€10, rm Kaalslag bedreigt Kei Open dag bij Hondensport in Damen Amels Heinkenszand Surrender in Zonnemaire Concert BachPlus in Sint Baafs ATB Cup in 's-Heer Arendskerke on ni ken werk Dit weekeinde zijn er activiteiten die ogen én oren prikkelen. Klassiek of rock, mens of dier. Er is voor elk wat wils. AGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. PODIUM itom naar opnames ight of the Proms voor slechts II Novecento Robert Groslot John Miles Hiromi Amy Macdonald Gloria Estefan Waylon Wyclef Jean 24 november, Ahoy Rotterdam Ga voor kaarten naar kro.nl/notp <7\ [Damen/Amels in Vlissin- jgen houdt vandaag, zater- i-J Öag, open dag. Wie altijd al eens heeft willen weten hoe je een schip bouwt en wie een kijkje aan boord wil nemen, kan terecht bij Damen Naval Ship building op tussen 10.00 en 16.00 uur in Vlissingen-Oost (haven 1010). Ook Amels, aan de Koningsweg te Vlissingen, opent haar deuren voor publiek. Amels wil de bezoe kers laten zien waar superjachten worden gebouwd. De Zuid-Bevelandse band Surrender speelt zaterdag avond in Café Bommenede te Zonnemaire. In het voor programma staat de WAF rock band Schouwen Duiveland. Sur render is opgericht in 1980 als En gelstalige band en ging begin ja ren negentig op de streektaal over, waarna hun populariteit snel toenam. De zaal gaat open om 20.00 uur. Entree is 8,50 euro. Kaarten te koop aan de deur. Honden en hun baasjes uit Nederland, Belgïe en Duits land komen vandaag en morgen naar Heinkens zand. In De Stenge houdt de Dutch Obedience Society het Ne derlands kampioenschap obedien ce. Op zaterdag worden vijf klassen gekeurd. Op zondag is de hoogste klasse in Nederland aan de beurt. Marianne van der Ster uit Goes verdedigt zondag dichtbij huis haar Nederlandse titel in deze hoogste klasse. lAardenburg moet Bach- /A L stad worden. Stichting Lp iBach-Comité Aardenburg zet zich daarvoor in en houdt deze winter cantateconcer ten in de Sint Baafskerk. Het Bach- Plus-orkest met dirigent Bart Naessens is morgen, zondag, van de partij. Zes solo-zangers wer ken mee. 'Jesu meine Freude', 'So nata in g-moll voor gamba en kla vier' en 'Actus tragicus' staan op het programma. Het concert be gint om 16.00 uur. Toegang 20 eu ro; tot en met 18 jaar gratis. Het parkoers De Kraker op de oude vuilnisbelt bij 's-Heer Arends kerke is zaterdag de plaats waar de derde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup wordt gehouden. Twee races zijn er inmid dels achter de rug, met de Belg Danny Sleeckx (Wolphaartsdijk) en in Marco Minnaard (Heinkenszand) als winnaars. De wedstrijdep zaterdag beginnen om 12.30 uur met de jeugd terwijl de senioren en de vrouwen vanaf 15.15 uur het programma besluiten. De inschrijving is in het heer Arendhuis aan de Kerkring in 's-Heer Arendskerke. e sluiting van bede huizen leidt ook tot kaalslag onder het rijke nationale ker- korgelbezit. In Zee land verloopt dat proces lang zaam. Stilletjes verdwijnen er mooie instrumenten. Sommige orgels verhuizen naar het buitenland. Zo gingen de in strumenten van de Gereformeer de Gemeente in Axel en van de Gereformeerde Kerk in Hoek naar Roemenië. Dat van de Gerefor meerde Kerk in Geersdijk verkast naar Antwerpen, terwijl het 'ko ninklijk instrument' van de Gere formeerde Kerk nu in Spanje dienst doet. Een verhaal