beleggers hebben over gehaald aandelen te kopen die niet bestonden of waardeloos ble ken. Ze zouden voor zo'n tien mil joen euro hebben buitgemaakt. kostiging van kleine scholen zou hierop moeten worden afge stemd, meent D66-Kamerlid Paul van Meenen. De Onderwijs raad adviseerde onlangs scholen met minder dan honderd leerlin gen te sluiten. Het kabinet wil dat niet, maar trekt wel de extra bijdrage voor kleine scholen in. Van der Sloot wil nieuw proces De in Peru gevangen zittende Joran van der Sloot gaat zijn de portatie uit Chili aanvechten. De kwestie komt op 18 novem ber aan de orde bij het Inter- amerikaanse Hof voor de men senrechten. Hij eist dat het pro ces wordt overgedaan en wil to miljoen schadevergoeding. Maar de Russische president, bo ven wie de Nederlandse koning en zijn Argentijnse echtgenote ruim een kop uitsteken, lijkt ner gens (meer) mee te zitten. Hij oogt goedgemutst en babbelt ge moedelijk met zijn Nederlandse gasten. Er wordt zelfs hardop gela chen. Het kan ook makkelijk, want de strijd gaat niet tussen de koning en de president. Het echte ge vecht, over de Greenpeace-activis- ten en homorechten, vond plaats tussen minister Frans Timmer mans van Buitenlandse Zaken en zijn Russische collega Lavrov. Ze zouden elkaar aanvankelijk van daag pas spreken, maar omdat La vrov op het laatste moment naar Genève werd geroepen om bij het nucleaire overleg met Iran te zijn, werd het gesprek met Timmer mans een dag naar voren gescho ven. Zo'n reglement is verplicht sinds een wetswijziging dit voorjaar; er moet in staan hoe een partij met giften en donaties omgaat. Het verplicht de partij niet de namen van de donateurs openbaar te ma ken. Deze krant stuurde alle lokale par tijen en afdelingen in Nederland een vragenlijst over hun financie ring, er kwamen ruim driehon derd reacties. Van de 79 zelfstandi ge lokale partijen die de vragen beantwoorden, hebben er 60 nog geen reglement opgesteld. Voor een deel is dat ook opzettelijk. Veel lokale partijen zijn kwaad, omdat zij geen subsidie van het Rijk krijgen, lokale afdelingen van landelijke partijen krijgen dat via hun hoofdkantoor wel. De wetswijziging volgde op de po litieke discussie over financiering van landelijke partijen en hun lo kale afdelingen. Nu is alleen voor zelfstandige lokale partijen het gif tenreglement van kracht. Met zo'n reglement en, een volgende stap, het registreren en openba ren van grote donateurs moet dui delijk worden, ook voor de kiezer, hoe een partij wordt gefinancierd. De meeste partijen die de vragen lijst invulden stellen voorstander te zijn van meer openheid over hun financiën, maar slechts een deel van hen stuurt ook de ge vraagde financiële stukken mee. De financiering van lokale par tijen en politici is momenteel weer onderwerp van discussie vanwege de belangenverstrenge ling tussen het lokale bedrijfsle ven en plaatselijke politici zoals bij de zaak-Van Rey in Roermond en de zaak-Hooijmaijers in Noord-Holland. Beide bestuur ders worden ervan beschuldigd bedrijven te hebben bevoordeeld in ruil voor geld. Dat geld hebben ze deels besteed aan hun verkie zingscampagnes. Partijen die geen giftenreglement hebben, komen daar voorlopig mee weg: er staat geen sanctie op. Veel lokale partijen zijn kwaad, zij krijgen geen sub sidie, afdelingen van landelij ke partijen krijgen dat wel pharosreizen.nl 5"- of B-dage-n Italic ZATERDAG 9 NOVEMBER 201 3 Wat een prachtig plekje om te skiën en winterwandelen! U verblijft op een toplocatie in Trentino, met uitzicht op het meer van Molveno en de Brenta-Dolo- mieten. Skigebied Paganella (deel van Skirama Dolomiti Adamello Brenta) is een paradijs voor elke skiër, met mooie pistes tot ver in het voorjaar en veel zonuren! Bij terugkeer in uw hotel wacht u dagelijks een heerlijk diner. Win ters genieten op z'n Italiaans! Uw verblijf U verblijft in het comfortabele hotel Alpenresort Belvedere, op loopafstand van de gezellige winkelstraatjes van Molveno. Er is een groot wellnesscen- trum (1400 m-') met panoramazwembad. Uw kamer heeft o.a. satelliet-tv, minibar, kluisje, gratis wifi, balkon, badkamer met douche en toilet. DEN HAAG AMSTERDAM DEN HAAG DEN HAAG LIMA koninklijk paar Koning Willem-Alexander en ko ningin Maxima worden door presi dent Vladimir Poetin ontvangen in het Kremlin, foto Jerry Lampen/ANP door Hans Goossen en Cyril Rosman DEN HAAG - Vijf maanden voor de gemeenteraadsverkiezingen heeft het overgrote deel van de lokale politieke partijen nog geen giften reglement opgesteld. Dat blijkt uit een uitgebreide rondgang van deze krant. Zie verder pagina 8 en 9: 'Openheid, maar niet te veel aub' euro p p zoek boekcode 31107 Inbegrepen 3, 4 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3, 4 of 7x viergangenkeuzediner dagelijks middagsnack gratis gebruik wellnesscentrum wellness-set (badjas, handdoek) gebruik binnenzwembad (apart kinderbad) shuttlebus naar pistes Andaio verwarmd skidepot Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 31107 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. Prijzen 4d 5-d 8-d 08/12-21/12 199 229 425 22/12-28/12 - - 449 29/12-04/01 - - 619 05/01-08/02 199 229 425 09/02-22/02 219 249 455 23/02-08/03 229 259 485 09/03-29/03 199 229 425 Prijzen in p.p. o.b.v. 2-pk, 22/12-04/01 o.b.v. juniorsuite. Voor alle kamertypes zie: pharos- reizen.nl. Niet inbegrepen: Calamiteitenfonds 2,50) en reserveringskosten 20,- p.p.).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5