hollands nieuwe. Supervoordelig bellen, sms'en en internetten met de LG Optimus L9. Zwemster Kromowidjojo (23) en haar nieuwe coach kennen elkaar al zon tien jaar. 36 SPORT Voor maar Chris heb ik veel meer interactie. Marcel is wat serieuzer. En ja, om dit leven nog drie jaar (tot de Olympische Spelen van Rio, red.) vol te houden moet je wel iedere dag met plezier naar het zwem bad gaan. Voor mij is het heel be langrijk dat er ruimte is voor een lolletje." De Groningse betitelt haar nieu we coach als "een talent'. „Hij toont natuurlijk leiderschap. In het water is de verhouding hel der, buiten het bad zie ik hem als een vriend." 'Kromo' liet weten dat ze al enke le weken twijfelde over haar sa menwerking met Wouda. „Het snelle vertrek van Jacco Verhae- ren naar Australië heeft het pro ces wel bespoedigd. Jacco is een goede vriend en hij was voor mij belangrijk als klankbord op de achtergrond. Eigenlijk had ik mijn keuze in mijn hoofd al ge maakt, maar door Jacco's emigra tie heb ik het eerder naar buiten gebracht. Ik wilde eerlijk zijn te genover mezelf en tegenover an deren." De olympisch kampioene zegt het enerzijds te betreuren dat haar beslissing ook consequen ties had voor de andere zwem mers. „Maar aan de andere kant is het, denk ik, ook heel goed dat iedere zwemmer nu zelf een keu ze kon maken; wil ik bij Marcel blijven, kies ik voor Christiaan of voor iets anders?" eindhoven - Het zijn twee hecti sche weken geweest, erkent Christiaan Sloof aan de rand van het trainingsbad in het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion. „Al die aandacht was wel even wennen, ja. Iedereen heeft op eens een mening over je", zegt de nieuwe coach van topzwemster Ranomi Kromowidjojo. Sloof trainde vanaf begin dit jaar in alle luwte de openwaterzwem- mers Ferry Weertman en Marcel Schouten. Nu is hij in één klap de coach van een meervoudig olympisch kampioene, en daar naast ook van de aanstormende talenten Bastiaan Lijesen, Dion Dreesens, Jasper van Mierlo en Wendy van der Zanden. En dus weet de 26-jarige Sloof opeens al le ogen op zich gericht. Op woensdagavond 23 oktober zette een vraag van Kromowidjo jo zijn leven op zijn kop. 'Wil je mijn nieuwe coach worden?' Sloof was zeer verrast, maar hoef de er niet lang over na te denken. „Werken op topniveau is iets wat ik altijd heb nagestreefd. De vol gende middag heb ik Ranomi la ten weten dat ik de uitdaging aan ga. Natuurlijk is het spannend en is het afbreukrisico groot. Maar daar laat ik me niet door verlam men." Sloof had kort voor zijn besluit nog wel even zijn broertje (even eens zwemtrainer) en zijn ouders gebeld. „Zij zeiden ook: 'Wat Ranomi aangeeft in jou te zoeken, daar beschik jij over'. We hebben namelijk dezelfde instel ling, praten makkelijk, matchen goed en we houden op z'n tijd van een dolletje." Sloof en Kromowidjojo leerden elkaar zo'n tien jaar geleden ken nen tijdens jeugdwedstrijden. Sloof ('een gemiddelde zwem mer', zoals hij zichzelf kwalifi ceert) zwom bij DWK in Barne- veld. Kromowidjojo was destijds een supertalent bij het Groningse Trivia. „Het is niet zo dat we de beste vrienden waren, maar als we elkaar zagen klikte het ge woon goed." Begin dit jaar kwamen de wegen van beiden (deels) samen toen Christiaan Sloof assistent werd van Marcel Wouda. Hoewel Sloof met zijn 26 jaar jong is en geen er varing heeft met de absolute zwemtop, staat hij al wel acht jaar aan de badrand. „Het is na tuurlijk ook weer niet zo dat Ra nomi zomaar iemand van de straat heeft geplukt", aldus Sloof, die zeven jaar werkte bij de jeugd van DWK en in de zomer van 2012 overstapte naar PSV. „Wat ik Ranomi te bieden heb? We heb ben in ieder geval een klik. Ver der ben ik er zeker van dat ik haar een goed programma kan voorschotelen. Een team van fy siotherapeuten, krachttrainers, doktoren en wetenschappers zal mij hierbij helpen. En ik denk ik het talent heb om me snel te ont wikkelen." Kromowidjojo stelde gisteren dat er in haar trainingsprogramma niet veel zal veranderen. Ze bena drukte nogmaals dat haar keuze om te breken met Wouda alles te maken had met de klik. „Met Vast laag tarief van 3,8 cent maanden Voordeel voor lezers van de PZC lg optimus Ly Bestel nu op: hollandsnieuwe.nl/pzc per maand LG Optimus L9 De klik met Sloof is er al lang door Natasja Weber Christiaan Sloof en Ranomi Kromowidjojo bewandelen samen het pad rich ting de Olympische Spelen van Rio de Janeiro, foto Marcel van Hoorn/ANP O-wi Contact* ind Prutuwaigmgw,. »t- w. Oukfomen voorbehoud.*-. €15,- en iedere maand; 275 beiminuten, sms'jes of MB Zakelijk abonnement nodig? Er is nu ook hollandsnieuwe voor ondernemers. De LG Optimus L9 is het nieuwste model uit de L-serie. Deze telefoon combineert topprestaties met een zéér aantrekkelijke prijs. Met deze superdeal bei. sms en internet je maandelijks voor slechts €15.-. Je krijgt elke maand 275 minuten, sms'jes of MB internet inclusief de LG Optimus L9 (t.w.v. €299,). Ga je veel internetten? Neem dan ook de extra 500 MB internetbundei voor maar €2.50 per maand (normaal €10.-). De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je van ons cadeau. Het totale voordeel loopt op tot ruim €220,-. Met hollandsnieuwe bel, sms en internet je altijd voor één vast laag tarief. Ook buiten je bundei Bovendien is je beitegoed altijd 3 maanden geldig. Niet voor niets dat Nederland ons heeft gekozen tot Best Budget Abonnement van het jaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36