De dierenpolitie brengt de minder leuke klusjes 20 ZEEUWS-VLAANDEREN MAATSCHAPPELIJKE STAGE Vmbo-leerlingen verlengen zelf hun Terneuzense mantelzorgers in het zonnetje maatschappelijke stage In het bos. De boswachters vinden het prachtig. loosde dieren. Het kan dus best zijn dat deze hond straks een paar honderd kilometer gaat reizen. Maar ik ben ervan overtuigd dat hij een nieuw baasje vindt. Deze hond komt er hoogstwaarschijn lijk wel weer bovenop. Gelukkig hè, ouwe stinkerd", richt Van Hee zich tot de hond. Dat denkt die renarts Annette Burm ook. Op af stand ziet ze al dat de hond erg mager is. Een gezonde hond van anderhalfjaar van dit ras weegt normaal gesproken tussen de 35 en 40 kilo. De weegschaal geeft slechts 20 kilo aan. Verder consta teert ze klitten, ontlasting en vlooien in de vacht, heel veel tand steen, veel te lange nagels, een oorontsteking en door dit alles heeft deze hond een penetrant luchtje. Duidelijk een geval van verwaarlozing. En dus mag Stin kerd met een diergeneeskundige verklaring op zak weer met de die renpolitie mee. Op reis naar een betere toekomst. Dacht de dierenpolitie. Verkeerd gedacht. Een dag later zit de hond namelijk gewoon weer thuis bij zijn baasje. Op last van de Dienst Regelingen van het ministerie van Economische Zaken. De Lan delijke Inspectiedienst Dierenbe scherming gaf haar bevindingen aan de Dienst door, die vervol gens besloot de eigenaar nog 24 uur de kans te geven om aan te to nen dat hij voor de hemd kan zor gen. Hij kreeg een maatregelen pakket aangeboden voor de verzor ging van de hond. De dierenpoli tie zag toe op naleving van de re gels. Zou de eigenaar zijn zaken na een dag nog niet op orde heb- beR, dan zou het dier definitiefin beslag worden genomen. De eige naar zorgde er echter voor dat er geen reden meer was om het dier bij hem weg te halen. Ze kijkt eens aandoen lijk omhoog. Het is dat ze een uur in de wind stinkt, anders zou je haar vastpak ken om haar te troosten. Ja, naam loos hondje, de rottijd is hopelijk voorbij. Met dank aan de dieren politie. Politieagent Ralph van Hee en zijn compagnon Rob hebben het dier deze ochtend weggehaald bij zijn baasje in Terneuzen. Dat ging niet zomaar. „Het is al de derde keer dat we bij dit adres een ver waarloosde hond aantroffen. We werden niet binnengelaten, dus moesten we een huiszoekingsbe vel regelen. Terwijl we daarmee bezig waren, hoorden we de poort opengaan en zagen iemand met de hond weglopen. We kon den hem gelukkig snel achterha len", vertelt Van Hee. De politie zet in elk geval in op strafrechtelijke vervolging van de eigenaar van de berner sennen. „Het probleem is dat deze men sen echt niet inzien wat ze fout doen. Maar dit is nu de derde keer, dus zullen wij de officier van justitie vragen om een 'houd- verbod' van drie jaar te overwe gen. Dan mogen ze drie jaar lang geen huisdieren meer hebben." Om het dier daadwerkelijk in be slag te kunnen nemen, is een in spectie door een dierenarts nodig. Constateert die dat het dier inder daad is verwaarloosd, dan wordt de Landelijke Inspectiedienst Die renbescherming ingeschakeld. Zij gaan over de bestuursrechtelijke kant van dit soort zaken, zoals bij voorbeeld herplaatsing van de hond. Overigens worden alle kos ten in rekening gebracht bij de laatste eigenaar van het dier. Van Hee: „Er is in Nederland een aan tal opvangcentra voor verwaar- TERNEUZEN - Welzijnsstichting Aan Z zet volgende week mantel zorgers in de gemeente Terneu zen in het zonnetje. De jaarlijkse Dag van de Mantel zorg valt dit jaar op zondag (mor gen). Daarom zijn veel activitei ten, bedoeld voor mensen die structureel zorg dragen voor een hulpbehoevende naaste, verspreid over een week. Zo is er in de thee tuin van