Bibliotheek zet stap in richting onderwijs Walcheren vreest slechtere busdiensten BEVELANDEN en THOLEN 23 Appartementencomplex Uitkijk op plaats van voormalige restaurant Zeeuwsche Paerel in Kruiningen. Slechtzienden kruiningen - Op de plek van het voormalige restaurant Zeeuwsche Paerel in Kruiningen verschijnt het nieuwe appartementencom plex 'Uitkijk'. Initiatiefnemer is woningcorporatie R&B in Hein- kenszand. Directeur Peter Bevers presenteer de donderdagavond tijdens de jaarvergadering van de dorpsraad het ontwerp van architect Levien de Putter. Bevers benadrukte dat het nog slechts om een concept gaat. „De huur moet straks niet onbetaal baar zijn voor onze doelgroep. Daar voelen wij ons verantwoor delijk voor. Wij staan voor sociale woningbouw. Wij hanteren accep tabele huurprijzen. Als dat niet haalbaar is, dan moeten we het ontwerp versoberen." De investeringscapaciteit van R&B is door de invoering van de verhuurdersheffing aanzienlijk verslechterd. „Daarom moeten we ook dit plan met de stofkam in de hand bekijken. Ik ben best wel op timistisch maar de financiële doorrekening moet nog plaatsvin den." In Uitkijk is ook plaats voor sociale huurwoningen. Dat zijn appartementen met een maxima le huurprijs van 68i euro. „We "gaan goed kijken naar de be taalbaarheid van de appartemen ten", aldus Bevers. De bouw van Uitkijk kan in het derde kwartaal van 2014 begin nen. Het complex is dan een jaar later klaar. Uitkijk is mede mogelijk gemaakt door een ruil met de gemeente Reimerswaal. Aan de Brouwerij straat in Kruiningen staan wat oude leegstaande bejaardenhuis jes. Die zijn eigendom van R&B. De grond van het voormalige res taurant is eigendom van de ge meente. De corporatie sloopt de oude huis jes. In ruil krijgt R&B de grond van Zeeuwsche Paerel voor de bouw van het appartementencom plex. Het is in het verleden niet moge lijk gebleken hoogwaardige hore ca in het voormalige restaurant te vestigen. Sinds het vertrek van de voormali ge uitbaters in april 2008 staat het pand leeg en was het in eigen- dom gekomen van de gemeente. De belangstelling voor de twaalf appartementen aan de rand van het dorp was donderdagavond in ieder geval al groot. Behoorlijk wat aanwezigen vroegen Bevers na afloop van de vergadering om informatie. R&B is de laatste tijd behoorlijk aan het bouwen in Kruiningen. Zoals de twaalf jongerenapparte- menten aan de Markt die eind de cember worden opgeleverd. Jonge ren tot 30 jaar mogen een apparte ment huren. Dat kan overigens niet meer. Alle appartementen zijn inmiddels verhuurd. „Er is zelfs sprake van een wachtlijst. We hebben met deze jongerenap- partementen echt in de roos ge schoten", aldus Bevers. De corpo ratie is ook deze week begonnen met een bijzonder project aan de Henri Dunantstraat. Een woning wordt opgeknapt met milieuvrien delijke biobase materialen. Dat zijn materialen van plantaardige of dierlijke oorsprong. Na het on derhoud mag het publiek een kijk je komen nemen. Daarnaast moet de helft van de voorschoolse instellingen in dat jaar samenwerken met de biblio theek, staat te lezen in de regiona le visie Bibliotheek van betekenis - Bibliotheek Oosterschelde 2014-2017. Bibliotheek Oosterschelde wordt sinds 2007 gefinancierd door de gemeenten in de Oosterscheldere- gio (met uitzondering van Noord-Beveland, dat geen vesti gingen heeft). Voor de biblio theek zijn het roerige tijden waar bij meebewegen met de samenle ving noodzakelijk is, gelet op on der meer digitale ontwikkelingen. Dit jaar is daarom gewerkt aan een regionale toekomstvisie. Een structurele samenwerking tussen bibliotheek en school is van cru ciaal belang, want uit onderzoek is gebleken dat een kwart van de basisschoolleerlingen de school verlaat met een taalachterstand van tweeënhalf jaar. Daar is nog een wereld te winnen, stellen de opstellers van het document. De bibliotheek-nieuwe-stijl moet volgens de visie ook minder de na druk leggen op uitlenen, maar meer op toegang bieden tot infor matie, liefst 24 uur per dag. De vi sie gaat uit van een beperkt aantal vestigingen in de regio, maar de doelstelling is dat iedere inwoner van de Oosterschelderegio op af stand van maximaal een half uur rijden met de