De dierenpolitie brengt de minder leuke klusjes SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Muziekvereniging Crescendo heeft eigen kweekvijver met CresKids en Cr@sh! Ook wordt de link gelegd met de historie. Ze kijkt eens aandoen lijk omhoog. Het is dat ze een uur in de wind stinkt, anders zou je haar vastpakken en troosten. Ja, naamloos hondje, de rottijd is hopelijk voorbij. Met dank aan de dierenpolitie. Politieagent Ralph van Hee en zijn compagnon Rob hebben het dier deze ochtend weggehaald bij zijn baasje in Terneuzen. Dat ging niet zomaar. „Het is al de derde keer dat we bij dit adres een ver waarloosde hond aantreffen. We werden niet binnengelaten, dus moesten we een huiszoekingsbe vel regelen. Terwijl we daarmee bezig waren, hoorden we de poort opengaan en zagen iemand met de hond weglopen. We konden hem gelukkig snel achterhalen", vertelt Van Hee. De politie zet in elk geval in op strafrechterlijke vervolging van de eigenaar van de berner sennen. „Het probleem is dat deze men sen echt niet inzien wat ze fout doen. Maar dit is nu de derde keer, dus zullen wij de officier van justitie vragen om een 'houd- verbod' van drie jaar te overwe gen. Dan mogen ze drie jaar lang geen huisdieren meer hebben." Om het dier daadwerkelijk in be slag te kunnen nemen is een in spectie door een dierenarts nodig. Constateert die dat het dier inder daad is verwaarloosd, dan wordt de Landelijke Inspectiedienst Die renbescherming ingeschakeld. Zij gaan over de bestuursrechterlijke kant van dit soort zaken, zoals bij voorbeeld herplaatsing van de hond. Overigens worden alle kos ten in rekening gebracht bij de laatste eigenaar van het dier. Van Hee: „Er is in Nederland een aan tal opvangcentra voor verwaarloos de dieren. Het kan dus best zijn dat deze hond straks een paar hon derd kilometer gaat reizen. Maar ik ben ervan overtuigd dat hij een nieuw baasje vindt. Deze hond komt er hoogstwaarschijnlijk wel weer bovenop. Gelukkig hè, ouwe stinkerd", richt Van Hee zich tot de hond - Dat denkt dierenarts An nette Burm ook. Op afstand ziet ze al dat de hond erg mager is. Een gezonde hond van anderhalf jaar van dit ras weegt normaal ge sproken tussen de 35 en 40 kilo. De weegschaal geeft slechts 20 ki lo aan. Verder constateert ze klit ten, ontlasting en vlooien in de vacht, heel veel tandsteen, veel te lange nagels, een oorontsteking en door dit alles heeft deze hond een penetrant luchtje. Duidelijk een geval van verwaarlozing. En dus mag Stinkerd met een dierge neeskundige verklaring op zak weer met de dierenpolitie mee. Op reis naar een betere toekomst. Dacht de dierenpolitie. Verkeerd gedacht. Een dag later zit de hond namelijk gewoon weer thuis bij zijn baasje. Op last van de Dienst Regelingen van het ministerie van Economische Zaken. De Landelij ke Inspectiedienst Dierenbescher ming gaf haar bevindingen door aan de dienst, die vervolgens be- sloot de eigenaar nog 24 uur de kans te geven om aan te tonen dat hij wel degelijk voor de hond kan zorgen. Hij kreeg een maatregelen pakket aangeboden voor de verzor ging van de hond. De dierenpoli tie zag toe op naleving van de re gels. Zou de eigenaar zijn zaken na een dag nog niet op orde heb ben, dan zou het dier definitiefin beslag worden genomen. De eige naar zorgde er echter voor dat er geen reden meer was om het dier bij hem weg te halen. DREISCHOR - De oudste muzikant bij Crescendo is 92 jaar, de jong ste is 7. Dit gegeven typeert het functioneren van de Dreisterse muziekvereniging. Ook het jaarconcert zaterdag 16 november in het plaatselijke dorpshuis staat in het teken van jong en oud. Zo treedt daar naast het grote orkest ook het aanko mend talent, verenigd in Cres Kids en Cr@sh op. Maar er wordt ook een duik genomen in de dorpshistorie. Dat gebeurt met beeld en muziek onder de titel 'Het Dorp'. Dit progamma-onderdeel is het re sultaat van een match die voorzit ter Riet van der Weijde van Cres cendo op de gemeentelijke beurs- vloer in