LPV wil opheldering over Het HatuursteenHuis 24 WALCHEREN MARINIERSKAZERNE De weinige bewoners van de Havenweg in Ritthem zijn niet blij met komst van de marinierskazerne. Draaibrug pas in februari terug in Oost-Souburg Tarief voor terrassen niet omhoog RITTHEM - Het is niet de eerste keer dat er iets in het natuurge bied is gepland. Uitbreiding van de buitenhaven, een nieuwe steek- haven voor de veerpont. Dat ging allemaal niet door. Maar de mari nierskazerne, die lijkt te komen. En daar zijn bewoners van de Rit- themse Havenweg niet blij mee. 's Ochtends vroeg zijn er fazan ten, hazen, konijnen en vogels in alle soorten en maten. Grote sche pen zie je er boven de dijk uit ste ken. Overdag is het er muisstil, 's avonds pikdonker. De weinige bewoners van de Ha venweg wonen er ideaal. Aan ver huizen hadden ze nog nooit ge dacht. Dat veranderde in augustus 2011. Toen belde de gemeente, om te vertellen dat de marinierskazerne van Doorn verhuist naar Vlissin- gen. Om precies te zijn naar hun achtertuin. „Slapeloze nachten hadden we ervan", vertelt Janne- ke de Blaey. „Je wist totaal niet MARINIERSKAZERNE wat je moest verwachten. Alleen dat het nooit meer hetzelfde zal zijn." Het enige waar ze nu last van hebben, als je het al zo kunt noemen, is sluipverkeer van trek kers. Maar straks... „Die mannen rijden met zwaar materieel", zegt echtgenoot Henk van Hoepen. „Verlichte sportvel den, schietbaan, helikopters en die kazerne zal ook nog gebouwd moeten worden. De grond moet bouwrijp gemaakt worden. Dat is niet zomaar gebeurd." Samen met de buren verzet het echtpaar zich tegen de komst van de kazerne. Het bezwaarschrift is deze week de deur uit gegaan. Ook al weet je dat je het niet kunt tegenhouden, zegt Van Hoepen. „We begrijpen ook best dat dit een kans is voor de provincie en dat ze die niet kan laten lopen. Wij zijn ook gewoon Zeeuwen. Het is alleen jammer dat het nét hier moet. Er komt gewoon een dorp naast onze deur. Een dorp met zestien- tot vierentwintig honderd inwoners: veel meer en veel actiever dan in Ritthem zelf. Dat is nogal wat." De buurman van een eindje ver derop, De Dreu met zijn uienbe- drijf, onderhandelt met de overhe den over verplaatsing van zijn be drijf en de twee bijhorende wo ningen. Hij kan zogezegd daar niets over kwijt tegen de krant. „Ik heb geen nieuws te melden. Omdat er geen nieuws is." Dat is nou net het probleem dat de andere buurman van de Van Hoepens, Jan van Wallenburg, met het hele project heeft. „Ik ben bij alle informatiebijeenkom sten geweest, maar niets wijzer geworden. Hoe of wat, dat hoor je daar niet. Die mooie kaartjes zeg gen niets. Je weet niet hoeveel ge bouwen er komen en waar. We hebben gevraagd naar overlast van licht en geluid. Dat blijft bin nen de normen, zeggen ze dan. Maar wat zegt dat? Wat zijn die normen? Het is volstrekt onduide lijk." Wat hij wel weet, is dat er een groensingel van dertig meter breed komt. Maar ook daarover is hij sceptisch. „Ze zetten vast van die sprietjes neer. Tegen de tijd dat die bomen zo hoog zijn dat je niet meer ziet wat er gebeurt, ben je dertig jaar verder. Boompje groot, plantertje dood." Van Wallenburg voelt zich mach teloos. Samen met de buren heeft hij een adviesbureau ingescha keld. „Ik word nu al op kosten ge jaagd. En ik heb nergens om ge vraagd. Je zit genageld hè? In feite wil je niet dat het verandert. En dat kun je eigenlijk niet bewerk stelligen als burger. Als eenling moet je accepteren dat naast je iets gebeurt en dat je weg moet. Het is een economische boost voor Vlissingen. Dus: hupsakee, accepteer dat maar." Die houding heeft ook het dorps comité, vindt Van Wallenburg. „Die hebben nog nooit