Jan van Os en Nellie Rijk aan de Klapstraat in Koewacht op maandag een workshop verhalen vertellen. Op woensdag wordt er in Het Ankerhof in Philippine pas ta gemaakt en Marjon Sarneel ver zorgt dezelfde dag een schrijf- workshop in Stropievat in Zaam- slag. Een overzicht van alle activi teiten staat op www.aan-z.eu. BRAAKMAN - En of ze wat hebben geleerd in het bos!!! Bomen en struiken kappen, snoeien en za gen; hutten bouwen en zwerfaf val opruimen. Maar ook samen werken en de 'natuur eens van een andere kant bekijken', zeggen de derdeklassers van het vmbo Zeldenrust Steelant College vrij dagmorgen, terwijl ze de tenten in de 'tuin' bij de Braakmanboer derij opbreken. De leerlingen kwamen deze week in het kader van hun maatschap pelijke stage naar de bossen in de Braakman en Clinge om Staats bosbeheer te helpen. De boswach ters lieten de scholieren kennis maken met de natuur door een morgen door het bos te struinen. Vervolgens konden ze aan de slag door elzen, die anders het bos op diverse plekken te veel overheer sten, om te zagen. Het hutten bou wen daarna maakte een dagje bos helemaal af. De leerlingen waren - nadat ze ook in de Clingse bossen hadden gewerkt én er een 'militaire trai ning' afwerkten - zo enthousiast dat ze hun maatschappelijke stage zelf wilden uitbreiden. „Ze vroe gen of ze niet nog wat meer moch ten helpen. En ze wilden ook graag een nacht in het bos blijven slapen", zegt boswachter Marijke Lieman. Op voorwaarde dat ze toestemming van hun ouders en van school hadden, vond Lieman het prima. Ook de school was er direct voor te porren. Lieman: „Motiveren van deze groep leerlingen is niet altijd makkelijk. Toen ze dus zelf enthousiast met een initiatief kwamen, regelde het Zeldenrust gelijk de nodige zaken." En dus bleven dertien leerlingen donder dagavond - nadat ze die dag veel zwerfvuil langs de noordelijke oever van de Braakmankreek op ruimden en nestkastjes timmer den - in het bos overnachten. Ze zetten hun tenten op in de tuin bij het boswachterskantoor annex bezoekerscentrum. Felicia (15) was het enige meisje dat bleef slapen. „Natuurlijk, hartstik ke cool en leuk." Het Zeldenrust.had Jaïr Jandroep van de Terneuzense Stichting Jeugd- en Jongerenwerk gevraagd de jongeren van 14 en 15 jaar te be geleiden. Jaïr betoogt dat de jongeren afgelo pen week niet alleen meer oog voor de natuur hebben gekregen én het belang van vrijwilligers werk leerden inzien. „Ze leerden ook zichzelf en elkaar beter ken nen. Bij het kampvuur gingen de gesprekken redelijk diep. Er vloei de zelfs af en toe een traan." De scholieren leerden nog meer, vinden ze zelf. „Samenwerken. Niet alleen bij het werk in het bos en het opruimen van zwerfafval, maar ook bij het opzetten en af breken van de tenten. We zijn nu sterk in teamwerk." Boswachter Marijke Lieman vindt dat de scholieren goed werk heb ben gedaan en ziet mogelijkhe den om vaker maatschappelijke stagiaires in te zetten. „Als we met scholen goede afspra ken kunnen maken over de bege leiding kunnen ze in het bos te recht." Bosonderhoud De dierenpolitie nam deze berner sennen in beslag vanwege verwaarlozing en bracht haar voor inspectie naar het Dierenziekenhuis. Kom in beweging, plaatsje CV en nationale vind de baan die je altijd al zocht! vacaturebank Kijk op nationalevacaturebank.nl blijf bewegen door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand ge ven dierenartsen, specialisten, assis tentes én baasjes een kijkje achter de schermen bij Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Vandaag: De dierenpolitie brengt een verwaarloosde hond binnen. Spectrum: Dag van de Mantelzorg 'In de greep van een grote, kleine meid'. door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 130