Michael Rasmussen is hedendaagse stierman STELLING Deense antiheld vertelt echt niet alleen leugens SPORTFOTO VAN DE WEEK SPORT 37 Michael Rasmussen beschuldigt Jan en alleman van de oude Rabo-ploeg van dopinggebruik en wetenschap daarvan. De Minotaurus is een fi guur uit de Griekse my thologie, half mens half stier. Omdat de Minotau rus zich voedde met mensenvlees was hij te gevaarlijk voor zijn omgeving en werd hij opgesloten in het zoge naamde Labyrint. Wie in dit doolhof terechtkwam, was ten dode opge schreven, want niemand kon de uit gang vinden. Michael Rasmussen kan worden gezien als de hedendaag se Minotaurus. Natuurlijk bezondigde de Deense wielrenner zich niet aan kannibalis me. Sterker nog, hij at nauwelijks iets. Om maar zo min mogelijk ge wicht mee te hoeven zeulen op z'n fiets volgde hij een stringent dieet van groente en fruit. Daarnaast had hij nog een dopedieet van groeihor monen, insuline, epo en cortisonen. Sinds de Tour van 2007 kan Rasmus sen als de Minotaurus après la lettre worden gezien. Was hij voor de Tour nou in de Dolomieten aan het trai nen of in Mexico7 Kende de ploeglei ding van de Rabobank zijn gangen of juist niet? Omzeilde hij bewust de controles omdat hij doping op het me nu had staan of ging het per onge luk? Er waren zó veel tegengestelde oordelen, dat Rasmussen in een on doorgrondelijk labyrint terecht was gekomen. Soms kwamen er antwoorden. Ras mussen had jarenlang verklaard geen doping te hebben gebruikt, maar in 2011 kwam het hoge woord er toch uit: het was bijna dagelijkse kost. Rasmussen verzekerde dat de Rabo- bank-ploegleiding ervan op de hoog te was dat zijn where-abouts niet he lemaal in orde waren in aanloop naar de Tour van 2007. Daarin gaf de rechter hem daadwerkelijk gelijk. En dat maakt het lastig. De ene keer heeft Rasmussen blijkbaar gelijk, de andere keer juist weer niet. Het is dus sterk de vraag of hij nu de waarheid spreekt. Hij heeft de schijn in elk ge val tegen. Volgens de mythe versloeg uiteindelijk ene Theseus de Mino taurus en hij hervond met een wollen draad de uitgang van het Labyrint. Hadden wij maar zo'n wollen draad. Rudy Boogert DE STELLING UW MENING Natuurlijk heeft Michael Rasmussen de afgelopen jaren wel eens een leugen tje om bestwil verteld. Doen we dat allemaal niet, zo af en toe? Het probleem van onze Deense antiheld is nu dat hij daardoor al ja ren de schijn tegen heeft. Dat bete kent niet dat zijn recente uitspraken en onthullingen niet kunnen kloppen en dat Rasmussen over alles liegt. We weten inmiddels dat zo ongeveer het hele peloton in de jaren negentig en ook in de eerste jaren van deze eeuw aan de doping zat. Waarom zou Rasmussen opnieuw liegen. Om zijn boek te verkopen, zegt Maarten Ducrot. De Zeeuwse oud-renner, die iedere Tour de Fran ce in een microfoon zit te wauwelen, is recentelijk in de zaak-Rasmussen door de NOS als expert opgevoerd. Maar door wie wordt Ducrot, de man van Het Nieuwe Wielrennen, nog serieus genomenAl die mensen die in juli massaal naar de Belgen zappen in ieder geval niet. Terug naar Rasmussen, die sinds die fatale zomer van 2007 nu al een hele rits verhalen heeft verteld. Sommi gen blijken niet te kloppen, maar ach ter veel van wat hij heeft verteld zit een waarheid. Je gaat toch niet ver zinnen dat de buschauffeur epo in zijn onderbroek verstopte? Piet de Vos behoort tot het meubilair van Nederlands bekendste wielerploeg. De nuchtere, loyale chauffeur wordt op handen gedragen, is een vertrou wenspersoon voor de renners en zal sommigen bijna als zijn kinderen zien. Als de gendarmerie dan je bus nadert, dan wil je helpen. Je gevoel wijst je de weg, ook al is dat dan de verkeerde afslag. De Vos zal mis schien niet erkennen dat hij fout zat. Hij zal, in de lijn van veel Zeeuwse (oud-)renners, vrijwel zeker met een noeste blik zijn kop in de wind gooien. Misschien zegt hij niets, mis schien ontkent hij. Rasmussen praat ondertussen wel. En hij zal echt niet alleen leugens vertellen. Dat is voor al wat mensen in de verziekte wieier- wereld elkaar wijs willen maken. Dan is het makkelijker om massaal naar Michael Rasmussen te wijzen. Barry van der Hooft ZATERDAG 9 NOVEMBER 2013 Rasmussen is compleet ongeloofwaardig Reageer op pzc.nl/sport Sven Kramer had op het NK niet in een nieuw schaatspak mogen rijden EENS BI 18% ONEENS 82% vrouwen op de intenationale kalender. Inmid dels lijkt het alsof het nooit anders is geweest. Waarom zouden vrouwen niet over zware bal ken kunnen springen en in een waterbak? Het levert in elk geval prachtige plaatjes op. Hier gaan de Chinese Li en de Japanse Sango te wa ter tijdens de Oostaziatische Spelen in Tianjin, China. foto Valdrin Xhema/EPA TIANJIN - Nog niet zo lang geleden was de steeplechase verboden terrein voor vrouwelij ke atleten. Pas in 1988 zette de internationale atletiekfederatie IAAF dit onderdeel ook voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37