FZC B fzc 9 PUBLIEKSPRIJS Laatste kans Rasmussen wij'st Zeeuw aan Buurtgenoot helpt neergeschoten vrouw te ontkomen aan ex die even later zichzelf en zijn dochter om het leven brengt. Twintigjarige spelmaker PSV speelt frustraties van zich af Inbussleutel in het interieur De verborgen kanten van Simon Carmiggelt NIEUWSTIP? Word ook abonnee! VRIJDAG 8 november 2013 Droge plekken REUVER - Na 36 jaar dienst bij de fensie is Roger van Schoote (54) uit Reuver wel wat gewend. Maar als een jonge vrouw bloedend voor je deur ligt, terwijl de zwaar bewapende schutter roept 'dat-ie jou ook kapot schiet', is dat vol gens hem wel even slikken. Met zijn armen onder haar oksels sleept de oud-beroepsmilitair donderdagochtend de moeder van een 3-jarig meisje zo vlug mo gelijk zijn huis binnen. De 26-jari- ge vrouw is even daarvoor neerge schoten door haar ex-partner. Na de schietpartij trekt de 44-jarige ex zich samen met het dochtertje terug in het ouderlijk huis van de vrouw, een stukje verderop. Uren lang wordt het huis belegerd door de politie. Hoewel er vanaf 12.30 uur geen contact meer is tussen de onderhandelaars en de man, gaat de politie pas even voor 15.00 uur met een arrestatieteam de wo ning binnen. Eenmaal binnen treffen de agen- Dit was geen normale gil. Ze was overduidelijk in paniek ten de ontzielde lichamen van de Roermondenaar en zijn 3-jarige dochter aan op de eerste verdie ping van de woning. Die afloop kent Van Schoote nog niet als hij eerder op de dag thuis aan het werk is en plotseling bui ten een vrouw hoort gillen. „Dit was geen normale gil. Ze was overduidelijk in paniek." Hij aarzelt niet en doet 'heel onno zel' de deur open om de vrouw die bloedend voor zijn huis ligt te helpen. Met gevaar voor eigen le ven. „Toen de schutter zag dat ik haar hielp, draaide hij zich om en richtte zijn automatisch wapen op mij en schoot. De tweede keer haperde zijn geweer. Tk schiet jou ook kapot', zei hij nog." Het dochtertje stond volgens Van Schoote naast de man. Ze moet al les hebben gezien. „Hij droeg een kogelvrij vest en een pistoolmi trailleur. Ik schrok me kapot. Dat soort wapens ken ik. Die appara ten schieten je zo doormidden." Eenmaal binnen duikt de oud-mi litair op de grond. „Terwijl de vrouw het uitgilde van de pijn, heb ik me zo klein mogelijk ge maakt. Ik zag hoe de schutter op mijn huis afkwam en door het raam keek. Daarna liep hij geluk kig weg." Buurvrouw Wilmy Boonen ziet op dat moment hoe de schutter het kleine meisje optilt, en met haar wegrent naar het huis op nummer 11. Ze kent de man niet, zegt ze. Het gegil. De schoten. Xavier van der Koelen (38) heeft het allemaal gehoord. Evenals de knallen, even voor 15.00 uur, vlak voordat de po litie de woning binnengaat. „De adrenaline giert er nog van door mijn lijf." Zo niet bij Van Schoote. „Ik heb al le conflicthaarden op de wereld gezien. Toen de schutter weg was, heb ik er wel aan gedacht wat er had kunnen gebeuren. Dit zijn laf fe mensen. Die hebben vaak drank en drugs nodig om zoiets te kunnen doen. En dan krijg je dus de allergevaarlijkste mensen." MIDDELBURG - Bij de verkiezing van de PZC-publieksprijs lijkt Het Zeeuwse Knop Bakboek inmiddels een veilige voorsprong te hebben. De tussenstand is gisteren gecorri geerd op dubbele stemmen en on gebruikelijk hoge aantallen stem men vanaf eenzelfde computer. Vandaag is de laatste kans om te stemmen. Dat kan tot 18.00 uur op www.pzc.nl/publieksprijs. De winnaar wordt morgenavond ont huld in de Zeeuwse Bibliotheek. Tussenstand (donderdag 15.00 uur): MIDDELBURG - Piet de Vos uit Hein- kenszand wordt er door voorma lig profwielrenner Michael Ras mussen van beschuldigd doping in zijn onderbroek te hebben ver borgen voor de Franse politie. De Zeeuwse buschauffeur van de voormalige Rabobank-ploeg zou dat hebben gedaan tijdens de Tour de France van 2007. DE STELLING UW MENING 422 reacties oneens 71% SPORT WONEN VERDIEPING redactie@pzc.nl of 0118-434010 Ga naar www.pzc.nl/abonneren editie: Walcheren 255e jaargang nr. 264 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 De technische recherche is tot in de avond aan het werk in en bij het huis waar de man zichzelf en zijn dochter om het leven heeft gebracht. foto Stefan Koopmans Ik schiet jou ook kapot' door Judith Janssen Roger van Schoote pagina 2 en 3 Urenlang blijft het angstig stil 1. Tinka Leene: Het Zeeuwse Knop Bok boek (2379 stemmen) 2. Geert de Bruijckere: Animaaltjes met een knipoog (1406) 3. Samantha Eising: Adembenemend (829) O Voor de volledige tussenstand zie wvrw.pzc.nl/tussenstand pagina 34: Doping in onderbroek Zeeuwse ziekenhuizen moeten strijdbijl begraven Reageer op pzc.nl Zie ook pag 22/23 Ik vind hightech controles van politie eng EENS 29%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1