Internet verraadt locatie prostitutie Borselse raad ziet toch af van toeristenbelasting Voedselbank krijgt 640 pakken rijst 22 WALCHEREN Koninklijke onderscheiding voor Ingrid Berg Kortgenenaar vlucht na inslaan van voordeur VEERE - Ingrid Berg (84)uit Veere is deze week benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Rob van der Zwaag verraste haar met de koninklijke onderscheiding op een bijeen komst van Delta Cultureel. Zij kreeg de onderscheiding voor het vele vrijwilligerswerk dat zij jaren lang, ook vaak als bestuurslid, deed en nog steeds doet. Zij was onder meer actief voor De We reldwinkel, Tesselschade, Ar- beid-Adelt, De Vrouwelijke Hand werken, de Stichting Ontwikke lingssamenwerking Veere, de Mid delburgse hockeyclub en het mu seum De Schotse Huizen. KORTGENE - In Kortgene is donder dagavond na een korte achtervol ging een 46-jarige inwoner uit die plaats aangehouden. De man had net een deur van een woning vernield. De bewoonster had hem vanwege relationele problemen de toegang ontzegd. Een agent zag de man in zijn auto stappen, vermoedde alcoholgebruik en zet te de achtervolging in. Op het Julianaplein liet de man zijn auto staan en vluchtte te voet. Een agent met diensthond hield de man aan. De man verzette zich en kreeg een beet van de diensthond in de arm. De man is na een nacht in de cel vrijdag verhoord. De politie kwam hen op het spoor, aldus de Middelburgse be leidsambtenaar lohan Groenen- berg doordat de beide dames via internet klanten probeerden te lokken. Volgens Groenenberg heeft de politie een speciale een heid, het prostitutie controle team, dat daar onderzoek naar doet en da't soort advertenties in de gaten houdt. Volgens Groenen berg is het verboden om in de ker nen van de gemeente Middelburg als prostitué actief te zijn. De re gels van de gemeente staan com merciële prostitutie alleen toe in het buitengebied. „Van die moge lijkheid wordt nu geen gebruik ge maakt." Zover hij weet ging het in beide gevallen om 'huisvrou wen die iets bij probeerden te ver dienen'. „Het waren in ieder ge val geen professionele prosti tuees. Wel vrouwen die hun ei gen woning gebruikten voor het ontvangen van klanten." Hij geeft voorzichtig aan dat de ac tiviteiten van die vrouwen mis schien iets te maken hebben met de economische situatie waarin Nederland momenteel zit. „Een aantal jaren terug hoorden we hier nooit iets van." Aan de ande re kant, zo zegt hij, is de politie momenteel ook actiever bij het opsporing van deze illegale activi teiten. De PvdA-fractie heeft ook vragen aan het dagelijks bestuur van de gemeente gesteld over prostitutie. Die hebben vooral betrekking op de constatering, enige tijd terug, van een bordeel in de Sint Jan straat. De gemeente heeft het be wuste pand voor enkele maanden gesloten en het staat nu weer te huur. De vorige huurder had ook plannen om daar een café te be ginnen maar heeft zijn plannen ingetrokken zodat de eigenares op zoek is naar een nieuwe huurder. De PvdA wil van de gemeente vooral weten of er signalen zijn dat de vrouw die actief was in het pand daar gedwongen te werk was gesteld en werd uitgebuit. De raad heeft begrip voor het standpunt van veel ondernemers. Zij vinden dat ze het al moeilijk genoeg hebben. Deze belasting was onderdeel van een bezuini gingspakket. Dat zou veertigdui zend euro opleveren. De toeris tische sector betaalt al achttien duizend euro aan de gemeente. Dit bedrag wordt doorgesluisd naar de VVV. In plaats van de toe ristenbelasting wordt de bijdrage van in totaal achttien mille ver hoogd met twintig procent. Dat le vert vijfduizend euro op. Deze meeropbrengst gaat onder meer naar het Land van Borsele om de ze organisatie een extra duwtje in de rug te geven. „Het Land van Borsele timmert immers al be hoorlijk aan de weg", aldus wet houder Ad Schenk. De raadsmeer- derheid besloot ook de huurverho ging van tienduizend euro voor al le accommodaties, zoals sportvel den en dorpshuizen, te schrap pen. Bij de presentatie van het be zuinigingspakket was afgespro ken dat de raad best onderdelen mag schrappen, mits daar alterna tieve bezuinigingen tegenover zouden staan. Er mag immers niet gemorreld worden aan de be zuiniging van 1,1 miljoen. Om aan deze doelstelling vast te houden besloot de ruime raads- meerderheid een ton extra te be zuinigen op het management team van de gemeente Borsele. Verbeem heeft drie weken een voedselpakket ontvangen, omdat zij wilde ervaren hoe het is om van een minimaal budget rond te komen. Als tegenprestatie leverde zij de pakken rijst. Verbeem (27), haalde meer pak ken rijst op dan ze had verwacht. „Ik had 270 pakken rijst gekocht en via mijn Facebookactie '261X rijst' werden honderd pakken ge doneerd." Geheel onverwacht schonk een supermarkt ook nog eens 270 pakken rijst. In septem ber besteedde de PZC ook al aan dacht aan de actie van Verbeem, maar dat veroorzaakte de nodige ophef. Zo vond de SP Vlissingen het niet kunnen dat iemand met genoeg geld aanspraak maakte op een voedselpakket. Volgens de Voedselbank is er niemand bena deeld door de actie van Verbeem. Samen naar het Zeeuws Museum of het Watersnoodmuseum? Doe dan mee met de ANWB Museumcheck. We zoeken mensen - jong of oud - die het leuk vinden iemand uit de eigen omgeving die minder mobiel is een dagje mee uit te nemen en een museum te testen op toegankelijkheid. Doe je mee? De ANWB zorgt voor de kaartjes. anwb.nl/museumcheck MIDDELBURG - In Nieuw- en Sint Joosland en in Arnemuiden zijn in een jaar tijd twee vrouwen betrapt die actief waren als prostitué. HEINKENSZAND - Ondernemers in de gemeente Borsele hoeven toch geen toeristenbelasting te betalen. Een ruime meerderheid van de ge meenteraad nam donderdagavond een amendement aan van het CDA om de invoering van toeristenbelas ting te schrappen. I Voorzitter van de voedselbank Emmy de Kraker (links) neemt de pakken rijst in ontvangst van Kelly Verbeem (rechts), foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - Kelly Verbeem heeft met haar actie '261 x rijst' 640 pak ken rijst ingezameld voor de Voed selbank Walcheren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22