juni kon sluiten met ge meentearchivaris Huib Uil. Hij zoekt antwoorden op vragen die oude foto's van Dreischor oproe pen. Wie staan erop, wanneer werd het plaatje geschoten en op welke locatie was het precies? Vra gen waarop oudere dorpsbewo ners wellicht het antwoord we ten. „Wat kunnen wij voor elkaar betekenen?", overwogen Van der Weijde en Uil en kwamen direct tot een invulling: Een muzikaal omlijste foto-presentatie tijdens de jaaruitvoering. Het album met diezelfde plaatjes ligt ter plekke en blijft daarna nog even in het dorp. Bij elke foto is ruimte waar in de toeschouwers direct of na enig nadenken hun aanvullende gegevens kwijt kunnen. Crescendo kiest ten behoeve van het eigen voortbestaan ook na drukkelijk voor investeren in de toekomst. Zoals op veel plaatsen elders begint dat met blokfluitles op de basisschool. Dat levert de eerste aanwas aan jeugd op. Daar naast kan de muziekvereniging bogen op een eigen kweekvijver met Creskids en sinds kort de tie nergroep Cr@sh. Dirigente Cathy Kotoun geeft voorafgaand aan de wekelijkse re petitie van het grote orkest ook leiding aan deze jonge muzikan ten. Zij doet dat met veel elan en geeft graag wat ruimte aan gegie- bel als een van de keyboards plots een heel raar geluid maakt. „Ik breng volgende week mijn eigen keyboard wel mee", roept de jeug dige toetsenist. „Dat is prima. Wibi Soerjadi neemt ook altijd zijn eigen spullen mee naar een concert", grapt de dirigente. Als het ritmisch mis dreigt te lo pen met Get Funky wordt ze wel wat strenger: „Soms lijkt het wel of ik Chinees spreek en jullie me niet verstaan. Je moet klappen op de tweede en de vierde tel, zoals we steeds hebben geoefend. Nog 'een keer." De concentratie is te rug en de CressKids verrassen met hun Cupsong en Handshake Song en improvisaties waar deze compositie ruimte voor biedt. De 7-jarige Jarno dwingt binnen de hele club respect af met zijn slagwerksolo in Kortjakje uit Tom Stone in concert. „Uitstekend ge daan Jarno! Dit gaat volgende week je debuut worden voor het publiek", roept de dirigente en thousiast uit. Het compliment wordt bescheiden in ontvangst ge nomen, maar geeft het jochie de rest van de avond glans. Met de vorming van Cr@sh! vol doet Crescendo aan een wens van de jongeren zelf. „Wij waren denk ik niet bij de CresKids geble ven als we niet ook ons eigen re pertoire konden brengen", laten Jeanine van Langeraad (14) en Maud de Rijke (12) weten. Met acht anderen zochten zij zelf num mers op You Tlibe die ze graag willen spelen. Daar kwam nog wel de inbreng van arrangeur Ivo Kouwenhoven aan te pas. Hij zet te songs als I need a dollar, The Hunger Games en On top of the world om in behapbare composi ties voor dit groepje. Nu ze dat eigen plekje hebben ver worven, willen de tieners ook nog wel 'de kleintjes' muzikaal blijven ondersteunen en is ieder een tevreden. Het Cr@sh!-orkes- tje beleeft vandaag al zijn debuut met een optreden tussen 13.30 en 14.30 uur bij Boekhandel De Vries in Zierikzee. Verder richt alle aandacht zich ui teraard op het jaarconcert van Crescendo volgende week. Hoe wel, Sinterklaas moet binnenkort ook nog worden ingehaald op Dreischor. „Laten we daar ook nog maar even voor repeteren", vindt de dirigente. „We beginnen met Hoor de wind waait door de bo men. Maar dat doen we dan wel in swingstijl." ZATERDAG 9 NOVEMBER 2013 Muziek zet in op jong en oud door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand ge ven dierenartsen, specialisten, assis tentes én baasjes een kijkje achter de schermen bij Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Vandaag: De dierenpolitie brengt een verwaarloosde hond binnen. i De dierenpolitie nam deze berner sennen in beslag vanwege verwaarlozing en bracht haar voor inspectie naar het Dierenziekenhuis. door Ali Pankow I Jongeren van CresKids en Cr@sh repeteren voor het jaarconcert van muziekvereniging Crescendo in Dreischor. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 113