i t 1 Halvering dividend Delta vergroot financiële problemen gemeenten ZEEUWS-VLAANDEREN 23 Kaartverkoop Buutreedners Hulst van start Fietsersbond wil geen afsluiting van kruispunt meneer Van Delft hier allemaal doet, maar kan je dat koppelen aan de sportwagen?" De kinderen schudden hun hoofd. Uit het veld geslagen zijn ze allerminst: de jon geren zijn nieuwsgierig, goed ge bekt en niet verlegen. Het doel van Kikke TV is tweele dig, legt Allan tussen de bedrij ven door uit. „Enerzijds willen we laten zien dat er genoeg te doen is in de gemeente Sluis. An derzijds is het een stukje ontwik keling. De kinderen leren prakti sche zaken als filmen en monte ren, maar trainen ook hun sociale vaardigheden. Ze moeten mensen interviewen, omgaan met andere kinderen en overleggen. Je ziet dat ze groeien in hun ontwikkeling." Na zo'n anderhalf uur filmen heb ben de kinderen genoeg beeldma teriaal. Terug in de 'studio' schuift Yara meteen achter een computer. Terwijl de beelden van de camera op de computer worden gezet, zoeken de kids geschikte muziek. Daarna start het monteerwerk. Beelden worden geselecteerd, ge knipt en geplakt. Na een laatste check van Allan is het filmpje af en kan het online. Papa kan zijn portemonnee weer opentrekken. Expositie cursisten Zeeuws Cekrijt De lesgroepen van Zeeuws Ge- krijt, die onder leiding staan van Wilma van der Lee, expose ren tot eind dit jaar in verpleeg huis De Stelle in Oostburg. Het gaat om vrije werken aan de muur en in de vitrines: schilde rijen, tekeningen, kommen, schalen, glas, beeldhouwwerk en meer. Bezichtigen kan tij dens reguliere openingstijden. Lezing Van der Graaf over duurzaamheid Marco van der Graaf geeft mor gen, zondag, een lezing over rentmeesterschap en duur- zaamheid. Dat doet hij bij de Evangelische gemeente aan de Van Cantfortstraat in Terneu- zen, om 10.00 uur. Van der Graaf is directeur bij Tear, een christelijke beweging die in ar me landen opkomt voor een menswaardig bestaan. Muziek in De Pit voor stichting Steunpunt Podium De Pit houdt morgen, zondag, een benefietavond voor Stichting het Steunpunt Terneuzen. Op het podium staan The Blue Clay (akoestische blues, folk) en The Sweet Lord Animals (bombastische bluesrock). Het evenement duurt van 15.30 uur tot 19.30 uur. Toegang kost 7,50 euro. D66 gaat straat op om mening te peilen Leden van D66 gaan vandaag onder leiding van raadslid Charles ten Hengel de straat op om de meningen van de Ter- neuzenaren over het huidige gemeentebeleid te peilen. De enquêteurs leggen vijf vragen voor over onder meer financi ën, onderwijs en nauwere sa menwerking tussen de ge meenten. De D66'ers gaan om elf uur op pad. Harmonie speelt wereldmuziek in kerk Muziekvereniging Harmonie uit Biervliet houdt vandaag haar jaarconcert in de PKN- kerk aan de Kerkstraat. Drum band Willem Beukelszoon bijt het spits af. Daarna is het de beurt aan jeugdorkest De Mu- ziekfabriek en na de pauze staat de fanfare op het podium, met als thema Music all over the world. Aanvang 19.30 uur. Blazers I Solisti del Vento in Porgy Blazersensemble I Solisti del Vento opent zondag in cultuur podium Porgy Bess aan de Noordstraat in Terneuzen een nieuwe serie open haard-con certen. Het 25-koppige muziek gezelschap brengt zes muziek stukken. Chantal de Waele ver telt over de componisten. Het concert begint om 15.00 uur en de entree is 12,50 euro. Schieting bij cafe Nieuwlandse Molen Café Nieuwlandse Molen aan de Hoofdplaatseweg tussen Biervliet en Driewegen houdt morgen, zondag, weer een schieting met vizier op de lig gende wip. De inleg, die ook het prijzen geld vormt, is 3,50 euro. Daar komt nog 40 euro 'gratis' bo venop. De schieting begint om 15.00 uur. Bieden zonder Roem in café 't Keldertje In café 't Keldertje aan de Baan- dijk in Terneuzen wordt van middag gestreden om het kam pioenschap Bieden zonder Roem van Groot-Terneuzen. Er is plaats voor 64 kaarters. In schrijven kan tot 13.30 uur. Het toernooi begint een half uur la ter. Deelnemers betalen vier euro. De organisatoren stellen een aantal vleesprijzen beschik baar. HULST - De voorverkoop van de 31e editie van het Hulster Buut- reednersfestival begint in de nacht