Ronald Mulder kan het beste uit de voeten in Olympic Oval SPORT 35 De Bruijn verliest zenuwenstrijd Jean Paul de Bruijn is uitge schakeld bij het wereldbe kertoernooi driebanden in Colombia. De biljarter uit Hulst verloor na een zenuw slopende strijd van plaatse lijk favoriet Alexander Sala- zar: 36-40. De thuisspeler leidde met 39-35 toen de zenuwen toe sloegen. Dertien keer miste hij de matchbal. De Bruijn scoorde bij al die herkansin gen ook maar een keer. Uit eindelijk sloeg Salazar toch nog toe. El Hattach wordt matchwinnaar De zaalvoetballers van Groe ne Ster hebben vrijdag hun vijfde overwinning geboekt in de eredivisie. De Vlissing- se promovendus versloeg HV/Veerhuys met 5-4. Nummer vier Groene Ster had voorafgaand aan het duel drie punten meer dan nummer vijf HV/Veerhuys; nu zijn dat er zes. Door doelpunten van Saïd en Houssein Bouzambou stond het bij rust 2-0. Direct na rust scoorde Saïd Bou zambou weer, waarna het heel vlug 3-2 werd. Hous sein Bouzambou bracht de stand vervolgens op 4-2. Na dat het 4-4 was geworden, maakte Khalid El Hattach de winnende. Shorttrackploeg ligt op schema De tweede dag van het eer ste olympische kwalifi catietoernooi (OKT) is voor de Nederlandse shorttrack- ploeg uitstekend verlopen. De beide aflossingsploegen bereikten de laatste acht in Turijn, een resultaat dat na het tweede OKT volgende week in het Russische Kolomna goed is voor plaat sing voor Sotsji. Voorwaarde is wel dat de automatisch gekwalificeerde Russen ook bij de beste acht horen. Is dat niet het geval, dan is er een topzevennotering no dig. Kwalificeert een relayteam zich voor de Spelen, dan maakt dat de weg vrij voor vijf olympische deelnemers. drijft. Hij kan het weten. In de tijd dat hij bulldozermachinist was, was motorcrossen zijn grote hobby. Daarna viel hij voor het karten en veertien jaar geleden startte hij met z'n vrouw een kartzaak in Roosendaal. Die behoort nu tot de grotere van Neder land. „Dat is wel een voordeel", erkent Men- no. „M'n vader is m'n grootste sponsor en zorgt dat de motor altijd perfect is afge steld." En toch, het Paauwer-kartracingteam blinkt niet uit in kapitaalkracht. Voor Menno is jaarlijks een budget van circa 15.000 euro be schikbaar, terwijl er in Nederland ook cou reurs zijn die het viervoudige mogen opma ken. „En in het buitenland is dat nog veel er ger", weet Jacco Paauwe. „Er zijn teams die het tienvoudige of meer ter beschikking heb ben. De rijken der aarde rijden mee. Bijvoor beeld de zoon van E. Leclerc, van de Franse supermarktketen." Maar geld is niet het belangrijkst. Talent staat op één. Dat kan omdat er aan het mate riaal strenge eisen worden gesteld. In princi pe zijn de karts gelijk. „Er mag een heleboel niet", vertelt Menno. „Maar op details kun je dingen natuurlijk aanpassen. Daarom vin den wij het zo stoer dat we het op onze ma nier zo goed doen." Toch zal het budget van het team omhoog moeten. Nederlands kampioen worden is moeilijk, Nederlands kampioen blijven nog moeilijker. En Menno heeft zijn ambities zoals het een echte topsporter betaamt bijgesteld. Hij wil nu Europees kampioen worden. En dat kost geld. Sommige EK-ra- ces zijn niet naast de deur en tegen de bes ten van Europa gaat het nog meer om de tails. De meeste tegenstand voor Paauwe komt uit Italië, het land met de mooiste circuits, de beste fabrikanten, de grootste sponsors, het beste raceklimaat en de meeste passie. Maar ook in Engeland, Duitsland en België wordt op hoog niveau gereden. Het zou mooi zijn als hij wat meer zou kunnen trai nen. In Nederland zijn maar een paar goede circuits en die zijn niet naast de deur. Trai nen kan eigenlijk alleen in de