Toch geen invoering van toeristenbelasting in gemeente Borsele I Plan maritiem erfgoed even terug in de ijskast 20 BEVELANDEN en THOLEN SINTERKLAASFEEST Kinderfeest kampt dit jaar met organisatorisch probleem; sponsoren lenigen grootste nood. (6 Op het laatste moment is toch nog een aantal sponsoren gevonden Thuiszorg nodig? makelaar Oranjestraat 13 Vlissingen Vraagprijs 169.000,- k.k. Een ruime meerderheid van de ge meenteraad nam donderdagavond een amendement aan van het CDA om de invoering van toeris tenbelasting te schrappen. De raad heeft begrip voor het stand punt van veel ondernemers. Zij vinden dat ze het al moeilijk ge noeg hebben. Deze belasting was onderdeel van een bezuinigingspakket. Diverse werkgroepen zijn de afgelopen maanden bezig geweest met het samenstellen van dit pakket om de besparing van ruim 1,1 miljoen euro aan bezuinigingen te realise ren. Een van de maatregelen was de invoering van toeristenbelas ting. Dat zou veertigduizend euro opleveren. De toeristische sector betaalt al achttienduizend euro aan de ge meente. Dit bedrag wordt doorge sluisd naar de VW. In plaats van de toeristenbelasting wordt de bij drage van in totaal achttien mille verhoogd met twintig procent. Dat levert vijfduizend euro op. De- De raad van Borsele heeft begrip voor het standpunt van ondernemers dat ze het al moeilijk genoeg hebben nationale vacaturebank ze meeropbrengst gaat onder meer naar het Land van Borsele om deze organisatie een extra duwtje in de rug te geven. „Het Land van Borsele timmert im mers al behoorlijk aan de weg", al dus wethouder Ad Schenk. De raadsmeerderheid besloot ook de huurverhoging van tiendui zend euro voor alle accommoda ties, zoals sportvelden en dorps huizen, te schrappen. Bij de presentatie van het bezuini gingspakket was afgesproken dat de raad best onderdelen mag schrappen, mits daar alternatieve bezuinigingen tegenover zouden staan. Er mag immers niet gemor reld worden aan de bezuiniging van 1,1 miljoen. Om aan deze doelstelling vast te houden besloot de ruime raads meerderheid een ton extra te be zuinigen op het management team van de gemeente Borsele. De ze bezuiniging wordt hiermee ver hoogd van drie naar vier ton. Volgens wethouder Schenk is de ze besparing haalbaar zonder on rust op de werkvloer. „Door diver se samenwerkingsverbanden gaat onze organisatie er over vier jaar heel anders uit zien. Bij de andere structuur hoort ook een passend managementteam. In het recente verleden zijn de afdelingen onder wijs en welzijn al samengevoegd tot de afdeling samenleving." WD-fractievoorzitter Roel Boek- holt verzekerde de gemeentelijke organisatie dat van gedwongen ontslagen geen sprake zal zijn. GOES - Sinterklaas moet het dit jaar zonder zijn werkpaleis op de Grote Markt in Goes doen. Om or ganisatorische redenen lukt het niet om dat traditionele element van het kinderfeest in Goes dit jaar toe te voegen. Even leek het erop dat ook een an der onderdeel, het populaire 'Weltrusten Sinterklaas' waarbij kinderen de goedheiligman een goede nacht mogen wensen in het stadhuis, dit jaar niet zou doorgaan en dus alleen de intocht overbleef. „Maar door toedoen van Sintfans is op het laatste mo ment toch nog een aantal sponso ren gevonden", zegt Monique Dommanschet van het organise rende Comité Heerlijk Avondje in Goes. De intocht van Sinterklaas in Goes is op zaterdag 23 november. Op donderdag 28 november, koop avond, staat 'Weltrusten St Nico- laas' op het programma. Elk jaar wordt dan een lampionoptocht ge houden door de binnenstad. De lampions worden om 19.00 uur ■uitgedeeld. Nadat de Pietenbus is gearriveerd, begint de optocht. Daarna mogen de kinderen Sinter klaas toezingen en weltrusten zeg gen in zijn hemelbed in het Stad huis. Maar Werkpaleis, het evenement waar ongetwijfeld ook honderden kinderen naar uitkeken, is er dit jaar dus niet. Dat betekent geen parcours met