66 Meebieden van particulieren wordt ook zo veel mogelijk gestimuleerd 28 ZEELAND REGIOVEILING Als de lijst met objecten lang genoeg is blijkt een regionale vastgoedveiling een volle zaal met geïnteresseerde kopers te kunnen trekken. Het is heel warm in de Ooster- scheldezaal van Hotel Goes. En het zal deze donderdagmiddag nog warmer worden. De onge veer 65 stoelen die er staan zijn bij lange na niet voldoende. Ook de extra stoe len die aangesleept worden kunnen niet alle belangstellenden een zitplaats geven. Ze zijn gekomen voor de vastgoedveiling voor Zee land en de zuidelijke Zuid-hollandse eilan den, zoals de bijeenkomst officieel heet. De koffie die achterin de zaal te verkrijgen is biedt troost. Pas als er een paar objecten ver kocht zijn vindt een medewerkster van een van de notariskantoren het knopje van de air conditioning. Er gaat een zucht door de zaal. Het is dus warm, de geluidsinstallatie doet het niet en waarom een draaiende projector een egaal blauw beeld op een scherm laat zien is een raadsel. Maar de veilingmeester laat zich niet uit het veld slaan. Stipt op tijd probeert hij het geroezemoes te overstem men. Het wordt meteen stil. Want daar zijn al die mensen voor gekomen. Het is een gemêleerd gezelschap. Vooral man nen. Sommige in glimmende pakken, ande ren in wollen vesten, jong en oud door elkaar. Er zijn er die nog door een mobieltje staan te overleggen over het feit dat de volgorde van de veiling wat veranderd is. Ze nemen elkaar monsterend op of steken de hand op als be groeting. Het zijn veel bekenden van elkaar. Handelaren, medewerkers van notariskanto ren en een enkele makelaar die in opdracht en met een volmacht van een potentiële ko per optreedt. Het eerste object is een pand aan de Willem van de Veldelaan in Vlissingen. Het lijkt een opwarmertje. Een eerste bod is 10.000 euro en het bieden stopt uiteindelijk bij 38.000 eu ro. Daarna volgt de afslag bij afmijning. De veilingmeester begint op 120.000 euro en zakt langzaam naar 39.000 euro. „ik hoor geen mijn roepen", is zijn conclusie. Zodat het pand voor 38.000 en bijkomende kosten zoals overdrachtsbelasting, BTW en de lasten en plichten die op het pand rusten, van eigenaar wisselt. Een rustig begin. Ook het tweede pand, aan de Middenstraat in Sluiskil is geen spektakelstuk. „Is het be woond?", wil een van de aanwezigen weten. „Voor zover wij weten niet", luidt het ant woord van achter de tafel. „Nou vorige week werd ik er anders nog bijna aangevallen", weet een andere aanwezige onder grote hilari teit te melden. Het pand wordt voor 50.000 euro verkocht. Dan is het de beurt aan het onderkomen van een voormalig taxibedrijf aan de Industrie weg in Vlissingen. Het is zaak even op te let ten bij dit object, want van de kant van de no taris wordt aangegeven dat er in ieder geval sprake is van bodemverontreiniging. De ge meente Vlissingen zal er op toezien dat de ver vuiling gesaneerd wordt. En het opruimen komt voor rekening van de nieuwe eigenaar. Het bieden begint bij 10.000 euro en gaat maar langzaam naar boven. Toch komt steeds een andere aanwezige met een bod. En zo loopt het toch langzaam maar zeker op. Het gaat om een bedrijfspand, waaronder een showroom, een werkplaats, kantoorruimte en stallingsruimte met verdere aan- en toebeho ren. Er is flinke belangstelling voor dit object. De een steekt discreet een pen op bij wijze van bod. De ander roept luid en duidelijk een be drag. Het bieden stopt bij 102.000 euro. Niet veel voor zo'n pand. Dan volgt de afslag die begint bij 400.000 euro. Zoals gebruikelijk blijft het aanvankelijk doodstil. Ineens bij 145.000 klinkt het 'mijn'. Dat is flink wat ho ger dan de 102.000 euro die bij opbod werd ge boden. Toch is het nog steeds niet veel voor dit object. Dat bieden lijkt voor mensen die het niet ge woon zijn, een riskante zaak. Even aan je neus kriebelen en je hebt ineens een woning gekocht, zo lijkt het. De verslaggever houdt dan ook angstvallig de handen naar beneden. Hij heeft niet graag een woonhuis aan de Zou- testraat in Graauw aan zijn broek. In de prak tijk valt het wel mee. De veilingmeester heeft heus wel door wie een serieus bod uitbrengt. En bij de afslag zegt hij: ik wil luid en duide lijk 'mijn' horen. Verhalen over handelaren die met elkaar af spraken maken niet tegen elkaar op te bieden, om zo de prijs laag te houden, lijken overdre ven. Gaat het om een interessant pand, zo blijkt ook weer op de veiling in Goes, dan wordt er van verschillende kanten geboden en spaart men elkaar niet. Blijft natuurlijk het feit dat zo'n veiling een mooie gelegenheid kan zijn om goedkoop aan een pandje te ko men. En er zijn genoeg vastgoedveilingen. In principe eens in de twee maanden in Goes, voor wie wat in Zeeland of Goeree-Overflak- kee zoekt. Nu was het deze keer een aardige lijst met ob jecten, maar een van de laatste keren was er maar één object. En het komt ook wel eens voor dat er veilingen worden afgeblazen, legt Petra Gipman, notarieel jurist van de Zeeuw se Alliantie, notarissen in Goes, uit. Voor de komende veiling, op donderdag 5 de cember (haast een symbolische datum), staan al weer zes objecten op de lijst. Daaronder iets wat niet zo vaak voorkomt, een oud Zeeuws zeilschip, de Ye 128, een Lemster aak. Maar ook zes garageboxen in Oost-Souburg of een karakteristiek huisje aan de Hofferstraat in Zierikzee. Het aanbod is te zien op: http://www.veiling- biljet.nl/regio_veiling.asp?id=i282 Bij interessant pand door René Schrier p en Bei Petra Gipman, notarieel jurist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54