auto een hoogwaar dige vestiging kan bereiken. Die staan niet langer op zichzelf, maar zijn of moeten deel uitma ken van zogeheten multifunctio nele accommodaties (MFA's). De algemene toekomstvisie ligt er nu, maar aan de haand van die 'richtingaanwijzer' moeten nog lo kale scenario's worden gemaakt. Daarin zal weer moeten worden gekeken naar kosten. Bedoeling is dat die scenario's er voor elke be trokken gemeente nog dit jaar lig gen. GOES - Het Mobiel Informatie punt van Koninklijke Visio voor blinden en slechtzienden staat maandag van 13.30 tot 16 uur aan de Oostwal 34 in Goes. Men kan kennis maken met Visio en vra gen stellen over hulpmiddelen. Bij het verhaal over de vereni ging van eigenaren van vakantie park Stelleplas in Heinkenszand stond woensdag ten onrechte een foto van Buitenplaats Hof van Zeeland. Dat heeft niks van doen met het genoemde conflict. MIDDELBURG - De Walcherse ge meenten vrezen dat het openbaar busvervoer vanaf 2015 flink zal verslechteren. Ze zijn bang dat daardoor minder studenten kie zen voor de Hogeschool Zeeland omdat het tot nu toe volstrekt on zeker is of die instelling straks wel bereikbaar is met de bus. En als die instelling toch bereikbaar is met de bus, kunnen studenten mogelijk geen gebruik maken van hun OV-jaarkaart en moeten ze zelf betalen. De wethouders van de drie gemeenten stellen in een brief aan de provincie dat nu al veel Zeeuwse studenten kiezen voor een opleiding buiten Zee land. Ook de bereikbaarheid van de middelbare scholen voor leer lingen uit de dorpen kan volgens wethouder Chris Simons (Middel burg) een groot probleem wor den. Alleen Koudekerke, Seroos- kerke en Vrouwenpolder hebben straks een directe busverbinding met Middelburg. De provincie is bezig met het opstellen van voor waarden waaraan het busvervoer moet voldoen. De gemeenten snappen dat er bezuinigd moet worden. Maar de manier waarop de provincie de bezuinigingen wil doorvberen, begrijpen ze niet. Italiaanse barok Historisch Museum de Bevelan- den verzorgt een driedaagse cursus 'Italiaanse Barok'. De cursus vindt plaats in het mu seum op de maandagavonden 11,18 en 25 november. Meer informatie: www.histo- rischmuseumdebevelanden.nl. Grevelingenschap Schouwen-Duiveland gaat ak koord met de fusie van het Gre velingenschap en het Haring- vlietschap. Alleen het CDA is tegen in de gemeenteraad om dat de partij bang is dat de re serves niet terecht komen in het gebied van de Grevelingen. Film wereldvrouwen De film 'Ahoy, unsurpassed wo men of the world' van de Zeeuw se Wereldvrouwen is nu ook te zien via internet De film biedt een ode aan heldinnen verspreid over de geschiedenis. De film is te bekijken via de url: http://vimeo.com/61417700 Senioren en vallen SWM houdt dinsdag in Arnemui- den een informatiebijeenkomst over de cursus 'In Balans', die se nioren leert om te voorkomen dat zij vallen. De bijeenkomst is van 14.00 tot 15.30 uur in sportcomplex De Blik ken. Speelgoedbeurs De Speelgoedbank Zeeland houdt zaterdag een grote speel goedbeurs in het voormalige ROC gebouw aan de Ravenste- ijnweg 1 in Middelburg. De beurs wordt gehouden van 9.30 uur tot 15.00 uur. goed- bank-zeeland.nl. Lindy Hop swingcafé Bij Van Eijkeren DanceMasters in Middelburg is vanavond van af 20.30 uur een Lindy Hop swingcafé. Lindy Hop is de moeder van alle swingdansen, de voorloper van jive, boo gie-woogie en rock roll. En tree niet-leden: 5 euro. ZATERDAG 9 NOVEMBER 2013 Een 'Uitkijk' op Kruiningen door Frank van Cooten Het ontwerp van appartementencomplex Uitkijk in Kruiningen is nog slechts een concept. Als de huurprijzen na de financiële doorrekening te hoog zijn, wordt het complex versoberd, tekening R&B Wonen door Luc Oggel GOES - Bibliotheek Oosterschelde wil zich veel meer richten op het onderwijs. In 2017 moet 80 pro cent van de basisscholen in de ge meenten Goes, Borsele, Kapelle, Reimerswaal, Tholen en Schou- wen-Duiveland zijn aangesloten bij het (landelijke) concept Biblio theek op School. Een kwart van de basis schoolleerlingen verlaat de school met een taalachter stand van tweeënhalf jaar door Emile Calon GOES ZIERIKZEE ZIERIKZEE ARNEMUIDEN MIDDELBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 123