van komende zondag op maandag om middernacht via in ternet (www. hulsterbuut.nl). Per persoon kunnen maximaal 4 kaar ten a 13,50 euro besteld worden voor de vijf uitvoeringen in Den Dullaert op vrijdag 21 februari (20 uur), zaterdag 22 februari (14 en 20 uur) en zondag 23 februari (14 en 20 uur). De bestellingen wor den in volgorde van binnenkomst verwerkt. Ook is het mogelijk kaarten te bemachtigen in Den Dullaert, op maandag 11 novem ber vanaf 11 uur. Den Dullaert is vanaf 9 uur geopend en er staat al tijd een lange rij. De run op kaar ten is al jaren zo groot dat kaarten voor de voorstellingen op vrijdag en zaterdag binnen vijf minuten zijn uitverkocht. Wethouder Co van Schaik van Terneuzen verwacht dat hij voor volgend jaar de verliespost kan compenseren. Ongeveer de helft van de 'normale' dividend uitkering van 2,9 miljoen was be doeld voor structurele uitgaven als salarissen en andere vaste pos ten. Van de rest ging een miljoen in de spaarpot van de gemeente en een half miljoen was voorzien voor het sluitend maken van de begroting 2014. Dat bedrag moet nu worden bijgepast uit de alge mene reserve. Van Schaik is som ber over de uitkeringen in de ver dere toekomst. „Ik denk dat we, kijkend naar het meerjarenper spectief dat Delta schetst, er reke ning mee moeten houden dat Del ta na 2014 geen of een heel be perkt dividend uitkeert. Wordt dat bewaarheid, dan moeten we alle mogelijke zaken bijstellen." „Een domper van jewelste", zegt de Hulster wethouder van financi ën Adri Totté. „Normaal krijgen we een dividend van 1.375.000 eu ro, de ene helft boeken we altijd netjes in, de andere helft scharen we onder incidentele baten. Dat houdt in dat we een tegenvaller hebben van 687.500 euro." De be groting van Hulst is net vastge steld. Met deze tegenvaller is geen rekening gehouden. Totté: „De ko mende weken gaan we nadenken over diverse scenario's om het gat ,te dichten Sluis werkt op dezelfde wijze als Hulst. De helft van de verwachte inkomsten wordt onder structure le inkomsten geschaard, de ande re helft - die Sluis nu dus mis loopt - wordt gezien als incidente le inkomsten. Voor volgend jaar was er wél een doel voor het divi dend: er zouden inhuurkrachten en tijdelijke contracten van wor den betaald. Volgens wethouder Conny Almekinders worden tijde lijke contracten nu mogelijk niet verlengd. Dat kan gevolgen heb ben voor projecten. Welke en wat dat betekent, is nog niet duidelijk. SCHOONDIJKE - De fietsersbond is niet te spreken over het besluit van de provincie om het kruis punt Nozemansweg-Lange Hee renstraat tussen Schoondijke en Oostburg af te sluiten. Dat ge beurt volgend jaar juli. Reden is de aanleg van een nieuwe roton de bij Schoondijke. Die ligt zo dicht bij het kruispunt, dat de si tuatie onveilig wordt, vindt de provincie. Verkeer naar en vanaf de Nozemansweg moet straks ge bruikmaken van de parallelweg of het fietspad langs de Lange Hee renstraat, en kan pas bij Oostburg of de nieuwe rotonde bij Schoon dijke de weg over. Volgens de Fietsersbond wordt de situatie er juist onveiliger op: het oversteken bij de rotonde is niet zonder gevaar. Verder hekelt de bond het feit dat er straks een stuk moet worden omgereden. ZATERDAG 9 NOVEMBER 2013 I Jesper Nelisse (13) filmt terwijl Allan Abbosh (23) de boel in de gaten houdt en tips geeft, Joost Kools (11) inter viewt docent Van Delft, foto Peter Nicolai Het resultaat van de reportage 'Van Eend naar raceauto staat op www.you- tube.com/kikketv. Daar zijn nog veel meer reportages te zien van Kikke TV. OOSTBURG TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN BIERVLIET TERNEUZEN BIERVLIET TERNEUZEN t door onze regioredactie TERNEUZEN - De halvering van het dividend van Delta heeft ingrijpen de gevolgen voor de drie aandeel houders in Zeeuws-Vlaanderen, de gemeenten. Tot nu toe ontvingen de provincie en de Zeeuwse ge meenten jaarlijks veertig miljoen euro, waarvan de helft naar de pro vincie ging. Provincie en gemeen ten moeten het nu elk met tien mil joen doen. Voor de grootste ge meente van Zeeland, Terneuzen, betekent het een derving van bijna 1,5 miljoen euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 133