spelletjes op de Gro te Markt, geen pietendiploma ha len onder begeleiding van echte Pieten en geen verlanglijstje, brief of tekening aan Sinterklaas geven in zijn werkkamer en het behaal- de pietendiploma door hem laten ondertekenen. Ook Pietenband SCH de Sjok-Ola blijft die dag stil. Er is dit jaar geen geld voor, zegt Dommanschet. „De intocht en het Werkpaleis worden bekos tigd door Goes Marketing, maar die geven er dit jaar een andere in vulling aan." Op zich vindt zij de keus wel begrijpelijk. „Het is dit jaar ook themajaar (Latijs-Ameri- ka, red.) en je kunt je geld maar één keer uitgeven en dat willen ze natuurlijk aan zoveel mogelijk verschillende evenementen." Dommanschet is wel blij dat het naar bed brengen van Sinterklaas alsnog kan doorgaan. „Er is een aantal mensen dat zich heeft inge zet om dat alsnog voor elkaar te krijgen en daar sponsors voor heb ben gevonden." Op zondag 24 november, koop zondag, is er wel een ander evene ment van Goes Marketing, name lijk Goes Pietenstad. Dan lopen er Zwarte Pieten door het winkelcen trum. Volgens Tom de Koning van Goes Marketing ligt een orga nisatorisch probleem ten grond slag aan het niet doorgaan van Werkpaleis. „Het Comité wilde de intocht eigenlijk op 16 novem ber, maar dan is ook de landelijke intocht op TV. Het lukte niet om alle Pietenpakken die 23 novem ber worden gedragen weer op tijd gewassen te krijgen voor 24 no vember, dus zijn we voor de koop zondag met een andere pietenor ganisatie in zee gegaan." Ten Hengel wil met historische schepen en ander maritiem erf goed de band tussen Terneuzen en het water herstellen. Het plan vraagt een investering van vier miljoen euro, die met Europese, provinciale en gemeentelijke sub sidies moet worden opgehoest. Ten Hengel diende daarom een een amendement op de gemeente lijke begroting voor 2014 in. Hij stelde voor om anderhalf miljoen voor de ontwikkeling van de Veer haven in Terneuzen over te heve len naar de ontwikkeling van een maritiem themapark. De meeste partijen krijgen wel een warm ge voel bij het initiatief, maar passen ervoor om met geld te schuiven. „Wij vrezen dat het plan sneuvelt, omdat het financieel niet realis tisch is. Wellicht kunt u er later met een motie op terugkomen. -Dan blijft de gedachte achter het plan wel overeind", zei CDA'er Henk Siersema tot Ten Hengel. Ten Hengel hoorde alle partijen aan en besloot daarop zijn amen dement in te trekken. Bel (0118) 684 000 Fraai hoekhuis midden in het centrum, maar toch rus tig gelegen. Aan de voet van de Oraniedijk - de groene boulevard - tegenover de markante Willem III kazer ne. Zeer compleet huis met drie slaapkamers en diepe en zonnige tuin. kunststof kozi|nen en cv. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Ondernemers in de gemeente Borsele hoeven toch geen toeristenbelasting te betalen. Kom in beweging, plaatsje CV en vind de baan die je altijd al zocht! Kijk op nationalevacaturebank.nl blijf bewegen Sint heeft geen door Luc Oggel Monique Dommanschet I „Ik wil wel mijn verlanglijstje aan Sinterklaas geven. Die heb ik al ge maakt. Het is niet zo'n lang lijstje. Ik wil graag een dokterspop heb ben." Jill Hofman (4) uit Goes „Ik vind het niet erg dat er minder activiteiten zijn. Ik heb alleen klei ne kinderen. Voor hen zijn al die verschillende indrukken en activi teiten alleen maar vermoeiend." Anne Dingemanse (31) 's-Gravenpolder „A's ze maar pepernoten bij zich hebben, want die vind ik lekker. Mijn broer vindt die spelletjes met de pieten altijd wel leuk om te doen." Lorenzo Mabelis (5), Kruiningen. TERNEUZEN - Terneuzen als mari tiem themapark. Het klinkt heel veel raadsleden als muziek in de oren, maar op initiatiefnemer Char les ten Hengel (D66) na is er nog nie mand die er al geld aan wil uitgeven. of kijk op www.zorgstroom.nl Zorgit f oom Dichtbij mensen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 120