weekeinden. Maar wie weet, komt er binnenkort wel een circuit bij Rilland. Al veertien jaar wordt er voor gelobbyd en de kans dat er een komt, wordt steeds groter. Althans, dat schat Jacco Paauwe in. Menno Paauwe heeft al wat EK-ervaring. Twee jaar geleden werd hij achttiende en vo rig jaar twaalfde. Die laatste prestatie was een huzarenstukje. De Zeeuw moest steeds als 92e van de 92 deelnemers starten. Hij had tijdens de kwalificaties de gele vlag ge negeerd en dat brak hem zuur op. Dat hij de finale haalde en daarin twaalfde werd, bleef niet onopgemerkt. Paauwe kreeg com plimenten alom. „Eigenlijk was mijn presta tie toen al goed voor een plaats op het po dium", mijmert de jonge karter. „Ik denk dat dat dit jaar dus haalbaar moet zijn." En wie weet, staat er dan wel opeens een ge renommeerd autoraceteam op de stoep van het rijtjeshuis in Biezelinge. Menno Paauwe houdt er nog niet echt rekening mee. Het lijkt nog een beetje een ver-van-zijn-bed show. Wat hij later wil worden? „Ik zou het liefst in de zaak van m'n vader gaan wer ken", zegt hij bedachtzaam. Geen autocou reur? „Ja, dat zou ik natuurlijk het liefste wil len. Maar zo ver is het natuurlijk nog lang niet." De Zwollenaar deed het boven dien in een nieuw persoonlijk re cord (34,40- Hij bleef daarmee maar een fractie - negen honderd sten - verwijderd van Nederlands snelste tijd van Jan Smeekens, overigens ook in Calgary gere den. Dat belooft wat voor de tweede 500 meter die morgena vond op het programma staat. Smeekens, met zeven afzonder lijke zeges in het wereldbekercir cuit op de 500 meter in het af gelopen seizoen ook de meer dan overtuigende winnaar van het klassement van de World Cup, moest zich nu neerleggen bij een zevende plaats (34,67). Michel Mulder klopte de nationale kampioen in een rechtstreeks duel, maar viel wel net naast het podium (34,56). Jesper Hospes werd zesde omdat hij een dui zendste sneller was dan Smeek ens. De Olympic Oval heeft een verra derlijke reputatie. Records lon ken, mits schaatsers op het super ijs met hun snelheid om kunnen gaan. Hospes waaierde uit de laat ste (binnen)bocht en was meteen kansloos voor het podium. De soms nog wat onervaren, maar in elk geval onbesuisde Kjeld Nuis had zijn race niet onder controle en zal Calgary gisteravond heb ben vervloekt. Hij kon in zijn laat ste (buiten)bocht amper blijven staan en finishte als laatste (37,i6). Bij de vrouwen worstelden Tijsje Oenema en Laurine van Riessen met het ijs, hun vorm en hun 500 meter. Beiden eindigden in het achterveld (zeventiende om zestiende), ruim achter Margot Boer. Zij was met haar zevende plek (37,64) de beste Nederland se, maar moest nog altijd ruim ze ven tiende toegeven op winnares Lee Sang-Hwa. Jenny Wolf greep het zilver, Beixing Wang het brons. OOK GOUD VOOR VERWEIJ ZATERDAG 9 NOVEMBER 2013 MEDELLIN VLISSINGEN TURIJN Een gebaar dat Menno Paauwe steeds vaker laat zien: een gebalde vuist na weer een gewonnen race. foto Michael Melis door Robbert Minkhorst CALCARY - Het supersnelle, harde en gladde recordijs van Calgary heeft zo zijn eigen mores. Ronald Mulder van team Brand Loyalty be greep dat gisteravond het beste. Voor het eerst schreef de sprinter een 500 meter in de wereldbeker op zijn naam. Koen Verweij heeft zijn goede vorm van het NK afstanden weten vast te houden. De Nederlander won gisteren in Calgary knap de 1500 meter. Het was voor hem zijn tweede wereldbekerzege. Verweij klokte 1.42,78 bij zijn ra ce. Het zilver ging naar de Ameri kaan Shani Davis, die in 1.43,11 fi nishte. Kjeld Nuis, twee weken te rug tweede bij het NK, werd der de in 1.43,75.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35