Om half twee met een glimlach naar bed. 3 WOENSDAG 6 NOVEMBER 2013 B02 de commissie Van links naar rechts: Pieterjan Standaert, Richard Reyniers, Manon van Opdorp, Angelo van de Ree, Bas Oprins, Annemarie De Deckere-Truyman, Sven van der Mcij- den. Frederic Kole ontbreekt. Impuls voor ondernemers Sinds 1993 organiseert Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen jaarlijks het grootste B2B-event in de regio. Van en voor ondernemend Zeeuws-Vlaanderen is de basis: met het netwerkevenement beoogt JK in wisselende formules de ontwikkeling van de Zeeuws-Vlaamse economie te stimuleren. Naast ontmoeting hecht JK vooral aan de inhoudelijke invulling: voor ondernemers moet het event een bron van inspiratie zijn. Tekst: Peter Oggel Foto's: Manon Koopman TERNEUZEN - Met als thema 'Grand Prix van Zeeuws-Vlaanderen' is het Industrieel Museum Zeeland op vrijdag 15 november in Sas van Gent het historische decor voor de 21ste editie. Deze bijlage -samenwer king tussen Junior Kamer en De On dernemer- besteedt uitvoerig aan dacht aan het B2B-event. In twee decennia heeft JK -netwerk organisatie van jonge ondernemers en managers- met aansprekende formu les vorm gegeven aan de B2B-events. Te beginnen met BOV (Beste Onder- nemings Visie), aansluitend BOS (Bu siness on Stage), vervolgens BOOST en sinds 2012 B02, afkorting voor Business Opportunities in het kwa draat. Voor ondernemend Zeeuws-Vlaande ren is het evenement bijna niet te mis sen. Elke editie trekt ruim vijfhon derd bezoekers, vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en (semi-)over- heidsinstelhngen; voor de realisatie krijgt JK via sponsorpakketten de steun van het regionale bedrijfsleven. Vanuit het devies learning by doing benoemt Junior Kamer voor de orga nisatie van het evenement elk jaar een commissie. De commissie 2013 be staat uit Angelo van de Ree (voorzit ter), Manon van Opdorp, Annemarie de Deckere-Truyman, Frederic Kole, Pieteijan Standaert, Richard Rey niers, Bas Oprins en Sven van der Meijden. Inzet van het event is de jaarlijkse bu- sinessprijs van JK Zeeuws-Vlaande ren, vooral bedoeld als impuls voor het regionale bedrijfsleven. Voor de BO-kaal 2013 zijn drie bedrijven ge nomineerd: constructiebedrijf Van Vugt in Breskens, De Regt Conveyor Systems en landbouwmachinefabri kant Gebr.Vervaet, beiden in Bier vliet. Het publiek kiest uiteindelijk de winnaar. Volgens het programma is die winnaar rond 19.00 uur bekend. Dagvoorzitter in Sas van Gent is Jack van Gelder, sportverslaggever en tele visiecommentator. Van Gelder is een van de vaste gezichten van Studio Sport en gastheer van het tv-program- ma Studio Voetbal. Inhoudelijk wordt het evenement gedragen door Marjolein ten Hoonte en Jeff Gas- persz. De eerste is directeur arbeids markt bij uitzendorganisatie Randstad Nederland, de tweede is hoogleraar innovatiemanagement aan Nyenrode Universiteit. De ontvangst in het Industrieel Mu seum -vanaf voorjaar 2014 gevestigd in de voormalige suikerloods van Sui ker Unie- vanaf 16.00 uur. Aanvang programma is 17.00 uur. Het wal king-dinner is geprogrammeerd na 19.00 uur. Bijna een jaar lang is gewerkt aan de organisatie van het B2B-event B02. Nog negen dagen voordat commissievoorzitter Angelo van de Ree in de historische entoura ge van Industrieel museum Zeeland in Sas van Gent ruim 500 ondernemers welkom heet. Wat details uitgezonderd is het huiswerk weliswaar gedaan, de spanning blijft voelbaar. 