Wethouder tevreden over rijden buurtbus Creativiteit als element dat bindt in het dorp Seniorenelftal mag nog eerder aan het bier 22 BEVELANDEN en THOLEN De buurtbus wordt gereden door een groep van twintig vrijwilli gers. Er waren aanloopproble men, sinds de vrijwilligers per juni de bestaande belbuslijn over namen, erkent Van der Weele: en kele dagdelen viel een chauffeur uit. Door rooster- en communica tieproblemen, legt Van der Weele uit. Na enkele bijeenkomsten met het Steunpunt Vrijwilligerswerk zijn de vrijwillige chauffeurs er van doordrongen dat de buurtbus betrouwbaar moet zijn in rijtij den. „En we hebben iemand die bij uitval altijd bereid is .de dienst over te nemen." Van de be- gin-groep uit juni van 24 chauf feurs zijn enkele mensen afgeval len omdat ze werk vonden of ver huisden. Het aantal uitkeringsge rechtigden dat verplicht enkele uren op de bus rijdt, is op de vin gers van een hand te tellen, zegt de wethouder. De buurtbusvereniging heeft de gemeente gemeld dat ze bereid is om de activiteiten uit te breiden. Wellicht wordt dat nodig als de vervoersmaatschappij die per vol gend jaar van de provincie Zee land het openbaar vervoer mag verzorgen de buslijn 31 schrapt of inperkt, tussen Wissenkerke, Geersdijk en Kamperland. De ge meente heeft behoud van die lijn wel aangedragen bij de provincie. Van der Weele: „Misschien dat we op daluren een buurtbus inzet- ten als enkel WMO-vervoer on toereikend blijkt." In maart wordt dat duidelijk, verwacht hij. De buurtbus rijdt vanuit Kortge- ne op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur. Ttissen 06.00 en 08.00 uur, 17.00 en 19.00 uur en in het weekend rijdt de belbus alleen op aanvraag. COLIJNSPLAAT - Als een bloemta pijt, helder geel in groen gras, maar dan in de herfst als er geen bloemen meer bloeien. Dat was het plaatje dat Marvin Tilroe wil de maken en met die foto won hij ook: juryleden Hendrikjan Hoff man van Museum Colijnsplaat en fotografe lanne van Gilst kozen gisteren zijn foto als de beste van basisschool Het Stelleplankier. De foto hangt vanaf volgend weekeinde extra groot in Mu seum Colijnsplaat. Daar maken de foto's die Marvin en vijf school- genoten maakten van de herfst deel uit van een nieuwe expositie. Janne van Gilst exposeert daar al met haar beelden van Noord-Be veland, die ze bundelde in het boek 'Geestgrond'. Ze begeleidde de afgelopen weken kinderen van het Stelleplankier in het fotogra fieproject 'Zoek de kleur', een van de creatieve activiteiten waar de ruim zestig leerlingen van de bo venbouw van de school in Colijns plaat steeds vier weken lang mee bezig zijn. De resultaten van die weken wor den steevast gepresenteerd op een vrijdagmiddag, afwisselend op school en in de hal van de bu ren, zorgcentrum Cleijenborch. Dan komen de schoolgenoten, hun ouders, opa's en oma's en in woners van het zorgcentrum kij ken naar de presentaties van de schoolkinderen. De ongeveer der tig Cleijenborchers die gisteren in de hal van de school waren, zagen onder meer decoratieve herfst- stukken, herfsttakken, schilder werken, kantklosproducten - ie der jaar komt een inwoonster die vaardigheid overbrengen aan de kinderen -, en een spannende vi deofilm, met een proeverij van hartige en zoete baksels van de kookklas tot slot. Veel van de crea tieve workshops die de school kan bieden hangen samen met de hobby's en talenten van familiele den van de leerlingen, vertelt schooldirecteur Bram Verhulst. „Op deze manier schep je een ver bondenheid tussen de inwoners van Cleijenborch, de jeugd, de dorpsbewoners en onze voorzie- ningen zoals het museum. De leerlingen maken kennis met veel verschillende vaardigheden en le ren presenteren." Via de moeder van leerlinge Char lotte, fotografe Suzanne Luynen burg, kwam Janne van Gilst in contact met de school. De eerste twee weken ontdekten de kinde ren de cameramogeljkheden, daar na is Janne met hen het bosje bij Colijnsplaat ingegaan. „Zij heeft ons geleerd anders te kijken," vindt Frederique. „Ik vond nooit dat er buiten veel kleur in de herfst zat", vertelt Annemijn. „Nu zie ik dat wel." Zelf had de groep een andere foto gekozen als beste. Die van Charlotte: een enkel blaadje, hangend aan spinrag, per ongeluk in tegenlicht. Marvin snapt dat. Maar hij is wel trots op het oordeel van de vakjury. HEINKENSZAND - De seniorenelftal len van de sportverenigingen in de gemeente Borsele mogen op zondag al vanaf 11.00 uur 's mor gens een biertje drinken. Een meerderheid van de Borselse gemeenteraad nam donderdag avond een amendement aan om de nieuwe regels voor wat betreft het schenken van alcohol in sport kantines aan te passen. Het college had het tijdstip al ver vroegd van 15.00 uur (het voorstel van een werkgroep) naar 12.00 uur iedere zaterdag en zondag. Door het tappen van een biertje op zondagmorgen vanaf 11.00 uur wordt geen afbreuk gedaan aan het beleid om jongeren minder al cohol te laten drinken, vindt de raad. „De jeugd voetbalt immers niet op zondagmorgen. Dat zijn toch veelal de vierde en vijfde elftallen van verenigingen. Mannen die al wat ouder zijn", aldus wethouder Ad Schenk. Verenigingen trokken bij de ge meente aan de bel om het tijdstip te vervroegen. Later op de dag een biertje schenken scheelt im mers behoorlijk wat baromzet. Veel clubs moeten het ook van de omzet in de kantine hebben. WISSENKERKE - De buurtbuslijn Kortgene-Colijnsplaat-De Tol-Kats vervoert dagelijks tussen de 9 en 24 passagiers. Dat staat in een tus senrapportage aan de gemeente raad van Noord-Beveland. Wethou der Kees van der Weele is tevre den met dat aantal. Naar gelang het weer slechter wordt, zullen pas sagiersaantallen toenemen, denkt hij. „De bus voorziet duidelijk in een behoefte." Frederique, Charlotte, Wieke, fotografe Janne van Gilst, Suzanne Luynenburg, winnaar Marvin, Hendrikjan Hoffman en Annemijn (vlnr) bekijken de oogst aan herfstimpressies die straks in het museum hangt. Inzet: de winnende foto van Marvin Tilroe. foto Mechteld Jansen door Claudia Sondervan 'Ik vond nooit dat er buiten veel kleur in de herfst zat. Nu zie ik dat wel' Annemijn anwb.nl/museumcheck door Frank van Cooten Samen naar het Zeeuws Museum of het Watersnoodmuseum? Doe dan mee met de ANWB Museumcheck. We zoeken mensen - jong of oud - die het leuk vinden iemand uit de eigen omgeving die minder mobiel is een dagje mee uit te nemen en een museum te testen op toegankelijkheid. Doe je mee? De ANWB zorgt voor de kaartjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 122