apart is het bijzonder mooie uit 1775 daterende orgel dat vroeger de Hervormde kerk in Gapinge sierde. Daarvoor bestond belangstelling in het buitenland (Liverpool). Gelukkig ging het niet de grens over, maar prijkt het sinds kort in het Nationaal Histo risch Orgelmuseum in Elburg. ZATERDAG 9 NOVEMBER 2013 ZATERDAG 9 NOVEMBER Burgh-Haamstede Jaarconcert 'Musique a la carte', Mu ziekverenigingen Witte van Haemstede, Dorphuis De Schutse, 19.30 uur Goes Concert Martin Mans Formation met medewerking van Flip Markwat, Ontmoetingskerk, 14.30 uur Cabaret'Vincent Bijlo 'Enkeltje Mars', De Mythe, 20.00 uur Blijspel 'Lucy Baby', toneelvereniging Kunstvrienden, De Spinne, 20.00 uur Funfest: Back tot Basic met muziek, kunst, film en theater,- Podium 't Beest, 19.00 uur Middelburg Boekpresentatie: derde deel. Geschie denis van Zeeland III. Jeanine Dekker, een van de auteurs, wordt geïnterviewd door PZC-journalist Jan van Damme, De Drvkkery, 10.30-12.00 uur Toneelvoorstelling 'Lang leve de ko ning', Het Middelburgs Theater, Minitheater, 20.00 uur Winterconcert MMK, Hofpleinkerk, 20.00 uur ROLRfest, Zeeuwse rockcoverband viert vijfjarig be staan, De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en Sint Joosland Niki Jacobs Band, De Wegwijzer, 20.30 uur Noordgouwe Concert Burgh Trio, Driekoningenkerk, 20.00 uur Oostburg Muziektheater Z.O.M.A. 'Ziel Zaligheid', Ledeltheater, 20.00 uur Lead Balloon, rockcovers, The Lane, 22.00 uur Ouwerkerk Vincent Bijlo voorafgaand aan zijn theatershow 'Enkeltje Mars' in Utrecht. Zaterdag om 20.00 uur is deze show te zien in Goes, foto Olaf Kraak/ANP Toneelvoorstelling 'De Ramp', Theatercollectief Hoeksche Waard, Watersnoodmuseum, 13.30 en 16.00 uur Sluis Frommermann: 'Frommerfranz', Belfort, 20.00 uur Terneuzen Jazz-a-Delic, Porgy Bess, 21.00 uur Vlissingen Voorstelling 'En nu....'. Stichting Dansz, Arsenaaltheater, 20.00 uur Toneelvoorstelling 'Gewürztraminer', De Zeeuwse Komedie, Vestzaktheater'99, 20.30 uur Passing Tones met GANZ, Deon Custom en resident dj's JAILO en Autodidakt, De Piek, 21.00 uur Zonnemaire Zeeuwse dialectrockband Surrender, in voorprogramma WAF, Café Bommenede, 20.00 uur ZONDAG 10 NOVEMBER Baarland 'Herinneringen aan Rusland', collage film, vertellingen, iconen, zang muziek, Galerie G achttien 88, Oude Polderdijk 2, 15.00 - 17.00 uur Middelburg Openbare repetitie het Zeeuw Orkest, Zeeuwse Concertzaal, 14.00 - 17.00 uur. 'Rocksessie' met mewewerking van Gi- no Buysrogge; voor liefhebbers van Blues Mr. Slowhand Eric Clapton, Café Schuttershof, 17.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Quatro Ventos met Serenidade (fado), De Wegwijzer, 15.00 uur Oostburg Tommy Allen Johnny Hewitt (UK), Bluesclub The Lane, 16.00 uur Ouwerkerk Toneelvoorstelling 'De Ramp', Theatercollectief Hoeksche Waard, Watersnoodmuseum, 13.30 en 16.00 uur Terneuzen Blazersensemble I Solisti del Vento: 'Le Groupe des Six', Porgy en Bess, 15.00 uur Steunpunt Benefiet met The Blue Clay, en Sweet Lord Animals, De Pit, 15.30 uur Vlissingen Concert muziekschoolleerlinge Marcel- la Simons (piano), Atrium Ter Reede, 11.00 uur Cappella Amsterdam Holland Baro que Society, St. Jacobskerk, 15.30 uur. Activiteiten www.cafebommenede.nl door Willem Staat D

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 116