een belle tje gedaan of gevraagd hoe wij er over denken. Ze baseren hun me ning op wat er in het dorp ge beurt, niet op wat hier gebeurt. Wij zijn hier met vier gezinnen, het dorpscomité en de Partij Sou burg Ritthem zijn bezig voor de gemeenschap. Die zien mogelijk heden om het sociale leven in de omgeving op te krikken, want dan komen er weer een paar dui zend mensen bij. Die hebben in principe lak aan de mensen die er tegenaan wonen." Het verzet mag dan niet breed zijn, buurman Van Hoepen hoopt gewoon dat de plannenmakers zo veel mogelijk rekening houden met de bewoners, ook al zijn dat er niet zo veel. „Op de allereerste tekening waren de twee wonin gen aan de Havenweg wegge vaagd. Aanvankelijk wilden ze ons uitkopen. Dat was misschien logischer geweest. Nu denken we zelf ook wel eens over verhuizen. Maar ja, eigenlijk willen we dat helemaal niet." We begrijpen ook best dat dit een kans is. Het is alleen jammer dat het nét hier moet OOST-SOUBURG - De renovatie van de draaibrug in Oost-Souburg is maanden vertraagd. Het terug plaatsen van de gerenoveerde draaibrug stond half november ge pland, maar dat wordt later. Naar verwachting is de gerenoveerde brug in februari terug op zijn plaats, zo laat de provincie Zee land weten. Het stralen en conser veren van_ de staalconstructie blijkt meer tijd te kosten. Fietsers maken nu gebruik van een nood brug. Voor de beroepsvaart wordt de noodbrug vanaf 18 november vier keer per dag geopend. Dat is nu drie keer. De extra opening is om 5.47 uur. De Lokale Partij Vlissingen wil weten hoe dat zit en heeft vragen gesteld aan het college van B en W. Uit gegevens van het kadaster blijkt dat het gebouw aan de Dr. Gallandatstraat voor 550.000 euro is verkocht aan Gaaf Holding. Er zit een hypotheek op het pand van 350.000 euro, verstrekt door de gemeente Vlissingen. „Er zit een grote discrepantie tus sen de vraagprijs en de uiteindelij ke verkoopprijs", zegt Pim Kraan (LPV). „Maar wat ik het meest kwalijk vind, is dat er gefinan cierd wordt door de gemeente. Als je zo'n pand als gemeente ein delijk verkoopt, wil je natuurlijk ook geld zien." Het gebouw van de voormalige so ciale dienst stond sinds het najaar van 2011 te koop-. De dienst is op gegaan in het Walcherse samen werkingsverband Orionis, dat aan de Oost-Souburgseweg zit. De hy potheek die de gemeente 4ieeft verstrekt loopt maar kort, tot eind december volgend jaar, maar ver lenging is mogelijk. Er is geen ren te verschuldigd over de lening, blijkt uit de stukken. De LPV wil weten waarom die af spraken zijn gemaakt: de gemeen- vlissingen - Horeca-ondernemers in Vlissingen krijgen volgend jaar niet te maken met verhoging van de precariobelasting met ruim vijftig procent. De gemeenteraad heeft daar gisteravond een stokje voor gestoken. Alleen D66, SP en GroenLinks stemden tegen het voorstel om de verhoging te be perken tot maximaal anderhalf procent. De rest van de raad steun de een motie van LPV en WD. Milieustraat Rioolwaterzuiveringsinstallatie 'Maar we willen helemaal door Nadia Berkelder en Wendy Wagenmakers Garagebedrijven P parkeren civiel MT Parkeren militair Huidige marinekazerne Oefenterrein brandweer infographic Felix Binicewicz bron Rapport werkgroep Marinekazerne Zeeland Henk van Hoepen werkbladen maatwerk vloeren Hot NatuuflrtMnHu» BV SUntoywofl 1». <1462 GN Gooi tol. (0113) 216635 w w wnat uurstoerihuis. ril door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Het pand van de voor malige sociale dienst in Vlissingen is voor minder dan de helft van de vraagprijs verkocht. En dan ook nog eens met een hypotheek erop van de gemeente zelf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24