Geschil hoeft niet altijd voor rechtbank Allround aannemer kent geen krimp Twintig jaar BOV, BOS, BOOST en B02 17 WOENSDAG 6 NOVEMBER 2013 1302 hoofdsponsors Het aantal bedrijven dat een geschil heeft met de (gemeentelijke) overheid, groeit. In zo'n situatie is het goed om advies in te kunnen winnen bij een gerenommeerd advocatenkantoor en samen de mogelijkheden door te nemen. Je hebt dezelfde overheid in de toekomst immers ook weer nodig. De tijd dat belastingaanslagen kritiekloos worden betaald, ligt achter ons. Zeker in economisch moeilijkere tij den worden mensen mondiger. "Ze willen weten waar ze eigenlijk precies voor betalen", zegt bestuursrechtadvo caat Björn de Smit van Scot Advoca ten. "En terecht natuurlijk. Overhe den zijn niet altijd even transparant in hun motivering. Dat is zo bij belastin gaanslagen, maar ik zie het bijvoor beeld ook bij de behandeling van ver gunningsaanvragen." De Smit consta teert de laatste jaren een groei aan be drijven die daarop inspringen. Vaak op basis van 'no cure, no pay', gaan zij voor klanten aan de slag om de be slissing aan te vechten. Dat gebeurt op een wijze die Scot Advocaten niet voorstaat. De Smit: "Deze bedrijven starten direct een juridische procedu re en kijken waar het schip strandt. Maar vaak kun je een rechtszaak voor komen door gewoon met elkaar in ge sprek te gaan. Veel mensen zien de overheid als een boeman waar niet mee te praten valt, terwijl ambtena ren meestal gewoon open staan voor een gesprek of nadere toelichting. Met het oog op de toekomst is het ook handiger om het eerst op die ma nier te proberen. Je hebt elkaar toch altijd weer een keer nodig. Procede ren kan altijd nog, als je er op een an dere manier niet uitkomt."Maar klan ten kunnen zich niet alleen bij geschil len tot Scot Advocaten wenden, zegt De Smit. "Wij bieden ook ondersteu ning, bijvoorbeeld bij het aanvragen van een milieuvergunning. Het ge ven van een passend advies is een be langrijk deel van ons werk." Het kan toor kenmerkt zich door een snelle werkwijze. "Het komt voor dat we een klant krijgen die de volgende dag bij de gemeente aan tafel zit. Dan zor gen wij ervoor dat we daarbij aanwe zig zijn om zijn belangen te beharti gen. Als dat betekent dat we 's avonds tot elf uur moeten doorwerken 0111 het voor te bereiden, doen we dat. Het zou ook raar zijn om van de over heid meer flexibiliteit te verwachten, maar het zelf niet te kunnen bieden. Wij hebben de mentaliteit om snel naar oplossingen te zoeken, zolang het realistisch is natuurlijk. Björn de Smit. Steeds maar weer overleggen over de brede aanpak. Een bedrijf uit de bouwsector dat de afgelopen jaren niet heeft hoeven inkrimpen: daarvan bestaan niet al te veel voorbeelden. Leenhouts Aannemings Bedrijf uit Oostburg is dan ook trots op dat gegeven. "Gelukkig willen veel klanten per se dat Leenhouts hun project maakt", zegt commercieel directeur Frans van den Hemel. "We moeten soms zelfs extra personeel inhuren." De ruim vijftig werknemers van enke le jaren terug, zijn nog steeds in dienst. Natuurlijk is er wel eens ie mand vertrokken, maar altijd werd de opengevallen plaats weer snel opge vuld. "Ook bij ons zijn de marges minder geworden, dat kan niet an ders. Maar rode cijfers kennen we niet", zegt Van den Hemel opgeto gen. "Doordat we breed georiënteerd zijn, hebben we minder last van de crisis. Er is altijd wel ergens werk. Mensen waarderen de kwaliteit die we leveren." De afgelopen jaren kon Leenhouts vooral bij particulieren flink aan de slag. Van den Hemel: "De slechte huizenmarkt, in combina tie met de 6% btw-regeling, zorgt er voor dat mensen eerder hun huizen la ten opknappen. Verhuizen zit er niet in, dus dan maar een dakkapel of ser re. In sommige sectoren is de hoeveel heid werk minder, maar voor verbou wingen hebben we genoeg aanvra gen." De brede aanpak betaalt zich in deze tijd dus uit. Leenhouts is sterk in zaken als nieuwbouw, restauratie, as bestsanering en renovatie, maar komt net zo graag bij een particulier een klemmende voordeur rechtzetten. "Daar zijn we ook op ingericht. Wij kunnen elke klus aan en voelen ons nergens te groot voor. Of we nu twee uur of vier weken werk hebben, dat maakt niet uit. Onlangs verzorgde Leenhouts alle be tonbouw voor een loopbrug in Bres- kens. "Een visitekaartje voor-ons be drijf', zegt Van den Hemel. Dankzij dit soort projecten weten particuliere en zakelijke klanten het aannemings bedrijf altijd te vinden. "We schrijven ook in op aanbestedingen, maar vaak komt het niet eens zo ver. Bedrijven of organisaties kloppen zelf bij ons aan en willen dat wij voor hun het werk maken. In een tijd waarin elke euro telt, beschouwen we dat als een groot compliment. Natuurlijk heeft dat ook een positieve invloed op het eindresultaat. Als wij vanaf het begin van een project mogen meedenken, kunnen we al onze expertise inzetten en nog meer kwaliteit bieden." Al twintig jaar organiseert de Junior Kamer Zeeuws- Vlaanderen een business-to-business evenement. Piet Eijke van Eijke Hogendoorn veroverde in het Mauritshuis in Ijzendijke de eerste BOV Trofee. Beste Ondernemers Visie. Van BOV via BOS en BOOST naar B02, steeds weer vernieuwend. En steeds weer succesvol, op zoek naar die ondernemer met een opmerkelijke, vernieuwende visie. Begonnen als BOV- evenement werd in 2001 voor het eerst in het SDchel- detheater in terneuzen de BOS verkie zing gehouden (Business 011 Stage). Daarin draaide het om de presentatie van bedrijven. Het publiek in de zaal mocht meestemmen. Vanaf 2007 zet de Junior Kamer in op initiatieven voor nieuwe bedrijvigheid in de re gio. Tot 2011 is dat eyn groot succes. Maar misschien is de ommezwaai vo rig jaar naar B02, waarin toch vooral weer dat ene, vernieuwende idee cen traal staat. De winnaars van de BOV/ BOS/ B00ST/B02 prijzen: 1993: Eyke-Hogendoom 1994: Unitron 1995: Pannenschuur/Zeebad 1996: Van de Vijver-Cammaert 1997: Agrima 1998: Loonbedrijf Vincent 1999: Gebr. Fladder 2000: geen winnaar 2001AvestaPolarit 2002: Milieulaboratorium Z-Vl. 2003: Elektra 21 2004: Dr. Binkhorst Eye Center 2005: Gemeente Sluis 2006: Feijter Group 2007: Saeftinghe Zilt 2008: Transpart BV 2009: Kidskoots Marleen 2010: Moio Beach 2011: Cress 2012: Rein van Vliet. Unitron, winnaar van de BOV Trofee in 1994.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 89