HZ studenten presenteren step D66 Terneuzen zet plan maritiem erfgoed even terug in de ijskast Seniorenelftal mag nog eerder aan het bier WALCHEREN 23 Gemeenten vrezen dat het openbaar vervoer op Walcheren door de provincie wordt afgebroken. MIDDELBURG - De Walcherse ge meenten vrezen dat het openbaar busvervoer vanaf 2015 flink zal verslechteren. Ze zijn bang dat daardoor minder studenten kie zen voor de Hogeschool Zeeland omdat het tot nu toe volstrekt on zeker is of die instelling straks wel bereikbaar is met de bus. En als die instelling toch bereikbaar is met de bus, kunnen studenten mogelijk geen gebruik maken van hun OV-jaarkaart en moeten ze zelfbetalen. De wethouders van de drie ge meenten stellen in een brief aan de provincie dat nu al veel Zeeuw se studenten kiezen voor een op leiding buiten Zeeland. Ook de bereikbaarheid van de middelbare scholen voor leerlin gen uit de Veerse dorpen kan vol gens wethouder Chris Simons (Middelburg) wel eens een groot probleem worden. Alleen Koude- kerke, Serooskerke en Vrouwen polder hebben straks een difecte busverbinding met Middelburg. De provincie is bezig met het op stellen van nieuwe voorwaarden waaraan het busvervoer moet vol doen. De gemeenten snappen dat er bezuinigd moet worden. Maar de manier waarop de provincie de bezuinigingen wil doorvoeren, be grijpen ze niet. Want volgens hen wordt de bereikbaarheid van voor zieningen slechter en neemt de bruikbaarheid van het OV voor en ouderen en studenten af. De provincie zet in op een kern net dat de steden en grote dorpen verbindt en een flexnet voor het platteland. Dat laatste net ver vangt straks vaste buslijnen en de vervoerders krijgen een grote vrij heid bij het invullen van de rou tes. Er zal flinke verschraling op treden, aldus de wethouders. Volgens de nu geldende regels kent het flexnet straks geen ver voer van halte naar halte binnen een stad. Dat betekent dat straks flinke delen van bijvoorbeeld Mid delburg niet meer bereikbaar zijn per bus. En dat zal dan vooral gel den voor de wijken en kernen Zuid, Dauwendaele, Veerse Poort, Klarenbeek, Nieuw- en Sint loos- land en Arnemuiden. Omdat het vervoer binnen ker nen slecht geregeld wordt, zal er volgens de Walcherse wethou ders, veel vaker een beroep ge daan worden op het Wmo-ver- voer. En dat moet juist betaald worden door de gemeenten waar door zij worden opgezadeld met fors hoger kosten. Ook de servicebus, die in het noordelijk deel van Middelburg rijdt, komt straks te vervallen. Be gin- en eindpunt is het station. Veel ouderen maken nu gebruik van deze bus en kunnen dat straks niet meer. De Walcherse wethouders heb ben aangegeven met de provincie te willen praten-over de plannen voor het openbaar vervoer. De kans dat dat werkelijk zal gebeu ren, is klein, zo schrijven de wet houders tot slot in een brief die gericht is aan de raadsleden. De presentatie werd gehouden op het stadhuis te Vlissingen. Doel van de step is om de stad Vlissingen een toeristische im puls te geven. In totaal presenteer- Ten Hengel wil met historische schepen en ander maritiem erf goed de band tussen Terneuzen en het water herstellen. Het plan vraagt een investering van vier den tien groepen van de oplei ding Engineering hun ontwerpen voor innovatieve steps. De eerstejaars studenten Enginee ring werkten in september en ok tober aan de opdracht in het ka der van de cursus Methodisch Ontwerpen. De opdracht bestond uit het ont werpen van een unieke, aantrek kelijk step voor volwassenen die deel uit gaat maken van een ver- huursysteem met verschillende lo- miljoen euro, die met Europese, provinciale en gemeentelijke sub sidies moet worden opgehoest. Ten Hengel diende daarom een een amendement op de gemeente lijke begroting voor 2014 in. Hij stelde voor om anderhalf miljoen voor de ontwikkeling van de Veer haven in Terneuzen over te heve len naar de ontwikkeling van een maritiem themapark. De meeste partijen krijgen wel een warm ge voel bij het initiatief, maar passen ervoor om met geld te schuiven. „Wij vrezen dat het plan sneu- caties in Vlissingen. Enkele aspec ten waar de studenten