LPM beschuldigt college van 'ongezonde bestuurscultuur' I 'Geld voor armoede nergens anders heen' i I 3 «sgp i 20 WALCHEREN VERLENGDE AAGJE DEKENSTRAAT Hoofdkantoor van De Schelde staat straks voor het eerst aan de openbare weg. T Thuiszorg nodig? make aar Oranjestraat 13 Vlissingen it. in» liïï'.WV Vraagprijs 169.000,- k.k. De LPM heeft opnieuw een was lijst aan vragen gesteld over de gang van zaken rond de bouwput aan de Zuidsingel. De partij probeert al sinds begin van dit jaar antwoord te krijgen op de vraag waarom de gemeente zoveel geld, 17 miljoen euro, heeft verloren bij dit decable en eist in zage in een aantal stukken. De LPM is allebehalve tevreden over de wijze waarop het college van B en W heeft geantwoord. Hoewel de partij zelf een wethou der heeft, is de toon van de brief aan het college met liefst twintig vragen buitengewoon scherp. „De discussie rondom de bouw put getuigt in onze ogen, mede door de manier waarop het colle ge denkt antwoord te kunnen ge ven op vragen vanuit de raad, steeds meer van een ongezonde bestuurscultuur." Volgens de De sfeer tussen coalitiepar tij LPM en B en W van Mid delburg is gezakt tot ver on der het vriespunt. nationale vacaturebank LPM doen burgemeester en wet houders alsof zij het hoogste be stuursorgaan zijn in plaats van de gemeenteraad. De partij wil dat de voorzitter van de gemeente raad, zijnde burgemeester Harald Bergmann, zich over de kwestie uitspreekt. Er is in de ogen van LPM-fractievoorzitter Piet Kraan sprake van een machtsstrijd tus sen college en gemeenteraad. Aan leiding voor de vragen was in eer ste instantie de uitkomst van de arbitragezaak tussen de bouwer en de gemeente. In 2005 werd de bouw van de put, aangelegd als parkeergarage voor het toen ge plande A-theater, stilgelegd om dat de wanden lekten en panden in de omgeving dreigden te ver zakken. Over de vraag wie voor de kosten moet opdraaien is jaren onderhandeld en geprocedeerd. De uitkomst is uiteindelijk dat de rekening bijna geheel bij de ge meente wordt neergelegd. De LPM is allesbehalve tevreden over de antwoorden die wethou der Saskia Szarafinski (PvdA) na mens het college heeft gegeven. Daarom zijn de vragen voor de vierde maal naar B en W ge stuurd. Worden de stukken op nieuw niet ter kennis van de raad gebracht, dan dreigt de LPM een beroep te doen op de Wet Open baarheid van Bestuur. Eerder liet de LPM weten voorstander te zijn van een onderzoek door de raad naar de gang van zaken rond de fi nanciële afhandeling van de bouwputaffaire. VLISSINGEN - Het zal raar zijn straks, dat je zomaar op de fiets langs het hoofdkantoor van De Schelde kunt rijden. Het portiers- hokje en de slagbomen verdwij nen: de weg langs het monumen tale kantoorpand wordt een door gaande route van de binnenstad van Vlissingen naar de Konings weg. „Voor de Vlissingers zal het wel gek zijn ja", zegt Bert van Hoepen van Damen Schelde Naval Ship building: „Wij zijn er hier op het bedrijf natuurlijk al aan gewend, omdat we er al een tijd over pra ten." En dat is nodig, want het hek rond het hoofdkantoor wegha len is niet zonder gevolgen: de be veiliging van het pand moet wor den aangescherpt, er komt vie rentwintig uur per dag bewaking in het gebouw te zitten. „Wij heb ben toch te maken met de marine als klant", zegt Van Hoepen. „En we werken internationaal. Men sen moeten op allerlei tijden naar kantoor kunnen." De weg stond al die tijd al ingete kend in het plan voor het Schelde- kwartier, maar hij is vooral ook van belang voor de bereikbaar heid van de binnenstad, zegt wet houder Lambert Prevoo. „De Gra venstraat wordt nog steeds fors belast. De verlengde Aagje Deken straat moet verbetering brengen voor de bewoners daar. Het wordt een hoofdader in het gebied." Vol gens de gemeente