'Je staat er mee op en je gaat er mee naar bed'. Tekst: Peter Oggel Foto: Mark Neelemans TERNEUZEN - Voor de acht leden van de B02-commissie van Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen is 2013 een gedenkwaardig jaar. Een jaar van hard werken, met naast de dagelijkse beslommeringen van baan en privé ook de verantwoordelijkheid voor dé netwerkbijeenkomst van Zeeuws-Vlaanderen: B02. "Kwestie van prioriteiten stellen", is voorzitter Angelo van de Ree laconiek. Een B2B-event voor ruim vijfhon derd gasten, de etalage van onderne mend Zeeuws-Vlaanderen. En ook: het visitekaartje van JK, netwerkorga nisatie van jonge ondernemers en ma nagers. De 21e editie is het alweer, onafgebroken sedert 1993, wel in wis selende formules. Adel verplicht, zegt het spreekwoord. De acht leden van de B02 -commis sie gaan elk anders om met de span-"" ning. Hun lat ligt hoog: het evene ment moet naast entertainment voor al inhoudelijk in orde zijn. Het doel is identiek: op 15 november een sprankelende netwerkbijeenkomst neerzetten als bron van inspiratie voor het regionale bedrijfsleven. Vanaf januari is in de organisatie heel wat tijd gaan zitten, ook omdat de commissie veel in eigen beheer doet en uitbesteding zoveel als mogelijk mijdt. Hoeveel tijd? "Dat is niet in uren uit te drukken", zegt Manon van Opdorp met een lach. "Met B02 sta je op en ga je naar bed." Het gaat om structuur en continuïteit, zegt ze, want het evenement moet vooral voor het Zeeuws-Vlaamse bedrijfsle ven van toegevoegde waarde zijn. "De organisatie is een leerproces, met kennis en ervaring als resultaat. Maar we hebben ook veel lol samen." Die tijdsbesteding levert van het thuis front wel eens wat opmerkingen op, erkennen commissieleden. Twee ver gaderingen per week, doorgaans tot in de vroege uurtjes en naarmate het uur U nadert neemt de frequentie toe. Het sociale medium whatsapp is een zegen. "Eenmaal thuis ga je toch direct weer achter de computer. En om half twee met een glimlach naar bed", zegt Pieteijan Standaert. Voor en door Zeeuws-Vlaanderen, is zijn drijfveer, en met die uitspraak is hij menig commissielid voor. De organisatie van B02 is haast een baan naast een baan. "Gelukkig staan we allemaal nuchter met beide voe ten in de Zeeuws-Vlaamse klei. Met z'n allen zo'n klus doen, dat is toch su per", zegt Richard Reyniers. 'Sa men', is voor Annemarie de Deck- ere-T ruyman eveneens een belangrijk trefwoord. Ze zit voor de derde keer in de organisatie van het B2B-event. "Het gaat toch vooral om de drive en de ambitie om iets moois neer te zet ten. Daar is ook doorzettingsvermo gen voor nodig." B02: langzaam maar zeker vallen de blokjes van de puzzel op zijn plaats. "Dat is een heel mooi proces om mee te maken. Belangrijk is dat je het sa men doet. B02 is een uitdaging, maar tegelijkertijd ook ontspanning. Voor ons allemaal moet 15 november het yes-moment zijn." Sven van der Meijden citeert in dit verband Confu cius: 'Succes is altijd afhankelijk van een nauwkeurige voorbereiding en zonder die voorbereiding is falen een feit.' Frederic Kole vindt dat vooral de Zeeuws-Vlaamse ondernemers lof ver dienen. "Zonder hun steun en mede werking zijn wij niets." Angelo van de Ree beaamt dat. "Enkel dankzij de bijdrage van het bedrijfsleven kan dit evenement doorgaan." Bas Oprins ziet in Rubik's kubus de metafoor voor de organisatie van e if Cl»www.go2bo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 75