Middelburg heeft al kriebels voor Tour Tourkoorts Goes' advocatenkantoor stopt met strafrecht wegens bezuinigingen Kookprijzen Scalda leerlingen laatste dag! binnenuit.nl Zeeland belicht Zeeland belicht www.zeelandboeken.nl ZEELAND 19 commentaar Hij weet maar al te goed dat een wieleretappe meer oplevert voor de stad dan alleen een leuk evene ment. „Het is nooit precies vast te stellen, maar we denken dat de Gi ro destijds meer dan een miljoen opgeleverd heeft voor Middel burg. De horeca profiteert van mensen die geld uitgeven, maar het evenement zorgt ook voor goede exposure. Ondernemers merkten dat er na de Giro meer Belgen en Italianen naar de stad kwamen. Daarnaast namen men sen allerlei initiatieven. Sommige, zoals de Stichting Bella Festa, be staan nog steeds." René Verhulst, burgemeester van Goes, is terughoudend. De Tour de France raasde in juli 2010 door zijn stad en hij was in zijn voor malige functie als wethouder in Utrecht al betrokken bij de lobby voor de start van de wielerronde. „Ik vind het hartstikke leuk voor Utrecht, maar we moeten in Zee land rustig kijken wat dit kan be tekenen. We moeten niet te graag willen, want dan moeten we be talen. Zo'n evenement kost veel geld. Daar moet je goed over na denken in tijden waarin iedereen moet bezuinigen en mensen hun banen kwijtraken. Bovendien: de één ziet de Tour de France als een topsportevenement, maar de an der vindt het een dopingcircus. We moeten ons wel realiseren hoe dit maatschappelijk ligt." Volgens Verhulst is het lastig te berekenen wat de doorkomst van het wielerpeloton drie jaar gele den opleverde voor Goes. „Met een doorkomst heb je minder pro fijt dan met een Grand Départ. Natuurlijk waren er bezoekers die ergens wat gingen eten, maar ik heb ook gehoord van onderne mers dat het de stilste dag van het jaar was. Het was een mooie dag met veel mensen, maar dat is nau welijks in geld uit te drukken." Utrecht is amper aan gewezen als start van de Tour in 2015 of het kriebelt in Zeeland. Lukt het om de Tour hier te krijgen, liefst wat meer dan een passage? Het enthou siasme is begrijpelijk. Zeeland heeft goede ervaringen met zo wel de Tour als de Giro. Zeeuw se overheden, zoals de provin cie en de gemeente Goes, reage ren echter nogal zuinigjes. Dat moet ook wel. Ze kunnen geen geld beloven dat er niet is. De afweging van kosten en ba ten van zo'n Tourcircus is moei lijk. Moet een gemeente elk uur van een ambtenaar reke nen of valt dat onder de gebrui kelijke dienstverlening? Wat kost het politiewerk? Wat doet de Tour voor de omzet in de winkels en in de horeca? Eén ding is zeker. Ondanks de doping en oudanks de schreeu werige commercie blijft de Tour een ongekend succesvol vehikel voor publiciteit. Dat biedt kansen die de Zeeuwse overheden en bedrijven altijd zeer serieus moeten bekijken. MIDDELBURG - Twee leerlingen teams van Scalda in Middelburg hebben in Houten een prijs ge wonnen bij de culinaire wedstrijd 'Junior Chef of the Year 2013'. Het team met Iris van Gremberghe en Joel Scherbeijn won de titel Ju nior Chef of the Year 2013. Het team met Rosanna Louws en Wil liam Dronkers werd tweede. In de finale moesten ze een driegangen menu koken genieten van een gratis schets voor een nieuwe kast MIDDELBURG - Het Goese advoca tenkantoor Van Leeuwen De Waard stopt met het voeren van strafrechtzaken. Volgens Benne van Leeuwen is het financieel niet meer verantwoord voor het kantoor om ook mensen bij te staan die voor een strafrechter moeten verschijnen. Aanstaande maandag staken straf rechtadvocaten tegen de voorge nomen bezuinigingen van het ka binet op de rechtsbijstand. Als de plannen worden goedgekeurd, ko men raadslieden pas na zeventien dagen in aanmerking voor gefi nancierde rechtsbijstand. De Middelburgse advocate Rivka Davidse stelt dat juist in die eer ste weken het belangrijk is om als advocaat bovenop een onderzoek te zitten. „Drie dagen na een aan houding kan de rechter-commis- saris besluiten dat iemand langer vast blijft zitten. In die periode zijn Openbaar Ministerie en poli tie volop bezig met zo'n zaak en moet je als advocaat heel alert zijn en ook zorgen dat de juiste ge tuigen worden gehoord." Ze vreest dat dat een probleem wordt als advocaten voor die pe riode nauwelijks betaald krijgen. PJ2C K'ik voor 'aatste nieuws ook op: 1 www.pzc.nl Week van het Zeeuwse Boek 30 oktober t/m 9 november 2013 van Ruden Riemens en Jan van Damme Cadeau bij aankoop van 15,- aan boeken bij alle Zeeuwse boekhandels ZATERDAG 9 NOVEMBER 2013 De eerste etappe van de Tour van 2010 voerde onder meer over de Oosterscheldekering. foto Marco de Swart/ANP door Cornelleke Blok I De reclamekaravaan van de Tour de France is een bezienswaardigheid op zich. foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - De wielerkriebels ko men weer terug bij Willem van Kooten, nu bekend is dat de Tour de France over ruim anderhalfjaar in Utrecht start. Van Kooten was in 2010 projectmanager toen de Itali aanse wielerronde Giro d'ltalia in Middelburg finishte. „Ik heb al con tact gelegd met mijn Utrechtse col lega", zegt hij. INTERSTAR ROADSHOW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19