rijden er straks zesduizend auto's heen-en-weer over het Scheldeterrein. De weg wordt voorlopig wat ka- ONTSLUITINGSWEG SCHELDEKWARTIER Vlissingen Jan iVa Dat hebben de fracties van de Par tij van de Arbeid, GroenLinks, SP en Christenunie, met unanieme steun van de rest van de Vlissing- se gemeenteraad, donderdaga vond middels een motie afge dwongen bij het college. De gemeenteraad is anders bang dat het college de overheidsmid delen gaat gebruiken voor iets an- rig: er komt maar één fietspad, aan de kant van de machinefa briek. Later, als er wat meer activi teit op het Scheldeterrein is, wordt de nieuwe weg, die drome rig de Zee Allee wordt genoemd, verder opgetuigd. Op dit moment loopt wel de inspraakronde over de inpassing van de weg: op de kruising met de Scheldestraat komt straks een rotonde. „Alles wat nodig is om er verkeer over te laten rijden, wordt in 2014 aange legd", aldus Prevoo. Werknemers en bezoekers van De Schelde rijden nu nog door de Van Dishoeckstraat, waar de hoofdingang van het bedrijf zit. En dat is onwenselijk, zegt Pre voo. „Die straat is inmiddels een dertigkilometerzone. Vroeger kwam het personeel van de scheepswerf met de fiets. En ze bleven op het terrein. Tegenwoor dig is daar een ander soort werk nemer. Mensen rijden vaker heen-en-weer en bijna iedereen komt met de auto." De portiersloge van De Schelde gaat tegen de vlakte. Het bedrijf is meteen het hele pand aan het ver bouwen. „De laatste keer dat het verbouwd is, was in 1987", zegt Van Hoepen. „We willen op een andere manier werken, meer pro jectmatig. Dat vraagt om een an dere indeling van het gebouw. Het wordt ook wat gemoderni seerd. En we maken horizontale verbindingen tussen het oude en het nieuwe gebouw. Nu moeten we steeds eerst naar beneden als we willen oversteken." „Die twee gebouwen zijn voor ons eigenlijk altijd een belemme ring geweest bij de bedrijfsvoe ring. Het was onhandig. We heb ben wel eens overwogen om hier weg te gaan, het is natuurlijk een oud pand en het is lastig te onder houden. Maar het is ook een heel bijzonder kantoor. Eigenlijk is het jammer dat het altijd verstopt heeft gezeten op het terrein." ders. De overheid geeft gemeen ten dit jaar incidenteel geld om ar moede te bestrijden. Volgend jaar en de jaren die daarop volgen komt er structureel geld. De fracties hebben bovendien ge ëist dat zij inzage krijgen in de bij drage van het Rijk. Die krijgen ze, heeft het college toegezegd. Ook hebben ze bewerkstelligd dat binnen het armoedebeleid kinde ren als specifieke doelgroep wor den gedefinieerd. Zij behoren immers tot de kwets baarste groep, vinden de gemeen teraadsleden, en daarom moet de gemeente die zoveel mogelijk on dersteunen. Bel (0118) 684 000 of kijk op www.zorgstroom.nl Fraai hoekhuis midden in het centrum, maar toch rus tig gelegen. Aan de voet van de Oraniedijk - de groene boulevard - tegenover de markante Willem III kazer ne. Zeer compleet huis met drie slaapkamers en diepe en zonnige tuin. kunststof kozijnen en cv. door Theo Giele MIDDDELBURG - Volgens de Lokale Partij Middelburg heerst er een 'on gezonde bestuurscultuur* in het Middelburgse college van B en W. Een college waaraan de partij, in de persoon van Ed de Graaf, zelf een wethouder heeft geleverd. Kom in beweging, plaats je CV en vind de baan die je altijd al zocht! Kijk op nationalevacaturebank.nl blijf bewegen Die weg, die komt er echt door Nadia Berkelder nieuwe rotonde hoofdkantoor De Schelde Zee Allee j Donja Odijk door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Rijksgeld dat de ge meente Vlissingen krijgt om te be steden aan armoedebeleid, wordt nadrukkelijk als zodanig geoor merkt. Zorgtt f o o m f"** gjf &ff Dichtbij mensen i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20