naar heb ben gekeken waren passend bin nen het DNA van Vlissingen, in novatief ontwerp, blikvanger, creativiteit, stevig, makkelijk in gebruik en eenvoudig in te klap pen. De winnende groep gaat nu op zoek naar een ondernemer die de step wil produceren en verhuren. Het is het derde jaar, dat het sa menwerkingsproject plaatsvindt. velt, omdat het financieel niet rea listisch is. Wellicht kunt u er later met een motie op terugkomen. Dan blijft de gedachte achter het plan wel overeind", zei CDA'er Henk Siersema tot Ten Hengel. SGP'er Martin Stouten was kriti scher. „U wilt bibliotheken slui ten en de schuldpositie van de ge meente niet vergroten. Maar dit wilt u weer wel. Ik kan dat niet goed volgen." Ten Hengel hoorde het aan en besloot daarop zijn amendement in te trekken. Hij wil er later op terugkomen. HEINKENSZAND - De seniorenelftal len van de sportverenigingen in de gemeente Borsele mogen op zondag al vanaf 11.00 uur 's mor gens een biertje drinken. Een meerderheid van de Borselse gemeenteraad nam donderdag avond een amendement aan om de nieuwe regels voor wat betreft het schenken van alcohol in sport kantines aan te passen. Het college had het tijdstip al ver vroegd van 15.00 uur (het voorstel van een werkgroep) naar 12.00 uur iedere zaterdag en zondag. Door het tappen van een biertje op zondagmorgen vanaf 11.00 uur wordt geen afbreuk gedaan aan het beleid om jongeren minder al cohol te laten drinken, vindt de raad. „De jeugd voetbalt immers niet op zondagmorgen. Dat zijn toch veelal de vierde en vijfde elftallen van verenigingen. Mannen die al wat ouder zijn", aldus wethouder Ad Schenk. Verenigingen trokken bij de ge meente aan de bel om het tijdstip te vervroegen. Later op de dag een, biertje schenken scheelt im mers behoorlijk wat baromzet. Veel clubs moeten het ook van de omzet in de kantine hebben. Lindy Hop swingcafé Bij Van Eijkeren DanceMasters in Middelburg is vanavond van af 20.30 uur een Lindy Hop swingcafé. Lindy Hop is de moeder van alle swingdansen, de voorloper van jive, boo gie-woogie en rock roll. En tree niet-leden: 5 euro. Bijzondere kerkdienst Met en voor mensen met een verstandelijke handicap en of een functiebeperking is er zon dag een dienst in Veere om 14.30 uur in de Kleine Kerk aan de Kapellestraat. Voorganger is ds. G. Klein. Glorify verleent muzikale medewerking. Tango café Tango El Amante houdt zondag in Vlissingen een Tango-café met Dj Guillermo. Dansers zijn welkom vanaf 16.00 uur in de vernieuwde lounge van Cine City aan de Spuikomweg. Het Tango-café duurt tot 21.00 uur. Boekenverkoop In de bibliotheek aan de Kanaal straat van Oost-Souburg worden van maandag 11 tot en met zater dag 16 november afgeschreven boeken verkocht. Leden betalen 50 cent per boek, niet-leden één euro, De verkoop is tijdens ope ningsuren van de bibliotheek. Lezing over slavernij Voor het Humanistisch Ver bond geeft Mart-Jan de Jong zondag een lezing over de af schaffing van de slavernij. Hij doet dat bij Zorgstroom aan de Breestraat in Middelburg, in gang Lazerijstraat. De zaal gaat open om 9.45 uur. Senioren en vallen SWM houdt dinsdag in Arne muiden een informatiebijeen komst over de cursus 'In Ba lans', die senioren leert om te voorkomen dat zij vallen. De bijeenkomst is van 14.00 tot 15.30 uur in sportcomplex De Blikken. ZATERDAG 9 NOVEMBER 2013 Walcheren boos op provincie Deelnemers aan de wedstrijd demonstreren hun steps, foto Ruben Oreel door Emile Calon De Walcherse gemeenten zijn bang dat door nieuw OV-plan minder studenten kiezen voor de HZ door Maarten Back VLISSINGEN - Vier leerlingen van de opleiding Engineering aan de HZ, hebben gisteren met hun ontwerp De Aquatic de prijs voor meest in novatieve step gewonnen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Terneuzen als mari tiem themapark. Het klinkt heel veel raadsleden als muziek in de oren, maar op initiatiefnemer Char les ten Hengel (D66) na is er nog niemand die er al geld aan wil uit geven. door Frank van Cooten MIDDELBURG VEERE VLISSINGEN OOST-SOUBURG MIDDELBURG ARNEMUIDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23